Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Match / odległościówka - dobór przelotek

tech-rb match spacing przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mafer

mafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSzprotawa

Napisano 19 czerwiec 2014 - 10:33

Witam

 

Zwracam się do Was z trochę nietypowym pytaniem bo dotyczącym odległościówki. Chciałbym wymienic w niej przelotki. Zdecydowałem się wstępnie, że będą to przelotki PB Minima Match. Nie wiem jednak jakich mają być rozmiarów i czy warto dołożyć do tych w tytanowych ramkach ? Czy różnica w wadze będzie odczuwalna ? W tej chwili na wędce jest 13 przelotek + szczytowa. Myślę, że tak też pozostanie.  



#2 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 19 czerwiec 2014 - 10:37

A po co tytanowe i tak odkladasz wedke na podporki a obserwujesz splawik.



#3 OFFLINE   mafer

mafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSzprotawa

Napisano 19 czerwiec 2014 - 10:46

Na przykład po to aby przy rzucie wędka była dynamiczniejsza i mniej się bujała. Tylko czy różnica będzie zauważalna ?



#4 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 19 czerwiec 2014 - 10:51

Przy zwyklych minimach a minimach tytanwych w szczycie pewnie minimalna, na odlegloscoiwce pewnie nawet nie zauwazysz. Jakbys przerabial pickera i robil super czule szczytowki do niego, takie 0.25-0.5OZ to mozna sie zastanowic, ale i tak nie wem czy jakas roznica byla by zauwazalna :)

 

 

Edit:

Ale jak sie zdecydujesz na tytanowe, to czemu nie, trzeba miec fantazje :)


Użytkownik DelTor0 edytował ten post 19 czerwiec 2014 - 10:53


#5 OFFLINE   mafer

mafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSzprotawa

Napisano 19 czerwiec 2014 - 10:53

Ok to w takim razie zdecyduję się na rozwiązanie ekonomiczne czyli HardChromy w zwykłych ramkach. I tak będą lepsze od tych które są teraz na kiju. Jakie rozmiary byś proponował ?



#6 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 19 czerwiec 2014 - 10:58

Wielkosciowo najlepiej dobrac podobne do tych ktore sa obecnie zamontowana. Domyslam sie ze jak na odleglosciowke to obecne nie sa jakies wielgachne, tylko ciezsze niz Minimy. 



#7 OFFLINE   mafer

mafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSzprotawa

Napisano 19 czerwiec 2014 - 11:42

Są małe jak to na odległościówkach. Czy cięższe tego nie wiem. Bardziej niż na wadze zależy mi na samym wkładzie. Te które są teraz na kiju mają wkład w przekroju kanciasty przez co żyłka pod obciążeniem zwija się na nich w sprężynkę.



#8 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 19 czerwiec 2014 - 16:19

może to w jakiś sposób pomorze

http://www.guidesnbl...b_details?id=33



#9 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 maj 2015 - 09:57

Cześć.

 

Noszę się z zamiarem przezbrojenia odległościówki 3,6 m (3 sekcje). Fabrycznie miała ona bodajże 13 przelotek + szczyt. Wybór padł na Minimy Tich Match. Myślałem o starcie do 16 aż do 4 - ek na końcu. Blank jest dosyć szybki jak na odległościówkę, ale pod sporym obciążeniem pracuje aż do ostatniego składu. Nie zależy mi na rzutach za horyzont, łowione będzie max 15 metrów od pomostu. Jestem początkujący w tym temacie więc z góry dziękuję za każdą pomoc :)



#10 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 maj 2015 - 10:25

Lukasz jak juz nazbierasz info, to wstaw jak bedziesz zbroil. Sam jestem ciekaw :)



#11 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 maj 2015 - 10:44

No co Wy, na spławik przechodzicie :) .



#12 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 09 maj 2015 - 10:58

Łukasz, mogę zapytać po co przezbrajasz ten kij? Myślałem o przystosowaniu pod spina, do smużaków itp ale przy połowie na spławik, do tego 15m od pomostu po co nowy set przelotek? Chyba, że ma to być "trening" dla podnoszenia zdolności rodbuildingowych? ;)



#13 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 maj 2015 - 11:07

No co Wy, na spławik przechodzicie :) .

 

Nie, ale ciekawy jestem ;)


  • Jozi lubi to

#14 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 maj 2015 - 16:27

Łukasz, mogę zapytać po co przezbrajasz ten kij? Myślałem o przystosowaniu pod spina, do smużaków itp ale przy połowie na spławik, do tego 15m od pomostu po co nowy set przelotek? Chyba, że ma to być "trening" dla podnoszenia zdolności rodbuildingowych? ;)

Przezbrajam, bo nie nadawał się już do łowienia. Na szczytówce nie było już lakieru, ringi w przelotkach popękane, zmurszały korek, a właściwie jego imitacja. To ulubiona matchówka mojej mamy, stąd pomysł przezbrojenia. Chyba muszę improwizować, Dzień Matki już blisko :)


  • Jozi, Gadget i JanuszD lubią to

#15 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 09 maj 2015 - 16:55

Moim zdanie wybór przelotek idealny. Na nich można świetny secik zrobić. Od 16 bedzie idealnie do odległościówki. Sam mam przerobioną DAM-owską 3.60m.

Ale wtedy jeszcze nie było takich przelotek. Teraz napweno załozyłbym TiChromy



#16 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 09 maj 2015 - 18:36

Generalnie sety przelotek w większości modeli wędek matchowych zaczynają się od rozmiaru 10 lub 12, tylko przy modelach do bardzo dalekich wyrzutów zakładane są 16. Ja jednak, preferowałbym właśnie 16. Ilość przelotek 13+1 wydaje się być ok.

 

Można wiedzieć co to za wędka jest? Jeżeli, jej cw jest dość mały (do 10g), to może warto na szczytówce założyć przelotki 3W (np. 5szt)? Kij wtedy zyska na dynamice. Oczywiście, jeśli nie jest ta wędka używana do połowu zestawem przelotowym z np. sznureczkiem jako stoper, bo wtedy stoper utknie w przelotkach.



#17 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 maj 2015 - 19:38

Generalnie sety przelotek w większości modeli wędek matchowych zaczynają się od rozmiaru 10 lub 12, tylko przy modelach do bardzo dalekich wyrzutów zakładane są 16. Ja jednak, preferowałbym właśnie 16. Ilość przelotek 13+1 wydaje się być ok.

 

Można wiedzieć co to za wędka jest? Jeżeli, jej cw jest dość mały (do 10g), to może warto na szczytówce założyć przelotki 3W (np. 5szt)? Kij wtedy zyska na dynamice. Oczywiście, jeśli nie jest ta wędka używana do połowu zestawem przelotowym z np. sznureczkiem jako stoper, bo wtedy stoper utknie w przelotkach.

Wędka bardzo popularna bo to stare Shimano Alivio. Zestaw oczywiście przelotowy ale stoper nie jest wciągany w przelotki bo głębokość nie przekracza 2 metrów.



#18 OFFLINE   TeDDyBoY

TeDDyBoY

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 12:37

Witam chciałbym zmienic w swoim matchu wszystkie przelotki ale mam problem z wybraniem jak i ze znalezieniem ich ,najlepiej jak by były Fuji i stąd moje pytanie gdzie mogę kupić taki set przelotek dzieki i pozdrawiam

#19 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 19 styczeń 2018 - 13:03

A może Minimy? Pod żyłkę się nadają i lekkie są :)  https://sklep.brc.co...TCH,-TiGRAY/434



#20 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 styczeń 2018 - 13:25

A może seymo poszukać?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, match, spacing, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych