Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

woblery MT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 07 marzec 2018 - 15:51

Witam wszystkich.

Nadszedł czas pokazać kilka moich drewnianych wypocin ,które uzbierały się przez lata i goszczą w moich pudełkach. Strugam głównie z lipy i balsy, czasem z olchy. Przynęty dedykowane głównie boleniom,ale nie tylko. Rapy łowię na mazowieckich odcinkach Bugu i Narwi, czyli w rzekach wyeksploatowanych chyba już do granic przez wędkarzy i rybaków. Nie wiem ile w tym zasługi znajomości wody, wypracowanych godzin a ile wędkarskiego farta ,że udaje mi się tu jeszcze jakieś ciekawe ryby łowić.Własnoręcznie wyrzeźbione kawałki drewna też pewnie jakiś skromny udział w tym mają. Oto kilka z nich: 

Załączony plik  1a.jpg   24,45 KB   21 Ilość pobrań Załączony plik  2a.jpg   26,15 KB   20 Ilość pobrań Załączony plik  5a.jpg   32,49 KB   20 Ilość pobrań Załączony plik  6.jpg   21,09 KB   20 Ilość pobrań Załączony plik  9a.jpg   20,21 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  11a.jpg   26,54 KB   19 Ilość pobrań

 

I kilka woblerów dedykowanych innym gatunkom:

 

Załączony plik  1a.jpg   28,32 KB   18 Ilość pobrań Załączony plik  2a.jpg   19,59 KB   19 Ilość pobrań Załączony plik  20a.jpg   24,38 KB   18 Ilość pobrań Załączony plik  3a.jpg   19,42 KB   19 Ilość pobrań Załączony plik  8a.jpg   18,59 KB   19 Ilość pobrań Załączony plik  26a.jpg   21,46 KB   19 Ilość pobrań  

 

Jak widać prezentuję dość archaiczny "hendmejd". Ale i rybom i mi taki stonowany styl pasuje. Jedynym udogodnieniem z którego czasem korzystam to bazarowa mini szlifierka ...a tak to głównie praca rąk , nożyk, folia ,spray i raczej nigdy się to nie zmieni.  :) pozdrawiam maciek


Użytkownik maicke82 edytował ten post 07 marzec 2018 - 16:14


#2 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 07 marzec 2018 - 15:54

W 1a ster jest metalowy? Żaden ze mnie spec ale mi się podobają.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • maicke82 lubi to

#3 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 marzec 2018 - 16:51

Mi osobiście takie malowanie bardziej leży niż błyszczące i bijące po oczach.

#4 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 07 marzec 2018 - 16:53

Ciekawe, użytkowe jak to się mówi...czyli mają być skuteczne, ale wykonanie też na dobrym poziomie
  • maicke82 lubi to

#5 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 07 marzec 2018 - 17:16

Mi osobiście takie malowanie bardziej leży niż błyszczące i bijące po oczach.

 Ale takie malowanie jest mniej handlowe...Dlatego niektórzy wolą holo itp. Ja akurat niekoniecznie :)

 

W 1a ster jest metalowy? Żaden ze mnie spec ale mi się podobają.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Tak metalowy. To taki wobler na pół metrową rafę ,miał stukać o kamienie to i ster mocniejszy. 


Użytkownik maicke82 edytował ten post 07 marzec 2018 - 17:17

  • wujek lubi to

#6 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 07 marzec 2018 - 18:34

Nareszcie się odważyłeś :D

 

 

Witaj we własnym wątku!


  • maicke82 lubi to

#7 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 07 marzec 2018 - 20:04

Mi też się podobają. Lubię takie skromne jak to piszesz "nie handlowe" malowanie :-)
  • maicke82 lubi to

#8 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 marzec 2018 - 20:23

Ja nie przykładam uwagi do malowania. Płetewki, skrzela robie dla siebie. Wszystkie moje woblery sa w jednym ubarwieniu. W naszych mętnych wodach przy szbkim prowadzeniu bolenie zwracają na coś innego uwagę.
  • maicke82 i Paweł R. lubią to

#9 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 08 marzec 2018 - 11:36

Janku mam podobne zdanie ,ale w moim przypadku malowanie płetw czy skrzeli zajmuje tyle co podpis na woblerze, więc to taki końcowy mało znaczący niuans jedynie dla oka. Ryby mają to gdzieś, a ja z reguły jak na szybko czegoś potrzebuję to rzucam dwa kolory  bez żadnej folii i nie widzę żadnej różnicy w skuteczności. Nawet oczy wolę malowane,ale czasem ,żeby iść za modą pierdynkę 3d i pobawię się dizajnem woblera. I chyba lepiej takie bardziej dopieszczone pokazywać ogółowi ,niż te szarobure.  ;)


Użytkownik maicke82 edytował ten post 08 marzec 2018 - 11:37

  • wujek i G_rzegorz lubią to

#10 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 08 marzec 2018 - 14:34

Ja tam też wole szarobure, jakoś moja wiara w takie wobki jest większa.
  • G_rzegorz lubi to

#11 OFFLINE   Robson2

Robson2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2018 - 15:03

Dobra rękodzielnicza robota.

Mat, dyskretna faktura boków, bez zbędnej dbałości o detale przy jednocześnie zachowanej właściwej estetyce woblera. Z wątku na forum jerkbait wiem, że są skuteczne. Widać w nich starą, dobrą szkołę wykonania woblerów, której jestem zwolennikiem i w której duchu robię też swoje przynęty. Dobrze się stało, że kolega zdecydował się je pokazać. Skoro już nie bardzo można wstawiać zdjęcia znad wody ze złowionymi rybami to warto pokazać choć na co się łowi.


  • maicke82 lubi to

#12 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 marzec 2018 - 08:36

Janku mam podobne zdanie ,ale w moim przypadku malowanie płetw czy skrzeli zajmuje tyle co podpis na woblerze, więc to taki końcowy mało znaczący niuans jedynie dla oka. Ryby mają to gdzieś, a ja z reguły jak na szybko czegoś potrzebuję to rzucam dwa kolory  bez żadnej folii i nie widzę żadnej różnicy w skuteczności. Nawet oczy wolę malowane,ale czasem ,żeby iść za modą pierdynkę 3d i pobawię się dizajnem woblera. I chyba lepiej takie bardziej dopieszczone pokazywać ogółowi ,niż te szarobure.  ;)

Jasne, szczególnie zimą jak jest czas to można się pobawić. Też sobie wczoraj dla urozmaicenia okleiłem dwa folią alu i odcisnąłem jakąś łuskę, do tego pewnie pójdzie oko 3D, ale to taka wersja eksperymentalna. Z podstawowym modelem już nie cuduję, w pudełku jest dość monotonnie, tylko wielkości się zmieniają. W malowankach oczy też robię farbą, 3d idą tylko do alu.


Użytkownik wujek edytował ten post 09 marzec 2018 - 08:36

  • maicke82 lubi to

#13 OFFLINE   krzyko

krzyko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysiek

Napisano 09 marzec 2018 - 14:10

Fajne ręcznie strugane woblery z przeznaczeniem do łowienia ryb, nie wędkarzy  :D  . Podobają się zarówno mnie jak i rybom :) i do tego posiadały status  :ph34r:  :D


  • maicke82 lubi to

#14 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 09 marzec 2018 - 19:31

Coś na wieczorno nocne łowy. 

Załączony plik  40.jpg   19,99 KB   14 Ilość pobrań Załączony plik  51a.jpg   19,96 KB   14 Ilość pobrań Załączony plik  49.jpg   20,51 KB   14 Ilość pobrań Załączony plik  44.jpg   21,12 KB   14 Ilość pobrań


Użytkownik maicke82 edytował ten post 09 marzec 2018 - 19:32

  • Mariano Mariano, woblery z Bielska, peekol i 4 innych osób lubią to

#15 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 09 marzec 2018 - 19:41

Nie no lipa straszna ,takie brzydale że nie da się patrzeć :-)


Użytkownik Kielo edytował ten post 09 marzec 2018 - 19:41


#16 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 09 marzec 2018 - 19:46

Mogą być brzydkie bo to starsza robota, zwłaszcza pierwszy i drugi swoje przeszły :) 



#17 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 09 marzec 2018 - 19:51

I te oczka ,powyginane ,nie symetryczne :-)



#18 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 09 marzec 2018 - 21:17

Zdjęcia dużo to wyolbrzymiają. Są to głównie woblery dość leciwe.Stery zazwyczaj docinam i szlifuje na wodą. Oczko przednie czasem przeginam ,żeby wobler od brzegu odchodził ,zwłaszcza w pływających sandaczówkach, które spławiam na duże odległości. Jeśli oczko przednie jest spłaszczone to wynik ściśnięcia kombinerkami i skorygowania pracy przez przegięcie góra,dół. Ja to robię tak , na szybko nad wodą ,żeby nie uszkodzić przedniej części woblera,zwłaszcza gdy oczko mało wystaje. Na szczęście to są przynęty z moich pudełek a nie do ludzi i bronią się rybami. Pewnie gdyby to był konkurs piękności to proste nogi,czy tam oczka były głównym kluczem przy decyzji jury... Zdziwiłbyś się jak mogą być powyginane oczka w woblerach choćby Janusza Widła i jakoś rybom to nie przeszkadza a ludziom tym bardziej. A ,że jesteś mało skromny to odpowiem tak. Już zawsze będziesz kojarzony z dopieszczonymi wizualnie woblerami,z łuską z siatki i innymi bajerami, ale czy będziesz kojarzony z rybami? Na tą chwilę chyba nie bardzo. 


Użytkownik maicke82 edytował ten post 09 marzec 2018 - 21:52

  • Mariano Mariano, Kielo i eRKa lubią to

#19 OFFLINE   radzio191

radzio191

    Nowy

  • Oczekujący na akcept
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 09 marzec 2018 - 21:41

Jak dla mnie wobki super maja swoj styl i sa bardzo realistyczne. A i rybki widać ,że je lubia. Jako ,że lowisz z tego co się orientuję w moich rejonach mam pytanie jak sprawdza Ci się ten niebieski grzbiet jeśli oczywiście to nie tajemnica 😆

Użytkownik radzio191 edytował ten post 09 marzec 2018 - 21:47

  • maicke82 lubi to

#20 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 09 marzec 2018 - 21:55

Do czystego niebieskiego w dzień nie mam przekonania ale po ciemku owszem. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych