Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nysa Łużycka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   roost

roost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 11:51

Witam, nie znalazłem tematu dot. tej rzeczki, także ktoś z forumowiczów łowi na tej rzeczce? Czy coś tam w ogóle pływa? Wygląd może odstraszyć...

#2 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 04 wrzesień 2018 - 18:22

Wszystko pływa,a najwięcej kleni i brzan........https://dlaryb.pl/po...a-łużycka-r120/      http://www.wedkarz.p...pp/article/2074


Użytkownik delux64 edytował ten post 04 wrzesień 2018 - 18:31

  • Krzysiek Rogalski lubi to

#3 OFFLINE   rybspinn

rybspinn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Grzesiek

Napisano 04 wrzesień 2018 - 18:46

Zależy o który odcinek pytasz

#4 OFFLINE   roost

roost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 21:59

Szczególnie okolice Zgorzelca

#5 OFFLINE   Falkon750

Falkon750

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaPieńsk
  • Imię:Damian

Napisano 05 wrzesień 2018 - 07:42

Ja łowię dość często a mieszkam koło Zgorzelca. Co dokładnie cię interesuje.Odcinki nie wszystkie są rybne ale głównie dużo klenia ,okoni, brzany a także dużego bolka można trafić.



#6 OFFLINE   rybspinn

rybspinn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Grzesiek

Napisano 06 wrzesień 2018 - 06:26

Wygląd może odstraszyć...


Co masz na myśli ?

Co do ryb, to tak jak poprzednik pisał to jest trochę klenia, ale żeby połowić większe to trzeba trochę czasu na rzeka spędzić.

#7 OFFLINE   roost

roost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 14:05

Szczególnie chodzi mi o pływające śmieci

#8 OFFLINE   rybspinn

rybspinn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Grzesiek

Napisano 06 wrzesień 2018 - 18:03

Jest ich tyle samo co w innych rzekach...

#9 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 17 styczeń 2019 - 19:09

Przy okazji zajrzałem z ciekawości do Goerlitz i jestem pod wrażeniem miasta i oczywiście Nysy Łużyckiej. W tym roku na pewno wybiorę się tam na weekendowe zwiedzanie i łowienie. Nie mam ambicji żeby gonić za okazami i jestem ciekawy czy na odcinku miejskim mam szansę coś złowić? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące łowienia na NŁ w tej okolicy. 



#10 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 22 styczeń 2019 - 22:59

Przypadkiem trafiłem na ten temat, a tutaj nawet link do mojego wpisu na innym forum ;) jeśli chodzi o Nysę w okolicy Görlitz, to tam aż moja wiedza nie sięga. Ale od Rothenburga aż do tamy w Przysiece to moje rejony. Ten odcinek to kleń, okoń i coraz częściej słychać o ładnej brzanie. No i Rothenburg to kropasy się trafiają często.
  • strary i Woytec lubią to

#11 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 23 styczeń 2019 - 15:50

Emil zapomniałeś dodać że dojazd na wysokość samego Rothenburga nie jest łatwy, to już Dolnośląskie.Cała granica między nimi a Lubuskim jest odgrodzona szlabanami. Generalnie plątanie się po leśnych drogach zakończy się mandatem, ze względu na Głuszce i Cietrzewie które tam są zasiedlane.

Odległość od najbliższej wioski do Rothenburga to 7km ciągłego lasu.Nysa jest tam płytka , a pstrągów tyle samo jak i w innych miejscach, padają przypadkowo.

Ciekawostka ,akurat tam 2 Armia Wojska Polskiego pod dowództwem gen Świerczewskiego forsowała nysę, walki były wyjątkowo krwawe.


  • strary, coma i Woytec lubią to

#12 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 23 styczeń 2019 - 16:12

Auto zostawia się na wysokości trzeciej tamy za Sobolicami. Faktem jest, że trzeba się trochę nachodzić właśnie ze względu na szlabany. Ale można wzdłuż Nysy dość fajnie pochodzić, sporo ścieżek jeszcze się zachowało po granicznikach. Najbardziej irytujące jest, że Niemcy wzdłuż Nysy mają ścieżki rowerowe, a my po krzakach łazimy. Jeśli chodzi o głębokość, to patrząc że na sporej odległości nie ma żadnej tamy, nie jest źle. Idzie sporo dołków namierzyć. Co do ilości pstrąga, to patrząc na moje najbliższe okolice czy Sobolice, Bucze, Przewóz to jest tam go zdecydowanie więcej.

Co do historii, to faktycznie warto zobaczyć tam pomnik, jak i pozostałości po wiosce. Pierwsze ślady forsowania Nysy są już tuż przed wspomnianą trzecią tamą. Z okolic Rothenburga również rosyjska artyleria osłaniała marsz na Berlin. Obok Pominika II Armii Polskiej, jest również stary kozacki cmentarz.

Użytkownik mav3rick edytował ten post 23 styczeń 2019 - 16:24

  • strary, coma i Woytec lubią to

#13 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 23 styczeń 2019 - 21:47

Fajnie opisujecie rzekę, okolicę i związaną z nimi historię  ;)  Lubię odwiedzać takie miejsca i NŁ jest zdecydowanie na moim celowniku w tym roku, pozostaje wybrać dobry czas i jakąś bazę w okolicy. 



#14 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 911 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 23 styczeń 2019 - 22:02

...mam rodzinną historię z pokonywania Nysy  Łużyckiej. Starszy brat dziadka, Stanisław, zostal tam ranny w nogę, kolano, zwany Kulawym Staśkiem, 17 kiwetnia 1945. Dane o 32 Budziszyńskim Pułku Piechoty, zapewne osiągalne w Głównej  Bibliotece Wojskowej, nazwa jednostki to już zapewne PRL


  • coma, Woytec i mav3rick lubią to

#15 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 23 styczeń 2019 - 22:35

Ja lubię właśnie takie ciekawostki. Już moja wiedza o dany Pułk została poszerzona. Ogólnie nie pochodzę z tych stron, ale będąc nad wodą i widząc jakieś opuszczone zabudowania, staram się poznawać ich historię. Łączę przyjemne z pożytecznym :) w Rothenburgu jest również pomnik ku pamięci żołnierzy Radzieckich, jak i Polskiej II Armii.

Ale koniec OT, to temat wędkarski ;) 043557f52f7759deb1572287f3e52855.jpg810d76a0610f0ae439da3686cd919414.jpg




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych