Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Interpretacja przepisów. Okręg PZW Biała Podlaska. Można czy nie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 luty 2018 - 08:44

Można czy nie można ? Oto jest pytanie :)

 

Do tej pory mnie to nie interesowało bo zimy i wiosna były "normalne" i spinnig wyciągało się z dniem 1 maja, ale zimy coraz krótsze, a i wiosny cieplejsze zatem:

 

Panowie, mam pytanie może dla niektórych banalne, ale na pewno są tu specjaliści, którzy mi wyjaśnią jak mam rozumieć przepisy o zakazie spinningowania na wodach Okręgu Biała Podlaska. Konkretnie interesuje mnie wykładnia podpunktu c.

 

A więc na podstawie poniższych przepisów czyli na podstawie Uchwały ZO PZW nr 6/2013; nr 17/2015;  nr 2/2017  wprowadza się : 

 

a)  wymiar ochronny  OKONIA  18 cm  na wodach  PZW Okręg w Białej Podlaskiej;

     

b zakaz połowu ryb  metodą trollingu  na  wodach  PZW Okręg w  Białej Podlaskiej

     

c)  zakaz spinningowania  od  01 stycznia do 30 kwietnia  każdego roku  na wodach                          

     drobnych w obwodach i wodach drobnych poza obwodowych  PZW Okręg w  Białej Podlaskiej.

 

 

Według tego co znalazłem w sieci czyli na stronie PZW Okręg Biała Podlaska i co skopiowałem do tego wątku wody drobne w okręgach obwodowych PZW Biała Podlaska to są starorzecze Bubel, starorzecze Gnojno, starorzecze Trojan, starorzecze Woroblin, zbiornik w Kodniu, zbiornik ,,Kozioł" Janów Podlaski, zbiornik ,,Zaborek " Janów Podlski, starorzecze  Horbów, starorzecze Woskrzenice, zbiornik  Terebela 1, zbiornik  Terebela 2.

 

 

Wody drobne poza obwodowe (tutaj przepisałem dane ze strony) to Zbiorniki Mosty, Podedwórze, Żelizna, Horodyszcze, Milanów, między Torami, Aleja Marzeń, Relax, Jabłoń, cegielni i stawy w Radzyniu Podlaskim oraz starorzecza Łęgi, Kuzawka i Słodownia.

 

 

Mam zatem rozumieć, że w wodach nie wymienionych powyżej spinningować można ? Oczywiście z zachowaniem okresów ochronnych i zasad c & r ? Czy może ja źle interpretuję zapis wody drobne ?



#2 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 06 luty 2018 - 09:14

Tu nie ma nic do interpretacji. Na wodach drobnych nie możesz, na pozostałych jak najbardziej. Przeczytałeś poprawnie :)



#3 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 06 luty 2018 - 10:05

Dokładnie tak, moim zdaniem wszystko jest jasne i oczywiste. :)



#4 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 luty 2018 - 10:07

Dokładnie tak, moim zdaniem wszystko jest jasne i oczywiste. :)

 

Moim także, aczkolwiek zapytać nie zaszkodzi :) A dla tych co czytać nie mają czasu odpowiedź gotowa  ;) 



#5 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 06 luty 2018 - 20:20

Witam Kolego to stary przepis i jestem za tym żeby jeszcze zamknąć odcinek Krzny w naszym mieście czyli od mostu ul.Łomazka do mostu Sielczyk do 1 maja .



#6 OFFLINE   vastus

vastus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Lokalizacjawschód

Napisano 08 marzec 2018 - 13:12

A ja dodatkowo aby wyłączyćwiczenia z wędkowania przez cały rok w okolicy tamy/jazu w Sielczyku. Choć nie powiem że moje ultralajtostwo cierpi z powodu zakazu spining u na wodach drobnych... Lecz dla dobra ogółu się poświęcę




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych