Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zamiana sage xi3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 10 październik 2018 - 12:53

Mam sage xi3 8#. Kij dla mnie zdecydowanie za szybki, na co według was mogę go zamienić aby przyjemniej się nim lowilo?
Mam dobry dostęp do używek Sage.

#2 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 10 październik 2018 - 13:26

Wszystko zależy jaki target...

 

Jak ma być pod szczupaka to Loop Booster. to jednak dość specjalistyczny kij, duże muchy, raczej na łódkę, niż na pływadło bo dość krótki. Ale świetny...

 

Jak bardziej uniwersalnie to loop cross s1 jednoręczny #8 długość 9' lub może 10', może switch w klasie #7 nawet??? Dużo zależy od przeznaczenia.

 

Saga nie doradzę bo znam tylko ich szybkie patyki. Lubię je bo są .... szybkie....



#3 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 10 październik 2018 - 17:51

Generalnie ma być pod szczupaka i troc przy wietrze. Długość najchętniej 9'

#4 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 10 październik 2018 - 18:02

A szybki dla ciebie co oznacza? Szczytową akcję czy raczej szybki powrót po rozładowaniu? Czy jedno i drugie? A może jeszcze coś innego? Bo różnie ludzie to rozumieją. ..

#5 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 10 październik 2018 - 18:26

Szybki powrót po rozładowaniu.
Ciężko mi się łowi takim szybkim kijem bo nie mam dużego doświadczenia z Mucha.
Wydaje mi się że wolniejszy kij wybacza więcej błędów technicznych.

#6 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 10 październik 2018 - 18:38

Generalnie ma być pod szczupaka i troc przy wietrze. Długość najchętniej 9'


Optymalny kij pod troć to #7, a pod pajki #9. Trochę inna specyfika łowienia, wiec trudno o sensowny kompromis. Jeśli ma być przy wietrze to jedyną naszą bronią jest prędkość linki. Czyli zdecydowanie łatwiej szybkim kijem. Jak dla mnie to lepiej zainwestować w kurs rzutów niż męczyć się "medfastem"...
  • gladki lubi to

#7 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 10 październik 2018 - 18:57

Optymalny kij pod troć to #7, a pod pajki #9. Trochę inna specyfika łowienia, wiec trudno o sensowny kompromis. Jeśli ma być przy wietrze to jedyną naszą bronią jest prędkość linki. Czyli zdecydowanie łatwiej szybkim kijem. Jak dla mnie to lepiej zainwestować w kurs rzutów niż męczyć się "medfastem"...

Podpisuję się pod tym obiema rękoma! Kurs rzutowy to najlepiej wydane pieniądze na flyfishing. Otwierają się oczy i człowiek oszczędza masę kasy na zakupy nowego sprzętu bo stary nie lata jak trzeba ;-) Poza tym dzięki kursom rzutowym szybko buduje się świadomość naszego stylu rzucania (temperamentu) a to niezmiernie ułatwia ustalenie preferencji sprzętowych. Brak dobrych podstaw rzutowych powoduje utrwalenie błędów, które później bardzo trudno wyeliminować.

Co do Xi3 choć to udany, jak na Sage, kij to wcale nie jest on super szybką pałką - prawdziwym kołkiem i to łamliwym był Xi2.
Crossy S1 a już wogóle Crossy SX tez są opisane jako fast ale mają taką charakterystykę, że choć sprawiają wrażenie bardziej filigranowych od Sage Xi3 to niezmiernie przyjemnie się nimi rzuca nawet w trudnych warunkach.

Użytkownik gladki edytował ten post 10 październik 2018 - 19:02


#8 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 10 październik 2018 - 19:02

Szybki powrót po rozładowaniu.
Ciężko mi się łowi takim szybkim kijem bo nie mam dużego doświadczenia z Mucha.
Wydaje mi się że wolniejszy kij wybacza więcej błędów technicznych.

No to crossy s1 nie będą tym czego szukasz bo one ładują się głębiej ale powrót tez maja szybki... inna sprawa ze jak kij ma być na wiatr, to tak jak chłopaki wcześniej napisali szybki wydaje się lepszy. ..

Chociaż morskie serie saga to specyficzne kije. Akurat xi3 nie znam, ale miałem kiedyś xi2 i to był chyba jedyny kij saga, który mi nie leżał. Jakiś taki tępy i bez życia mi się wydawał. Jeśli nie próbowałeś innych, to nie przekreślał bym szybkich kijów jedynie na podstawie kontaktu z xi3. Zwłaszcza one'a i zaxisa polecam spróbować.

Użytkownik mack edytował ten post 10 październik 2018 - 19:04


#9 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 10 październik 2018 - 19:07

...choć to udany, jak na Sage ...


Haha dobre :)

Użytkownik mack edytował ten post 10 październik 2018 - 19:08


#10 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 10 październik 2018 - 19:11

Miałem xi3 tylko #9 zbrojoną z blanku przez Krzyśka Zielińskiego dla mnie ideał jeśli chodzi o kij na szczupaki. O ja głupi...... że sprzedałem gdybyś miał #9 kupił bym choć co prawda w uzbrojeniu fabrycznym jest troszkę gorzej pracującym kijkiem niż ten który posiadałem. 


  • woyciech lubi to

#11 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 10 październik 2018 - 19:30

Nie miałem ani Xi2 ani Xi3. Na pajki śmigam z Z-Axis #9. Jestem narazie zadowolony.

#12 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 10 październik 2018 - 19:36

Możesz spróbować przeciążyć o klasę wyżej. Linka #9 powinna poprawić komfort. 



#13 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 10 październik 2018 - 20:41

Miałem xi3 tylko #9 zbrojoną z blanku przez Krzyśka Zielińskiego dla mnie ideał jeśli chodzi o kij na szczupaki. O ja głupi...... że sprzedałem gdybyś miał #9 kupił bym choć co prawda w uzbrojeniu fabrycznym jest troszkę gorzej pracującym kijkiem niż ten który posiadałem.

To prawda - Krzysiek potrafi wyciągnąć 100% potencjału z blanku i praktycznie taki kij zawsze będzie lepszy od fabrycznego. Proponuję tez spojrzeć na Ventusy R w wyższych klasach - mam #10 i jest to mega uniwersalny kij szczupakowo - tajmieniowy o niemęczącej akcji zbliżonej nieco do Crossow.

Użytkownik gladki edytował ten post 10 październik 2018 - 20:45


#14 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 11 październik 2018 - 18:13

Podmieniłem SAGĘ Xi3 #8 9' na kij/blank IGNIS #8 9'6" i jestem bardzo zadowolony. Łowię nim głównie szczupaki, muszki w granicach 15 cm czasami większe. Pozdrawiam.

#15 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 11 październik 2018 - 19:57

Też mam Ignisa tyle że 9' #9 i jak dla mnie to świetny kij. Wcjąż jescze co prawda mam małe doświadczenie z wędkami w takich klasach ale operuje i łowi mi sie nim znakomicie. Nie wiem jak wypada Ignis z przedmiotowym Sage i Ventusem R, ale pamiętam że Krzysiek znając mój stosunek do szybkich wędek tego Ventusa R od razu wykluczył.
Więc śmiało można brać pod uwagę Ignisa 9'#8.

#16 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 11 październik 2018 - 21:40

Też mam Ignisa tyle że 9' #9 i jak dla mnie to świetny kij. Wcjąż jescze co prawda mam małe doświadczenie z wędkami w takich klasach ale operuje i łowi mi sie nim znakomicie. Nie wiem jak wypada Ignis z przedmiotowym Sage i Ventusem R, ale pamiętam że Krzysiek znając mój stosunek do szybkich wędek tego Ventusa R od razu wykluczył.
Więc śmiało można brać pod uwagę Ignisa 9'#8.


Ventus R jest znacznie szybszy od Ignisa, który za to ładuje się głębiej. Ventus ogarnie za bez problemu spory wiatr i duże muchy, choć przy klasie #9 i wyżej to właściwie i Ignis ogarnie - po prostu tymi wędkami rzuca się nieco inaczej ;-) Ventus ma więcej mięsa w dolniku i na pewno będzie bardziej od Ignisa męczył rękę choć pozwoli osiągać większe prędkości linki i dystans. Generalnie w porownaniu do 90% kijów produkcyjnych to mamy tu przepaść na plus dla produkcji Krzyska Zielińskiego - takie mam zdanie oparte na własnym doświadczeniu (posiadam wiele kijów, którymi łowilem w najróżniejszych warunkach i na tym opieram niniejsza opinię).

#17 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 12 październik 2018 - 19:26

Ventus R jest znacznie szybszy od Ignisa, który za to ładuje się głębiej. Ventus ogarnie za bez problemu spory wiatr i duże muchy, choć przy klasie #9 i wyżej to właściwie i Ignis ogarnie - po prostu tymi wędkami rzuca się nieco inaczej ;-) Ventus ma więcej mięsa w dolniku i na pewno będzie bardziej od Ignisa męczył rękę choć pozwoli osiągać większe prędkości linki i dystans. Generalnie w porownaniu do 90% kijów produkcyjnych to mamy tu przepaść na plus dla produkcji Krzyska Zielińskiego - takie mam zdanie oparte na własnym doświadczeniu (posiadam wiele kijów, którymi łowilem w najróżniejszych warunkach i na tym opieram niniejsza opinię).


Spoko. Tez mam kilka kiji, też w różnych warunkach łowiłem (choć raczej bliżej niż dalej) i też uważam że kije FishingArt są świetne i śmiało mogą konkurować z Sage Xi3 😉




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych