Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konger Streeto vs Mikado Sicario


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   trout60

trout60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów

Napisano 12 maj 2018 - 20:52

Czy może ktoś porównać mniej więcej te kije? Modele Sicario sl spin 198cm w jednoskładzie do 7 gr wyrzutu oraz Streeto ul 200cm do 9 gr wyrzutu. Może ktoś z kolegów miał okazje trzymać oba w ręku?



#2 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 18 maj 2018 - 13:04

Miałem okazję potrzymać a nawet połowić powyższymi kijami tyle, że w dwuskładzie. Kolega z łódki łowi na tą właśnie długość Sicario a na stojak odłożył takie Streeto. Wędki bardzo zbliżone do siebie - Sicario zaczynam czuć opad od 3g a łowienie komfortowe z dobrym podbiciem kończy się na 12g, tak samo Streeto. Obie wędki elektryczne - bardzo dobrze czuć opad i każde najdrobiejsze puknięcie okonka. Streeto przegrało bo bym powiedział "za bardzo elektryczne" i okonie odbijały się. Obydwie wędki dobre do agresywnie podawanej przynęty typu jaskółki na trójkątnej główce...robią robotę. Branie dobrze wcinają i przy większym okoniu przechodzą ładnie w lekką parabolę choć dolnik pozostaje sztywny. .

Obydwie wędki schludnie wykonane z krótkimi dolnikami. Co do Streeto wydaje się w ręku mocniejsze jeśli chodzi o wytrzymałość na złamania - jakoś tak pewniejsze w odczuciu a nie po firmie. Sicario już trochę połamanych kijków miało do 7g dlatego chyba jednoskład to już bym się bał..ALE..u mnie też Streeto przegrało i jestem posiadaczem i regularnym łowcą na Sicaro 7g 223cm i Sicario 15g.223cm.

 

Sicario 7g mam jeszcze z pierwszej serii z targów kiedy wchodziło 2 lata temu na Rybomanii. Teraz dokupiłem właśnie te do 15g i na pierwszych rybach pękło tak jakby ścieło nożem blank choć zdążyło złapać dwa szczupaki i ładnego okonia. Nie wiem czy to wina właśnie kolejnych wypustów czy poprostu za długo stało na stojaku w wędkarskim i się poobijało. Serwis MIKADO spisał się na duży plus i wymienił od ręki szczyt...choć muszę przyznać, że ostatni odcinek szczytu jest lekko krzywy (odchylony blank) a tego w wędce za 400 zł nie powinno już być. Na razie łowię i nie zamierzam ich zamienić na żadne inne wędki a nawet planuję dokupić rezerwowe szczyty, żeby w sezonie nie było niespodzianki. Niestety czysty węgiel nie wróży nic dobrego i trzeba na nie mocno uważać. Choć trzeba zaznaczyć, że w listopadzie i grudniu miałem przyłowy w postaci szczupaków koło 80 cm i Sicario 7g dało bez problemu radę i to nie przy Ul-owym holu tylko takim, że hak przy czeburaszce był rozgięty a ryba trzymała się już tylko na sklinowanym zadziorze w szczęce. Te Sicario do 15g ma dolnik i rozmieszczenie przelotek i uchwytu identyczne jak do 7g - tylko szczyt jest lekko grubszy ale też elektryczny.

 

Także lepiej jakbyś sam wziął do ręki bo dużej rónicy nie ma między niedoszacowanym Sicario 7g a Streeto 9g. I jeszcze raz - to nie są żadne Ul-ki tylko kije elektryczne pod konkretnego okonia z przyłowem szczupakowym ewentualnie pstrągowym...


  • ptychoo, Doman i wilczybilet lubią to

#3 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 18 maj 2018 - 15:17

Piękny opis! Może i ja się kiedy skuszę na któryś... ;)



#4 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 14:24

Te 12 g to waga samej główki czy całej przynęty? Jeśli sama główka to z jakiej wielkości gumą? Mowa o wersji 223 cm do 7 g czy 207 cm do 7 g? Ta krótsza zakładam, że pociągnie pewnie jeszcze trochę więcej. A tą do 15 gramów w jakiej masz długości i jakie przynęty ogarnia? Thx.


Użytkownik Maciek. edytował ten post 25 czerwiec 2018 - 15:03


#5 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 26 czerwiec 2018 - 14:44

Jeżeli chodzi o sicario  223 do 7g stosuję max główka 12g + guma 5 cm albo max 10g + guma 7cm

 

Jeżeli chodzi o sicario 223 do 15g to maxa-a jeszcze nie zakładałem bo do jesieni i zimy jeszcze trochę. Na chwilę założyłem 12g i guma 7cm i było dobrze tzn. agresywne podbicie osiągalne...do tego lepiej niż 7-ka sprawdza się do obrotówek - na czwórkę wyciągnąłem szczupaczka ok. 60cm i nie zrobił wrażenia na wędce - hol mocny, zdecydowany, pełna kontrola a także do podbijania spinmadów...

 

Obydwie wędki do 7g i do 15g mają wydaje mi się identyczny dolnik i nawet rozmieszczenie przelotek ...różnią się tylko różnicą grubości blanku przy ostatnich przelotkach...pomimo że jest ona niewielka to jednak ta do 15g obsłuży większe przynęty czy spinmady jak pisałem wyżej i świetnie się uzupełniają jak dla mnie...

 

Jedyne co już zauważyłem to ta do 15g gorzej trzyma większego okonia i trzeba do przynęt stosować większe haki - minimum od 2 w górę... Na 6 holowanych okoni w granicach 35-45cm 3 się spięły gdzie sicario do 7g pomimo sporej szybkości blanku pięknie oddaje przy holu i takich strat nie miałem stosując mniejsze przynęty/haki...

 

Znowu przy szybkich strzałach ładnych okoni na obrotówkę sicario do 15g ładnie wcina a te do 7g już nie zawsze...

 

Dla mnie wędki budżetowo idealne i fajnie się uzupełniające...teraz tylko szukam czegoś jeszcze też ale w granicach 0-5g ale ciężko znaleźć szybką wędkę nie będącą chlubką a obsługującą główki 1,8g z jaskółką 5cm...

 

Jeżeli chodzi o tą 207 to łowią koledzy cały czas i nie narzekają ale rzeczywiście dla mnie trochę już sztywniej i nie ma tej "poduszki" kilkucentymetrowej, która przydaję się żeby oddać okoniowi jak markotnie zassysa...szczególnie temu wybrednemu dużemu co w ułamku sekundy bierze i wypluwa jak za duży opór...



#6 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 17:26

Dzięki. Jak będziesz miał chwilę to sprawdź proszę czy ta do 15 g podbije główkę 15-17-20 g ze smukłą 4-5 calówką. Widzę, że jest jeszcze wersja do 22 g, także może taki komplet 7 i 22 g by się dobrze uzupełniał. BTW te opisy Mikado są conajmniej dziwne. Mam Inazumę 1,98 m w dwóch kawałkach opisaną do 35 g i spokojnie śmigam nią kopytem 6 cali + 12 g, a i jerk 52 g to nie problem.


Użytkownik Maciek. edytował ten post 26 czerwiec 2018 - 17:28


#7 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 21 sierpień 2018 - 17:40

Ma ktoś jakieś nowe uwagi , przemyslenia ? Miałem streeto 2-9 i do dziś nie wiem czemu sprzedałem :P. Teraz chce sicario do 7 2.07 .
Pozdrawiam

#8 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 21 sierpień 2018 - 17:43

.choć muszę przyznać, że ostatni odcinek szczytu jest lekko krzywy (odchylony blank) a tego w wędce za 400 zł nie powinno już być.

To się zdarza w wędkach za 2 tys, więc wiesz :)


Użytkownik Dano. edytował ten post 21 sierpień 2018 - 17:43

  • HaDe i S.N. lubią to

#9 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 22 sierpień 2018 - 06:54

Dzięki. Jak będziesz miał chwilę to sprawdź proszę czy ta do 15 g podbije główkę 15-17-20 g ze smukłą 4-5 calówką. Widzę, że jest jeszcze wersja do 22 g, także może taki komplet 7 i 22 g by się dobrze uzupełniał. BTW te opisy Mikado są conajmniej dziwne. Mam Inazumę 1,98 m w dwóch kawałkach opisaną do 35 g i spokojnie śmigam nią kopytem 6 cali + 12 g, a i jerk 52 g to nie problem.

Kolego nie przesadzaj z takimi opisami-jerk 52g to nie problem.Mialem 4szt Inazumy.W tym 2,10 do 35g i moze 40g skupionej masy np.kogut to ona wyrzuci,ale jerk to gabarytowo placek,wiec moze rzuci ,ale z pod jajec.Po takich eksperymentach sa potem wpisy,ze kije sie lamia.


Użytkownik Darek64 edytował ten post 22 sierpień 2018 - 06:58


#10 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 22 sierpień 2018 - 07:20

400 zł ... dokładam 150 i kupuję MHX s781 i wszystkie wątpliwości znikają ...


  • DP Fishing i szczupak1 lubią to

#11 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 22 sierpień 2018 - 07:35

400 zł ... dokładam 150 i kupuję MHX s781 i wszystkie wątpliwości znikają ...

 

Robert czy ta 781 też ma taki potężny zapas jak kolejna czyli 782 czy już jest sporo słabsza ?



#12 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 22 sierpień 2018 - 07:36

Albo jak chcesz ciut mocniejszy kij to masz tu na giełdzie Batsona. Negocjuj cenę do 600 zł bo tyle jest obecnie wart i będziesz miał uniwersał pod gumy, twitche i nawet małe obrotówki.



#13 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 22 sierpień 2018 - 07:38

781 to jest okoniówka z krwi i kości. Wyjeżdżają na niej oxy ponad 40 cm ale to już hardkor. Ja miałem największego na niej póki co 35 cm i już było ciekawie ... Mam oba te kije i uzupełniam je tylko phenixem 701 do dropa. Nic więcej nie potrzeba i już nawet nie szukam ... bo nie daj Bóg jeszcze bym coś znalazł ;)


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 22 sierpień 2018 - 07:40

  • Pisarz.......ewski Piotr i S.N. lubią to

#14 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 22 sierpień 2018 - 07:49

781 to jest okoniówka z krwi i kości. Wyjeżdżają na niej oxy ponad 40 cm ale to już hardkor. Ja miałem największego na niej póki co 35 cm i już było ciekawie ... Mam oba te kije i uzupełniam je tylko phenixem 701 do dropa. Nic więcej nie potrzeba i już nawet nie szukam ... bo nie daj Bóg jeszcze bym coś znalazł ;)

 

I bez problemu znajdziesz ;) A co do 782. Nie miałem 781, ale miałem właśnie 782 i czy ta wędka się na okonia nadaje ... ? Potężny zapas mocy. Realnie razy 2 więcej, aniżeli podane c.w. Na okoniska takie ponad 35 cm. i szczupaczki to tak. Chyba, że te okonie z głębokiej wody byłyby to ok. Ja sprzedałem bo po prostu za mocna była na okonie z małych rzek, a na szczupaka świetnie mi się inne wędki sprawdzają. Podkreślam, że to moje wyjątkowo subiektywne zdanie.



#15 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 22 sierpień 2018 - 08:01

Ja łowię obecnie 781 główką 1,5gr ze stynką Irasa 9cm i jest idealnie ...



#16 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 22 sierpień 2018 - 08:02

@Mikas, możesz napisać na jakiej głębokości łowiłeś, woda płynąca czy stojąca?

 

@Robert Crocker,  jak się mają MHX'y do wędek z tematu? Robiłeś porównanie czy po prostu negujesz kije o których jest wątek?

Widzisz bo dokładając 150pln można kupić różne kije ale wątek tyczy się konkretnych kijów.



#17 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 22 sierpień 2018 - 08:05

Miałem w ręku nad wodą wszytskie kije opisywane w tym wątku i przedstawiłem moje odczucie. Jeśli chodzi o okonie to oprócz Kongera Rapiera to z seryjnych kijów nie przypominam sobie nic godnego uwagi a przełowiłem ich trochę łowiąc na zawodach kijami kolegów. Kongerami, Mikado, DAM, Robinson, Favorite ... A pierwsze sicario i streeto pojawiły się chyba w 2016 bo też na Rybomanii je oglądałem ... streeto wtedy jeszcze był bez szaty graficznej.


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 22 sierpień 2018 - 08:12


#18 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 22 sierpień 2018 - 08:06

@Mikas, możesz napisać na jakiej głębokości łowiłeś, woda płynąca czy stojąca?

 

@Robert Crocker,  jak się mają MHX'y do wędek z tematu? Robiłeś porównanie czy po prostu negujesz kije o których jest wątek?

Widzisz bo dokładając 150pln można kupić różne kije ale wątek tyczy się konkretnych kijów.

Ja przedstawiłem ciekawą alternatywę a Ty się doszukujesz negowania :D doszukuj ...



#19 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 22 sierpień 2018 - 08:29

Przerzuciłem kije o których ty piszesz na różnych łowiskach i szczerze wolę mieć w kieszeni te 150pln niż brać MHX, ale nie z powodu, że jest zły, powód jest prosty $$.

Każdemu inny kij pisany.

 

 

400 zł ... dokładam 150 i kupuję MHX s781 i wszystkie wątpliwości znikają ...

Nie widzę tu alternatywy o jakiej napisałeś, czy się czegoś doszukuję?

Na pierwszy rzut oka widać, że wolisz patyki i przynęty z pracowni.

To co piszesz nie jest złe, ale nie wnosi nic merytorycznego do tematu.

Osobiście wolę łowić TR60 Super Trout.



#20 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 22 sierpień 2018 - 08:41

Jeśli chodzi o okoniówki to faktycznie te z pracowni mi się bardziej sprawdziły. Żeby nie było ... ten batson i mhx to chyba jedne z najtańszych blanków na rynku. Co do przynęt to akurat wspomniane Irasy nie raz ratują dupę ...


  • ezehiel lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych