Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Słodkowodne drapieżniki w Bałtyku na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   damianb

damianb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaGryfice
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Bogdan

Napisano 07 luty 2018 - 21:36

Cześć, do Bałtyku mam 25km (Rewal) 45km( Dziwnów) . Obejrzałem kilka filmików, widziałem jak kolega łowi piękne bolenie w Morzu przy falochronie w Dziwnowie, w tym roku nie popuszczę chcę spróbować spinningu w morzu. Jak myślicie, jaki okres wybrać? Nie chodzi mi o trociowanie, tylko o trafienie okonia, sandacza, szczupaka, flądry. Myślę, że pożną wiosną ryby będą się skupiały bliżej brzegów i wtedy mam zamiar spróbować. Łowił ktoś takie rybki na spinning w Bałtyku z brzegu? Wiem, że nie jest to niemożliwe ale takich dyskusji na ten temat jest mało, i wciąż to temat tabu. Jaki jest czas odpowiedni na słodkowodne drapieżniki w Bałtyku?

 

EDIT proszę moda o przeniesienie postu do innego działu, przez przypadek dodałem w złym dziale


Użytkownik damianb edytował ten post 07 luty 2018 - 21:39


#2 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 luty 2018 - 22:01

Słusznie piszesz, że ten temat to tabu. Mocno skrywany w tym kraju z wiadomych powodów. Czasem wystarczy przejść się po plaży i zobaczyć co łowią rybacy brzegowi do 100m od plaży, gdy wrócą z porannych połowów. W tym przypadku wydaje się być lepszym rozwiązaniem łódka lub ponton(jeśli pogoda na to pozwala).

 

 

Kolego Mariuszu, przypominam regulamin, szczególnie polecam pkt 1 - "1. Przede wszystkim Catch and Release (złów i wypuść) co oznacza, że zdjęcia powinny przedstawiać ryby, które zostały wypuszczone; wstawienie zdjęcia ryby która została zabita może skutkować czasowym zablokowaniem konta - natomiast recydywa skutkuje całkowitym zablokowaniem konta."

http://jerkbait.pl/t...rum-jerkbaitpl/

W związku z powyższym na początek punkcik.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 07 luty 2018 - 22:37


#3 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 07 luty 2018 - 22:12

jeśli chodzi o bolenie, to u nas chłopaki je łowili przez całe lato...


  • popper, Pisarz.......ewski Piotr i ezehiel lubią to

#4 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 luty 2018 - 22:15

jeśli chodzi o bolenie, to u nas chłopaki je łowili przez całe lato...

miejsce mocno znajome.


Użytkownik vako edytował ten post 07 luty 2018 - 22:16


#5 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 luty 2018 - 23:02

Słusznie piszesz, że ten temat to tabu. Mocno skrywany w tym kraju z wiadomych powodów. Czasem wystarczy przejść się po plaży i zobaczyć co łowią rybacy brzegowi do 100m od plaży, gdy wrócą z porannych połowów. W tym przypadku wydaje się być lepszym rozwiązaniem łódka lub ponton(jeśli pogoda na to pozwala).

 

 

Kolego Mariuszu, przypominam regulamin, szczególnie polecam pkt 1 - "1. Przede wszystkim Catch and Release (złów i wypuść) co oznacza, że zdjęcia powinny przedstawiać ryby, które zostały wypuszczone; wstawienie zdjęcia ryby która została zabita może skutkować czasowym zablokowaniem konta - natomiast recydywa skutkuje całkowitym zablokowaniem konta."

http://jerkbait.pl/t...rum-jerkbaitpl/

W związku z powyższym na początek punkcik.

Ryby złowione przez rybaków - foto z targu rybnego w Darłówku dokumentujące możliwości połowowe naszego Bałtyku. Nie sposób zrobić fotki żywych ryb, jeśli łowione były siatą przez rybaka dzień wcześniej. Ni jak to ma się do regulaminu, bo w regulaminie jest mowa o rybach złowionych przez wędkarza. Przypominam sprawę połowu rybackiego na Słupie i słynnego już pokotu. Jakoś nie pamiętam by osoba, która zamieściła fotki martwych ryb dostała reprymendę i punkty karne.

Jeśli naruszyłem tym twoje odczucia..... to wybacz.....korzę się pokornie.


Użytkownik vako edytował ten post 07 luty 2018 - 23:11


#6 OFFLINE   Blue

Blue

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 10 luty 2018 - 22:58

Witam.

Nie zdążyłem się załapać na opisaną powyżej fotkę (rzekomo łamiącą regulamin) ryb z targu, byłbyś tak uprzejmy i wypisał gatunki ryb na niej ujętych?

Pozdrawiam.



#7 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 11 luty 2018 - 06:20

Były to 2 morskie sandacze 80-90cm.



#8 OFFLINE   Blue

Blue

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 11 luty 2018 - 10:06

Piękne ryby, niestety mieszkam za bardzo na północ, tu już sandacza i tym bardziej bolenia nie ma. Zastanawiam się co można w botniku złowić oprócz okonia, szczupaka i troci.



#9 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 11 luty 2018 - 11:25

Płaskie ryby, jak temat rozpracujesz to jest łowienie na spinning na cały sezon.

Belona, poza majem gdy wszyscy się nastawiają, po rozpracowaniu tematu można całe lato łowić.

Dorsza też można wsiąść na cel...


  • Blue lubi to

#10 OFFLINE   LeoAmator

LeoAmator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Adam

Napisano 11 luty 2018 - 11:43

Nie wiem jakie słodkowodne drapieżniki pływają w Bałtyku,ani ile, ale wiem iż ostatnio byłem mocno zdziwiony jak w Auchanie leżały na stoisku rybnym ładne szczupaki z miejscem połowu Bałtyk. Nie mam pojęcia co o tym myśleć ?



#11 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 11 luty 2018 - 11:46

Nie wiem jakie słodkowodne drapieżniki pływają w Bałtyku,ani ile, ale wiem iż ostatnio byłem mocno zdziwiony jak w Auchanie leżały na stoisku rybnym ładne szczupaki z miejscem połowu Bałtyk. Nie mam pojęcia co o tym myśleć ?


Mysl co chcesz :)

W Bałtyku są szczupaki nie od dziś.
A czy akurat te były z Bałtyku, to nie wiem.
  • ezehiel i ati lubią to

#12 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 12 luty 2018 - 18:09

Piękne ryby, niestety mieszkam za bardzo na północ, tu już sandacza i tym bardziej bolenia nie ma. Zastanawiam się co można w botniku złowić oprócz okonia, szczupaka i troci.

W Botniku Finowie mają "morskie" populacje sandacza i bolenia. Przynajmniej tak wynika z branżowej literatury...



#13 OFFLINE   Blue

Blue

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 12 luty 2018 - 19:15

Hmm... W botniku z brzegu łowiłem tylko kilkukrotnie ale w Umeälven sandacz i boleń nie występują, z karpiowatych to są słusznych rozmiarów jazie, płocie, krasnopiórki i leszcze. Sandaczem jest zarybione jedno z okolicznych jezior, nie łowiłem tam, z informacji na forum miejscowych to rozmiary tych ryb nie powalają, około 1,5kg - wydaje się, że za zimno mu tutaj. O boleniu to tu nikt nie słyszał. Wg opisów na szwedzkich stronach int. występuje ale tyko na południowym wybrzeżu. Może w zatoce sandacz jest. Postaram się w nadchodzącym sezonie więcej czasu poświęcić na łowienie z brzegu.



#14 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 10 maj 2018 - 10:22

 

Belona, poza majem gdy wszyscy się nastawiają, po rozpracowaniu tematu można całe lato łowić.

 

 

Belonę można łowić też jesienią nawet do końca października, listopad to już słabo, może ktoś łowił i się wypowie, mnie się nie udało. 



#15 OFFLINE   KriSwobler

KriSwobler

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 10 maj 2018 - 19:53

Mam daleko do morza, ale w ciągu roku zaliczam dwa kilkudniowe wypady. Zawsze łowię z brzegu, z kutra mnie nie kręci.. Uderzam przeważnie w okolice Półwyspu Helskiego, Rozewie i sam port w Helu.

1. W maju wiadomo - belony, ale nie tylko(Rozewie). Jako "przyłów" okonie, a raczej okoniska :D bywa, że zaatakuje leszcz. Czasem uderzy troć. U mnie niestety jeszcze nie, ale koledzy kilka przy mnie wyciągnęli.

2. Okres letni i "wczasy"(głównie druga połowa sierpnia). Wiadomo rodzina..ale wędkarsko nie jest źle. Łowię w porcie Hel(rybackim) i Jastarni. Okonie, cały przegląd roczników, zwłaszcza jak na Zatoce fala, watahy wchodzą do portu i zaczyna się piękne łowienie. Pirsowe okonki ustępują miejsca "dzikusom". Ze słodkowodnych miałem w Helu jeszcze kilka razy jazie 35-38cm i dwa bolenie, ale nic okazałego 50+. Sandacz tylko podwymiarki. Komentarze gapiów już mnie nie ruszają, przywykłem. Rybki to rekompensują. Czasem późnym wieczorem zapuszczam się w śpiochach z plaży na pełne morze. Ale niestety wyniki tylko morskie tzn płastugi.



P.S. W marinie w Kuźnicy widziałem dwa lata temu rybaka narzekającego na słaby połów. Zerknąłem do dwóch skrzynek. w każdej po około 30szt okoni, nie widziałem mniejszego niż 40 cm. Ach, szkoda że do smażalni.



#16 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 08 sierpień 2018 - 18:38

Odświeżę troszkę temat. Czy w sierpniu w Zatoce Gdańskiej jest sens biegać ze spinningiem czy dać sobie spokój i się poopalać? :)



#17 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 08 sierpień 2018 - 20:49

Woda gorąca, okresowo sinice, z boleniem w tym roku słabo, może wieczorem na flądry ... ?


  • homax i Bułka lubią to

#18 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 09 sierpień 2018 - 12:24

Dawniej to się je nazywało "mewki".....



#19 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 10 kwiecień 2019 - 17:17

Cześć wszystkim, mam chęć wybrać się na majówkę w okolice Wyspy Sobieszewskiej, nie koniecznie typowo w celach wędkarskich ale jak już tam będę to chciałbym spróbować swoich sił. Ryba jaka by mnie interesowała to głowie boleń, ale też okoń i jaź. Mógłby ktoś polecić jakieś łowiska? Bolenia chciałbym spróbować łowić w morzu, tylko gdzie by się tam najlepiej zakręcić? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

#20 OFFLINE   bambus

bambus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 10 kwiecień 2019 - 18:24

Bolenie i okonie masz w Martwej Wiśle okalającej wyspę. W zatoce w majówkę to raczej ostatki troci i pierwsze pojedyncze belony, słone bolenie pojawiają się raczej troszkę później

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych