Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ABU C3 5500/5501 made in sweden vs made in china


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 16 luty 2018 - 00:17

Cześć

 

Szukając multi to ciężkich robót (sum w vertcialu i jerk +/- 80 g) stwierdziłem ,że nie będę kombinował tylko skorzystam z przetestowanej konstrukcji  mianowicie c3 5501.

I teraz moje pytanie : czy są różnice pomiędzy sprzętem wykonanym w Szwecji kilka lat temu a tłoczonym obecnie w Chinach i sprzedawanych choćby na aliexpress ?

Cenowo wygląda to teraz tak ,że polska używka by Sweden = nówka by China .....



#2 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 16 luty 2018 - 09:15

Odpowiem tak prawie robi wielką różnicę. Jako fan okrągłych abu zdecydowanie wybieram made in sweden .

Załączone pliki


  • gaweł lubi to

#3 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 16 luty 2018 - 09:57

Porównanie raczej nie trafione. No chyba, że te sprzedawane na Ali to bezczelne kopie (w co wątpię). O markowych produktach i miejscu ich produkcji napisano już wiele. 

Warto zapytać sprzedawcy gdzie multiplikator został wyprodukowany. Ja na pytanie o pochodzenie Alphasa 105 SV otrzymałem odpowiedź: yes my friend, this reel is made in Japan".



#4 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 16 luty 2018 - 15:34

Wszystko zależy od tego kto i ile płaci i jakoej jakości wymaga. Chińskie rączki zrobią wszystko. Śrubki i nakrętki to modułów niskiego ciśnienia do silników też w Chinach klepią. Potem taka niemiecka firma kupuje po 2€ za komplet ale w sprzedaży już jest po 40€. Ktoś odpowiedzialność musi za to wiać. Ważne że spełnia wszystkie wymagania i normy. Ps. W jednej firmie na Podkarpaciu produkowane były kiedyś tłoki (może nadal są) do vw bez znaczków napisów pieczątek. Potem wysyłka ma zachód i już produkt stawał się made in germany.

Różnica w cenie multika z ali wynika z braku gwarancji i braku opłaty celnej i vatu.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

#5 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2018 - 16:02

Cześć

 

Szukając multi to ciężkich robót (sum w vertcialu i jerk +/- 80 g) stwierdziłem ,że nie będę kombinował tylko skorzystam z przetestowanej konstrukcji  mianowicie c3 5501.

I teraz moje pytanie : czy są różnice pomiędzy sprzętem wykonanym w Szwecji kilka lat temu a tłoczonym obecnie w Chinach i sprzedawanych choćby na aliexpress ?

Cenowo wygląda to teraz tak ,że polska używka by Sweden = nówka by China .....

Moim zdaniem C3 5501 średnio nadaje się na suma czy do ciężkiego łowienia. Słaby hamulec i mały napęd. Brak alu ramy.


  • MarCinFin lubi to

#6 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 16 luty 2018 - 17:02

Przeczytałem już prawie wszystko na temat doboru multi i mam już multik w głowie :mellow:  :mellow:  . Wydawał mi się dobrym wyborem na pierwszy multik do tej metody ..

 

Zatem co w takim razie do tego typu łowienia z łódki moze być używka tak 500 pln-ów +/-



#7 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2018 - 17:32

Na łowieniu sumów się nie znam ale z tego co wiem ludzie do rzutu stosują multiki typu Revo Toro z małym przełożeniem i mocnym hamulcem. Popytaj w wątku sumowym jeśli taki jest.


  • BOB lubi to

#8 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 16 luty 2018 - 17:44

Tak jak @godski napisał, mocny i trwały hamulec, solidna konstrukcja. Poszukaj w oferice Penna, Okumy,  Fin-nor lub  Black Cat. 

C3 to nie jest dobry wybór, niezależnie czy ze Szwecji czy RPC. 


  • BOB lubi to

#9 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2018 - 19:15

http://jerkbait.pl/t...-3#entry2321452




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych