Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szybki parabolik do opadu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 12 czerwiec 2018 - 21:24

Witam

Szukam blanku pod okonia/szczupaka na lekko/średnio do opadu. Bardzo czuły, szybki, krótki dwuskład do 2,2m o akcji parabolicznej i mocnym dolniku. Wiem, wiem bardzo duże wymagania. Nie orientujecie się czy można dostać taki kijek? Priorytetem w moich poszukiwaniach wędziska jest jego czułość.

Pozdrawiam



#2 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 12 czerwiec 2018 - 22:11

Avid 



#3 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 12 czerwiec 2018 - 22:17

jerkbait.pl-blank-na-okonia



#4 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 13 czerwiec 2018 - 09:16

Avid 

Podpisuje się pod tym. AVS70MF albo w AVS70MF2 - te bym obczaił na Twoim miejscu :)



#5 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 13 czerwiec 2018 - 09:23

HMG66L-MFS-2  znajdziesz za 450 pln z szipingiem na jebaju ...


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 13 czerwiec 2018 - 09:28


#6 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 13 czerwiec 2018 - 11:53

Witam

 

nieco  dłużej   ale są  czułe  Matagi  Super Shore  7'6 ' L  , Matagi  Super Nimble  Minnow  TR 78   oba  ca    4-12 g plus  ES 4"       i SS ML  nieco  ciężej  10-17 g  plus ES   4"  blanki są  szybkie , czułe , dobrze pokażą  opad

 

mają  ładne  ugięcie  pod  rybą  .....


  • Astral lubi to

#7 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 13 czerwiec 2018 - 12:00

Pytanie pod jakie dokładnie przynęty bo to jest najważniejsze. Wtedy można coś dobrać a kilka rzeczy mam w głowie. Podanie budżetu by się przydało.

 

Avid??? Wybaczcie ale Kolega szuka cyt:"Bardzo czuły, szybki, oraz  Priorytetem w moich poszukiwaniach wędziska jest jego czułość." a nie tępaka jakim jest ta seria. To już zwykłe dragonki czy mikada są czulsze. Poza tym szybkością też nie grzeszy, jedynie ma mocny dolnik.


  • Adam K., woblery L.E. i Astral lubią to

#8 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 13 czerwiec 2018 - 12:03

 Nie podałeś kolego ceny i  groszki się rozsypią . Po taniości - Kamisori . 


  • Astral lubi to

#9 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 13 czerwiec 2018 - 13:03

Matagi Super Shore. mam używam wersje LL do niby 7g wyrzutu. Lekki, kopliwy.

Pod okoniami pracuje pięknie, mocy w dolniku jest, szczupaki jako przyłów około 60 cm nie robią zbytnio wrażenia na nim a i był chwilowy hol suma około 1,5 m (pękł przypon fc 0,25mm)

 

ale typowo pod szczupaka czy większego okonia brałbym Matagi Super Shore ML lub Nimble Minnow TR78


  • Astral lubi to

#10 OFFLINE   markverc

markverc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaNDZ
  • Imię:Marek

Napisano 13 czerwiec 2018 - 16:30

Graphiteleader Tiro Prototype, szybki, bardzo czuły, a pod ryba parabola.

#11 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 18:06

Budżet nie gra roli. Avidy miałem w ręku na sucho nie jednokrotnie nie urzekają mnie te wędki. Chciałbym wędzisko z którym nie będę się nudził nawet jak nic nie będzie brało. Mam mhx'a 871-2 i od razu wszystkie wędki poszły w kąt, więc stawiam na pracownie. Cw od 5g/8g do 15g głowka+guma max tak najczęściej łapię, najczęściej opadem. Zdarza się obrotówka, rzadziej wobler, wahadło. Na szczytówkę nie patrzę kompletnie tylko na plecionkę wpadająca do wody. Brania przekazywane na dłoń są u mnie głównym sygnalizatorem. Na wodach stojących lub ze średnim uciągiem do 2-3m, często na płyciznach. Celuje w większe okonie i szczupaki czy szczupaki i okonie w zależności od chęci i akwenu. W skrócie chcę kosę która mi wszystko opowie o dnie i nie zgubi ryb.


Użytkownik Astral edytował ten post 13 czerwiec 2018 - 18:07


#12 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 13 czerwiec 2018 - 18:25

Suzuki rxf 8 lb 702 lub 762 . Mam krótszy model i spełnia swoje zadania, ewentualnie oczko lżej ale nie pociągnie tyle górą nie będzie komfortu.
  • Astral lubi to

#13 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 13 czerwiec 2018 - 18:32

może któryś z St.Croix 2,3m i 10lb



#14 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 13 czerwiec 2018 - 21:56

SG Finezze ML lub M. Moim skromnym zdaniem nawet bardziej czułe niż Legend Tournament.

Model 3-12 spokojnie da radę, lecz mógłby być ciut dłuższy niż te 192cm. Mocny dolnika, czuły szczyt a przy rybach 50cm ugnie się jak trzeba. Za te pieniądze wybitna seria.

Użytkownik Kamil_Olsztyn edytował ten post 13 czerwiec 2018 - 21:57

  • Dapaj lubi to

#15 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 14 czerwiec 2018 - 07:11

Dla mnie np. tzw. " czucie " to jest sprawa zupełnie drugorzędna ... 99% czasu na rybach to jednak nie są zawody gdzie liczy się każdy ox. Dzisiejsze kije już dawno osiągnęły himalaje w przekazie brań dzięki materiałom z, których są zrobione. Do tego plecionka i trochę wyobraźni i można poczuć albo zobaczyć większość brań. Mi zawsze bardziej zależy, żeby kijem dobrze poprowadzić dany set przynęt, żeby mieć jak największą kontrolę. Dzięki temu wiem co dzieje się pod wodą i nie muszę się specjalnie zastanawiać czy mogę "czuć" brania lepiej. Zaoszczędza się w ten sposób też trochę kaski ... człowiek sobie w końcu uświadamia, że szukanie " tego jedynego kija " mija się z celem bo go nie ma. Albo inaczej ... bo ich jest na rynku za dużo ;). Taki OT.



#16 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 14 czerwiec 2018 - 07:53

Przy takim opisie Kamisori odpada . Ja przesiadłem się z P904 na St extreme 10 lb . Spełna on Twoje wymagania . Niemniej jednak ma w szczycie 1,6 mm ( to nie jest mało )  i nie jest tak paraboliczny jak byś chciał . Nazwał bym go bardziej " surowym " kijem . Wybór jest spory kragi , matagi , suzuki , borony . Poszukaj tutaj ugięcia które Cię interesuje i  http://jerkbait.pl/t...a-ugięć/page-21 i jedz do pracowni dogadać szczegóły . 



#17 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 14 czerwiec 2018 - 08:33

Jeśli  woda  płynąca  to zdecydowanie   tak jak  pisałem  wyżej  Matagi  z  opisu  gramatur  to raczej  SS ML    chyba  że  nieco  łagodniej  to ten TR 78( woblery inne twarde)   jeśli   stojąca  to polecam suzuki  762 8  lub  762 12  pierwszy  realnie

 

do  ca  14 g all in  ,  ten  drugi  pewnie  realnie  25 all in  . Na wodzie  stojącej  ja  przynajmniej  nie  potrzebuję " ostrego"  kija   , więc  ta  seria  się  sprawdzi okoń / szczupak   702 8  lub 762 8   tym drugim   jednak  15 g  plus  guma

 

to już  nieco  za  dużo   702 12  762 12  z opisu  18 g  realnie  myślę  25 g może  być jednak mało komfortowo   z  5 g plus  3"ES  . Istotna  uwaga    SS ML  wybitnie pod  gumy  ,    woblery obrotówki  wahadłówki  to nie  jego żywioł

 

z  kolei  suzuki  w  tych  twardych   przynętach   ma  przewagę   myślę  nad   serią  SS  w tym  przypadku  z mocą   ML  ......

 

Jeśli  chcesz  połączyć   guma   i inne   przynęty  twarde  i mieć  dobre  czucie opadu  to TR 78  jest pomiędzy   SS ML ,  a  suzuki  762 8  i mocą  i  zadaniowo  do  pracy  z  różnymi  przynętami  ....

 

u mnie  suzuki 702  6  i 762 8  oraz  matagi  SS  LL  i  ML   tego  TR  78 miałem  do oceny  jako  blank  w  ręku  ....alternatywą  z w/w  może  być  elitka  70mf2  lub  76mf2 czyli  12 lb  jednak  dół  będzie  nieco  twardszy

 

w miarę  możliwości   zobacz  ten  kij   może  przypasuje   i  wtedy  rób na tym blanku  kij  w  pracowni   ...powodzenia   przy  wyborze  :lol:

 

pozdrawiam

 

Maciej


  • Astral lubi to

#18 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 14 czerwiec 2018 - 08:59

i jeszcze   bym się  zastanowił   na  phenixem  722 L  :P



#19 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 14 czerwiec 2018 - 11:10

Jest jeszcze opcja na bogato, czyli Phenix K2 blank TX tylko tyle że jednoskład. 

(mam kija zrobionego na blanku TX-684MH-C i jest cudnie. 

Szybki, strasznie kopiący, sztywny ale ładnie pracuje pod rybkami 50-60cm.)



#20 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 14 czerwiec 2018 - 11:13

Graphiteleader Silverado do 15g
  • barwena1977 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych