Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Parsęta - a jednak można...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 01 czerwiec 2018 - 07:22

Nie wiem,  czy było, czy nie. Ja znalazłem tą informację dzisiaj.

http://parseta.org.p...b4ec1f7a3271621

Czyli jednak można.... I gdyby tak na mojej rzeczce coś takiego  uskutecznić....



#2 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 01 czerwiec 2018 - 09:02

Najciekawsze zdanie to jedno z ostatnich, ograniczenie presji wędkarskiej.

W zamian za to przyjeżdżający po mięcho otrzymymywać będą talony na rybkę z Biedronki.

#3 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 01 czerwiec 2018 - 19:43

... niech skończą z odłowami i kilometrami niekończących się sieci w strefie ujścia do morza - wystarczy !!!!!



#4 OFFLINE   pastowany kaban

pastowany kaban

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 czerwiec 2018 - 08:32

Szkoda że największe tarliska dla łososiowatych w dorzeczu Parsęty nadal pozostaną niedostępne dla ryb - czyli wyższe odcinki rzeki Radew.



#5 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 18 sierpień 2018 - 21:37

... niech skończą z odłowami i kilometrami niekończących się sieci w strefie ujścia do morza - wystarczy !!!!!

Nie wystarczy, bo to co wejdzie w górę też nie ma szansy na skuteczne tarło w konfrontacji z kłusolami, czystością wody i przeszkodami wodnymi.  Udrożnienie, to podstawowy element, podobnie jak zaniedbane sprawy związane z melioracjami. Użytkownik (radew - PZW)  nie pozwolił na wejście na dzierżawiony teren - nic więcej w tym temacie nie potrzeba wyjaśniać...



#6 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 19 sierpień 2018 - 08:35

... oczywiście masz rację , że w rzekach też nie mają "różowo" .... ale jednak najpierw musi coś do tych rzek wejść ...  ;)



#7 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 14 grudzień 2018 - 08:31

Ot taka ciekawostka - info ze strony FB dorzecza: 

 

Ponad 30 osób uczestniczyło w spotkaniu dotyczącym zmian w zasadach amatorskiego połowu ryb na wodach administrowanych przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. Dziękujemy za tak liczne przybycie wszystkich zaangażowanych wędkarzy z całego dorzecza Parsęty.
W wyniku weryfikacji zgłoszonych poprawek, konsultacji ze środowiskiem naukowym, analizie sytuacji rybostanu, ustalone zostały następujące zmiany w zasadach obowiązujących w 2019 r.
Dozwolone metody połowów: metoda gruntowo-spławikowa 
- od 1 czerwca do 30 września na przynęty zwierzęce z wyłączeniem fileta, martwej rybki i żywca oraz przez cały rok na przynęty roślinne, od świtu do zmierzchu dozwolona jest od mostu szczecińskiego w Karlinie do rowu melioracyjnego na wysokości fabryki domów pod Kołobrzegiem,
- od 1 marca do 30 września, godzinę od zmierzchu do godzinę przed świtem z zastosowaniem przynęt: filet, martwa rybka, żywiec, rosówka i wątróbka na odcinku od ujścia rzeki Liśnicy w Białogardzie do elektrowni w Rościnie i od mostu szczecińskiego w Karlinie do granic wód morskich wyłącznie na rzece Parsęcie bez dopływów.

 

Obowiązują następujące wymiary ochronne ryb: 

- jaź do 30 cm, 
- kleń do 30 cm,
- miętus do 30 cm 
- szczupak do 50 cm i od 90 cm(górny wymiar nie dotyczy rzeki Parsęty wraz z dopływami), 
- troć do 50 cm i od 90 cm w miesiącach sierpień i wrzesień,

Wprowadza się następujące limity ilościowe ryb do zabrania z łowisk (w ciągu doby, w godz. 0.00 - 24.00): 
- szczupak na rzece Parsęcie i dopływach – 4 szt.
- szczupak na wodach innych niż w ppkt 2) – 2 szt.


  • Delbanka lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych