Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw castingowy na duuuże szczupaki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
260 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   JohnyKriss

JohnyKriss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSzwecja
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Buras

Napisano 21 styczeń 2018 - 14:11

Witam Szanowne grono wędkarzy jestem nowy i zielony w temacie castingu.Mieszkam w Szwecji i chciałbym stworzyć jakiś zestaw na duże szczupaki muszę być gotowy na maj bo będziemy mieć wypad z grupy Polscy wędkarze w Szwecji na Szkiery w Blekinge,Ronneby. Dokładnie w to miejsce gdzie wy organizujecie we wrześniu. Będzie to moja pierwsza przygoda z castingiem i proszę was o porady. Budżet do 400zł na casting i tak samo na multic,mam zamiar łowić na ciężkie i duże gumy 20-25cm oraz jerki wszystko w przedziale 30-120g z przewagą tych cięższych. Casting chcę dł.2.20/240 i jakiś dobry multic który ogarnie przynęty ok 100g i będzie łatwy do nauki.Mam na oku kij Svartzonker Black Series 7'9'' 30-90g Casting (DownSizer)-*nie wiem co to znaczy,a multic mam na aukcji nie drogo Gunki BCR 400 HD nie znalazłem na polskim forum żadnej opinii na jego temat konstrukcja mocna tylko że to bęben a wolałbym niskoprofilowy, przełożenie 4;7;1 więc można bardzo wolno poprowadzić gumę.,duże obciążenie pewnie ogarnie tylko jak z lżejszymi noi czy będzie łatwy do nauki na początek.O castingu Svartzonker coś tam było że pała więc też nie wiem doradźcie coś.Bo citici czy curado w tej cenie nie kupie a wogóle to jaki rozmiar młynka musiałby być citici lub curado do takiej gramatury. Czy moglibyście jakiś niskoprofilowy bo nie ukrywam lepszy design multic do nauki polecić.Może są gdzieś odpowiedzi na moje pytania, szukałem wybaczcie nie znalazłem jak wiecie gdzie to dajcie linka z góry wszystkim dziękuję.



#2 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 styczeń 2018 - 14:21

A proszę bardzo, pierwszy jaki mi "wujek" pokazał ;)

 

https://www.google.p...sting-na-ciezko


  • Jano lubi to

#3 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 styczeń 2018 - 14:38

Krzysztof,

<...>

Musisz lepiej określić swoje pytanie, w momencie, w który wrzucasz kilka(naście?) kwestii/pytań w jednym miejscu w sumie nie wiadomo jak odpowiedzieć...

Zatem...?

 

A tak przy okazji jak już postanowiłeś się zarejestrować zapraszamy (chyba, że już byłeś) w to miejsce:

http://jerkbait.pl/t...-na-jerkbaitpl/

Pozostały zbiór zasad i regulaminów masz tu:

http://jerkbait.pl/t...a-naszym-forum/

 

Jano


Użytkownik Jano edytował ten post 21 styczeń 2018 - 19:06


#4 OFFLINE   JohnyKriss

JohnyKriss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSzwecja
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Buras

Napisano 21 styczeń 2018 - 15:40

Aha dobra ok. Pytanie nr1. Czy multic Gunki BCR 400 HD to dobry wybór na początek do nauki.



#5 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2018 - 16:02

Aha dobra ok. Pytanie nr1. Czy multic Gunki BCR 400 HD to dobry wybór na początek do nauki.

Wygląda na typowego chińczyka z napisem Gunki. Jak dla mnie do jerków się nie nadaje ze względu na mały nawój. 



#6 OFFLINE   JohnyKriss

JohnyKriss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSzwecja
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Buras

Napisano 21 styczeń 2018 - 16:07

Wygląda na typowego chińczyka z napisem Gunki. Jak dla mnie do jerków się nie nadaje ze względu na mały nawój. 

 

Aha dzięki za opinie.



#7 OFFLINE   JohnyKriss

JohnyKriss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSzwecja
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Buras

Napisano 21 styczeń 2018 - 16:10

Aha dzięki za opinie. To jaki byś mógł polecić niskoprofilowy który ogarnie 30 i 100g i mieści się w cenie 400zł???



#8 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 21 styczeń 2018 - 16:32

Stawiałbym na to, że nie ma nic godnego polecenia w tym budżecie


  • grisza-78 lubi to

#9 OFFLINE   NERO HTF

NERO HTF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 21 styczeń 2018 - 16:38

Tatula często gości na giełdzie w cenie 400-450 zł :)

#10 OFFLINE   JohnyKriss

JohnyKriss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSzwecja
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Buras

Napisano 21 styczeń 2018 - 16:54

Tatula często gości na giełdzie w cenie 400-450 zł :)

 

Tatula w jakim rozmiarze??? To może curado bo będzie tańsze?



#11 OFFLINE   AliH

AliH

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Aleksander

Napisano 21 styczeń 2018 - 17:55

Tatula 200 że względu na pojemność szpuli ale takie to na giełdzie rzadko się pojawiają. Na 100 wejdzie za mało odpowiedniej plecionki Od biedy się da ale zerwać 20lbs przy 50g jerku to nie sztuka.
W budżecie do 400zl to znajdziesz albo coś niesprawdzonego albo lekko niedoszacowane. Pomysl o Abu revo SX. Pewnie zanim go zajedziesz to uzbierasz na coś lepszego.

#12 OFFLINE   Nales

Nales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaTurek
  • Imię:Kamil

Napisano 21 styczeń 2018 - 18:17

 

Aha dzięki za opinie. To jaki byś mógł polecić niskoprofilowy który ogarnie 30 i 100g i mieści się w cenie 400zł???

 

 

Możesz również kupić KastKing Spartacus Maximus z ali express, ale ta maszynka to "chińczyk". Zdania są podzielone co do tego multika. Na ali kosztuje coś koło 350 zł. Do sezonu mamy jeszcze jakieś 4 miesiące to 100 zł miesięcznie odłożone i kupisz sobie nową tatule 200 bądź lexe 300 z polskiej dystrybucji. Wybór należy do Ciebie. Teraz i tak tym nie połowisz więc może warto poczekać? ;)


Użytkownik Nales edytował ten post 21 styczeń 2018 - 18:17


#13 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2018 - 18:20

Tatula 200 że względu na pojemność szpuli ale takie to na giełdzie rzadko się pojawiają. Na 100 wejdzie za mało odpowiedniej plecionki Od biedy się da ale zerwać 20lbs przy 50g jerku to nie sztuka.
W budżecie do 400zl to znajdziesz albo coś niesprawdzonego albo lekko niedoszacowane. Pomysl o Abu revo SX. Pewnie zanim go zajedziesz to uzbierasz na coś lepszego.

Na Tatulę 100 wejdzie delikatnie ponad 100 metrów linki 30 Lb 4x takiej jak PP albo Stren. Jak dla mnie do klocków to za cienko biorąc pod uwagę przeciążenia podczas rzutów.



#14 OFFLINE   JohnyKriss

JohnyKriss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSzwecja
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Buras

Napisano 21 styczeń 2018 - 21:04

Możesz również kupić KastKing Spartacus Maximus z ali express, ale ta maszynka to "chińczyk". Zdania są podzielone co do tego multika. Na ali kosztuje coś koło 350 zł. Do sezonu mamy jeszcze jakieś 4 miesiące to 100 zł miesięcznie odłożone i kupisz sobie nową tatule 200 bądź lexe 300 z polskiej dystrybucji. Wybór należy do Ciebie. Teraz i tak tym nie połowisz więc może warto poczekać? ;)

 

Też trochę myślałem o aliexpress ale tak jak mówisz to jest chińczyk i nie wiadomo ile to pociągnie.Nie chcę też inwestować w sprzęt bo nie wiadomo czy mi to podejdzie.Wolałbym więcej kasy władować w przynęty. Możę wziąść te Gunki BCR 400 HD czy głupi pomysł???



#15 OFFLINE   NERO HTF

NERO HTF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 21 styczeń 2018 - 21:06

Lepiej właduj więcej w sprzęt niż w przynęty bo przy castingu jeśli sprzęt będzie do bani to szybko przynęt Ci ubędzie :P

#16 OFFLINE   JohnyKriss

JohnyKriss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSzwecja
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Buras

Napisano 21 styczeń 2018 - 21:11

Lepiej właduj więcej w sprzęt niż w przynęty bo przy castingu jeśli sprzęt będzie do bani to szybko przynęt Ci ubędzie :P

 

Racja.



#17 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 21 styczeń 2018 - 21:13

Może tutaj coś wypatrzysz?

https://www.raven-fi...ry/pl/page/772/


  • SID lubi to

#18 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 styczeń 2018 - 22:31

Mody przenieście do jakiegoś fajnego tematu bo ciekawe informacje zaczynają się pojawiać :)


  • Krzysiu lubi to

#19 ONLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 22 styczeń 2018 - 22:21

Pozwolę się wtrącić tak na rozluźnienie 😀

Miał ktoś do czynienia z wędkami FOX rage terminator?
https://www.fishpoin...0g-p-29396.html

Kije wyglądają ciekawie, zastanawiam się jak mocno są niedoszacowane o ile są niedoszacowane.
W ofercie jest jeszcze kilka modeli pod duże gumy.
Macał ktoś te kije? A może ktoś już łowił?

#20 OFFLINE   JohnyKriss

JohnyKriss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSzwecja
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Buras

Napisano 22 styczeń 2018 - 22:47

Chciałbym ci pomóc ale nie miałem nigdy nic wspólnego z Fox-em ja mam na oku tak jak w temacie Svartzonker nie wiem dlaczego ,tu jest dość popularny a i cenowo wygląda nie źle na początek. A powiem ci,że ten twój kijaszek wygląda ciekawie i obiecująco ale jak z pracą to nie wiem i się nie wypowiem w tym temacie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych