Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Problem z tworzeniem map w Boating HD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 05 wrzesień 2018 - 07:14

Witam, zainstalowałem w ubiegłym tygodniu trialową wersję programu Boating HD. Za pomocą mojego Dragonfly 4Pro i aplikacji na androidzie udało mi się stworzyć w krótkim czasie całkiem fajną mapkę: 

Załączony plik  Mapa Czorsztyn 1.jpg   68,97 KB   8 Ilość pobrań

Wczoraj próbowałem kontynuować swoją wodną pracę ale aplikacja zupełnie nie współpracowała. Miałem wrażenie, że jest zamulona, jakby gubiła sygnał GPS, dodatkowo zaznaczała obszar poza konturami zbiornika. 

Załączony plik  Czorsztyn 2.jpg   62,58 KB   8 Ilość pobrań

 

Zastanawiam się, czy nie jest to spowodowane używaniem przeze mnie wersji próbnej. Chcę kupić płatną lecz mam obawy czy ona będzie poprawnie działać. 

Pojawia mi się jeszcze komunikat: 

Załączony plik  Czorsztyn 3.jpg   37,9 KB   8 Ilość pobrań

 

Kompletnie jestem zielony w temacie map. Proszę o jakieś rady sugestie, pozdrawiam 



#2 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 wrzesień 2018 - 15:42

Nie przejmuj się, jeżeli mapa wygenerowana przez soft wychodzi za obrys wody - to wina ektrapolacji, czyli zasięgu generowanej izobaty- tj, soft kreśli ileś metrów po zewnętrznej od trasy płynięcia. Od wewnętrznej masz kolejną trasę płynięcia i pomiędzy nimi jest generowana mapa. Typowe programy do mapowania Reefmaster i Autochart też wyłażą poza obrys, ale tam się dodaje linię brzegową wyklikaną w google earth i po jej wklejeniu odcięte są zbyteczne informacje

Komunikat informuje, że jeżeli chcesz wyłączyć  w smartfonie gps, zapisz trasę płynięcia



#3 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 05 wrzesień 2018 - 16:11

Dziękuję za odpowiedź w temacie. 

Problem jest jednak taki, że gdy pływam to strzałka ("łódź") długimi sekundami się w ogóle nie przemieszcza. Tak jakby się zawieszała. W efekcie obraz dna jest zupełnie nie odzwierciedlony. 



#4 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 wrzesień 2018 - 16:59

To raczej problem GPS, uzaleznione jest to od smartfonu i jego GPS, bo moduł GPS to jedno a nawigacja na podstawie triangulacji ze stacji bazowych to druga sprawa. Masz tam opcję podejrzenia dokładności satelitów? Jak nie to zapodaj sobie jakąkolwiek apkę turystyczną - lotus i tam jest taka opcja.

Masz możliwośc sprawdzenia tego na innym smartfonie/tablecie?



#5 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 05 wrzesień 2018 - 20:28

Mam możliwość sprawdzenia na innym telefonie. Co ciekawe - na zbiorniku 500 metrów dalej wszystko działało bez zarzutu. Czy aby ta zmiana odległości ( i ukształtowania terenu - dolina) może mieć wpływ na GPS? W ogóle zastanawiałem się czy aplikacja korzysta z GPS telefonu czy echosondy. Mówisz, że z telefonu... To może być przyczyna. Sprawdzę innym urządzeniem. 



#6 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 wrzesień 2018 - 20:54

Od tego bym zaczął.

Na jakość sygnału GPS ma wpływ ilośc satelitów nad głową w danej chwili i częstotliwość odświeżania, która dla echosond wynosi 10hz zazwyczaj

W sumie to ćwieka mi zabiłeś, bo teraz sam myślę czy ta apka potrzebuje GPS, czy faktycznie z echa zaciąga. Jak będziesz używał jej na wodzie, sprawdź, czy usługa lokalizacyjna się włącza wraz z nią, ale wróć- musi używać gps z telefonu, bo masz mapkę satelitarną jako podkład.

Inna możliwość lagowania- problem z wifi.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych