Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Rosnówko (Komorniki k. Poznania)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 wrzesień 2018 - 09:04

Dzień dobry.

Może na forum znajdzie się ktoś kto bywa nad ta wodą?Swego czasu,sporo lat temu ,bywałem dość często na Rosnówku łowiąc i z lodzi i z brzegu.Póżniej zaczęły się problemy z dostępem do brzegu(płoty wchodzące w wodę itp.)Głównie tego dotyczy moje pytanie-może ktoś z kolegów wie czy coś się zmieniło,może zrobiło się trochę "przyjaźniej" dla wędkarzy?

Nie zadaję standardowych pytań typu-jak z okoniem,jak z szczupakiem.To sprawdzę sam,tylko pytanie czy z brzegu jest jak :) .

Z góry dziękuję za wszelkie info.

 

Pozdrawiam,Andrzej.



#2 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 20 wrzesień 2018 - 09:33

Witaj, z brzegu nie ma za duzo mozliwosci tam. Praktycznir tyle co nic. Ludzie porobili sobie prywatne plaze i pomosty. Ponton badz lodka jedynie

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap
  • drag lubi to

#3 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 wrzesień 2018 - 09:52

Dzięki bardzo. O tego typu info mi chodziło.Chociaż,paradoksalnie nie o takie :)  ;) .Czyli nic się nie zmieniło.Lubiłem sobie tam połazić po brzegu,swego czasu nawet fajne ryby się trafiały.Pewnego razu zastałem płot wpuszczony w wodę i spacery się skończyły.

Tak czy inaczej,dzięki raz jeszcze za informację.



#4 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 20 wrzesień 2018 - 11:52

Na Rosnówku "rak" cały czas postępuje. Jezioro jest coraz bardziej zawłaszczane przez otaczających je działkowców. W miejscu, gzie kiedyś można było wodować łodzie powstało drewniane molo, które ciągnie się od jednego brzegu do drugiego. Niby z lewej strony jeziora (patrząc od drogi nr.5) jest wybetonowany slip, ale samo wyjście na wodę jest gęsto zarośnięte trzciną. Kolega ostatnio wybrał się tam pontonem. Nie chcąc "gwałcić" trzciny, przeprawiał się pod tym drewnianym molem, bo niski stan wody na to pozwalał.

 

A takie konkursy organizuje koło które ma pod opieka Rosnówko.

(skopiowane z FB)

 

Koło nr.153 Pzw Komorniki UWAGA! Konkurs!
Ogłaszam konkurs na największego suma złowionego na jeziorze Rosnówko. Oczywiście waga musi być udokumentowana. Liczy się zdjęcie suma i wagi podczas ważenia. Sum nie powinien wrócić do tej wody, przy czym nie jest to warunek konkursowy. Chcemy odłowić przy okazji jak największą ilość tych ryb z naszego jeziora co dostarczy nam również poglądowych informacji o sumie w tej wodzie.
Nagrodą będzie pełna refundacja okręgowych opłat wędkarskich pzw na przyszly sezon i oczywiście pamiatkowy puchar.1f600.png Zgłoszenia 
do 30.09.2018r na pzwkomorniki@gmail.com Powodzenia. 
P.S.
Pierwszy sum podobno już jest. Podobno 32kg. Czekamy na potwierdzenie1f642.png

Użytkownik Najeżony edytował ten post 20 wrzesień 2018 - 12:38

  • drag lubi to

#5 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 wrzesień 2018 - 12:46

No proszę.Kolejna woda w której jest za dużo drapieżnika?

Dobrze rozumiem że piszesz o tym "pierwszym"Rosnówku od strony trasy tak?Ja zdecydowanie więcej doświadczeń miałem z tym następnym,do którego trzeba odbić z trasy w prawo i dojechać przez to osiedle domów jednorodzinnych.Do pewnego momentu naprawdę fajnie tam było.

Dzięki za odzew.


  • CR33D lubi to

#6 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 20 wrzesień 2018 - 12:52

Tak, chodzi o to pierwsze. Otaczający jezioro działkowcy, to w głównej mierze "karpiarze", więc nie ma się co dziwić, że chcą się "zorientować" ile jest tam suma. Na tym drugim byłem raz. Przeprawiłem się tam kanałem. Rok temu we wrześniu woda była wysoka i ponton się prześlizgnął. Bardzo zarośnięte to było i zero brań.


Użytkownik Najeżony edytował ten post 20 wrzesień 2018 - 12:53


#7 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 20 wrzesień 2018 - 19:58

większy spokój był na Chomęcickim ,i dojście też , tylko że to woda WPN , pozwolenie można było kupić kiedyś w Szreniawie w sklepie spożywczym przy trasie na Steszew po prawej stronie 



#8 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 20 wrzesień 2018 - 20:12

Jak się dobrze orientuję, to teraz można łowić do połowy zbiornika.



#9 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 20 wrzesień 2018 - 20:36

Jak się dobrze orientuję, to teraz można łowić do połowy zbiornika.

jeśli mówisz o Chomęcickim , to nie wolno łowić od strony lasu , tak już kiedyś było

https://www.google.c...K3nDjBaM9s9E8Qf


  • Najeżony lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych