Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw spinningowy do 500 zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Matsky

Matsky

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 listopad 2018 - 07:21

Witam,

Poszukuje zestawu spinningowego głównie pod szczupaka, max długość wędziska 2.5 m, będę łowil głównie z brzegu ale czasami też z łódki - cw do 40-50 g (głównie na gumy, obrotówki, blachy). Póki co zainteresowała mnie ta opcja:

DAM Neo Spinning 2,40m 15-45g

Czy ktoś może coś o niej powiedzieć ewentualnie podać jakieś inne propozycje?

W kwestii kołowrotka:

Ryobi Zauber 3000 FD
Ryobi power tt 3000
Penn slammer 360
OKUMA Inspira ISX-30FD
DAM Quick FZ Dlx 930FD
DAM Quick Alux 630FD
Jakies sugestie?

#2 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 09 listopad 2018 - 07:29

Załączony plik  sc77.jpg   34,41 KB   24 Ilość pobrań



#3 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4541 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 09 listopad 2018 - 07:44

Witam,

Poszukuje zestawu spinningowego głównie pod szczupaka, max długość wędziska 2.5 m, będę łowil głównie z brzegu ale czasami też z łódki - cw do 40-50 g (głównie na gumy, obrotówki, blachy).
Jakies sugestie?

Tylko jedna.
Poszukaj podobnych tematów na forum.
  • Krzysiek Rogalski i Jano lubią to

#4 OFFLINE   Matsky

Matsky

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 listopad 2018 - 09:18

Szukałem, ale nie znalazłem nic ciekawego. Jedynie opinie na temat Zaubera.
Zamiast napisać dwa sensowne, wynoszące coś do tematu zdania, lepiej stracić ten czas na pisanie takich głupot.

#5 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 09 listopad 2018 - 09:43

Idź Kolego do sklepu wędkarskiego i szybciej temat ogarniesz.Weźmiesz w garść zobaczysz czy Ci pasuje...

 

Wszystko na tym forum na temat który Cię interesuje znajdziesz.

Ale trzeba troszkę chęci aby poszukać. A z tym jest ... jak jest hahahaha


  • Robert Crocker i CR33D lubią to

#6 OFFLINE   Matsky

Matsky

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 listopad 2018 - 09:50

Oczywiście że pójdę, ale dobrze jest mieć ogarnięte co się mniej więcej chce, a nie na ślepo. A lubię też poznać opinię innych ludzi na temat danego sprzętu, jak się sprawuje nad wodą i jakie są jego ewentualne mankamenty

#7 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 09 listopad 2018 - 09:55

kup kij shimano vengeance sea bass do 50 g i slammera.

reszta i szczegóły w wielu tematach na forum.


  • mikryb lubi to

#8 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 09 listopad 2018 - 11:25

Idź Kolego do sklepu wędkarskiego i szybciej temat ogarniesz.Weźmiesz w garść zobaczysz czy Ci pasuje...

Wszystko na tym forum na temat który Cię interesuje znajdziesz.
Ale trzeba troszkę chęci aby poszukać. A z tym jest ... jak jest hahahaha

Zgodze sie, ale dodam od siebie fakt, ze niestety ciezko o dobry sklep wedkarski gdzie poleca cos faktycznie dobrego. Często wpychaja jakis syf byle wypchac towar ze sklepu

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap

#9 OFFLINE   Matsky

Matsky

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 listopad 2018 - 11:44

Widzę, że zaczynacie mnie powoli rozumieć. I tu masz rację, pierwszy kołowrotek jaki kupiłem, polecony przez sprzedawcę w sklepie to shimano catana 3000. Był 3-4 razy nad wodą, wyholowal 2 szczupłe, nie za duże i już zębatka poszła. Także wolałbym teraz poczytać opinie i już wiedzieć z jakim nastawieniem iść po sprzęt

#10 OFFLINE   sneyks123

sneyks123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 11:59

Cześć. Jeśli chodzi o kołowrotki, ja mam slammera 260, mnie pasuje, masywna mocna konstrukcja , ciężko żeby się coś w nim zepsuło, ja go używam pod kij do 120g i nawet nie jęknie. Dziadek używa zaubera i tak z pierwszego wrażenia oceniam, że jest to dużo delikatniejsza konstrukcja. Osobiście uważam, że slammer 260/360 to będzie dla Ciebie dobry wybór. Oczywiście to slammer, maślanej pracy się nie spodziewaj, ale w zamian młynek na prawdę wiele przetrwa. Natomiast co do kija przydałoby się kilka informacji, gdzie zamierzasz głównie łowić, na jakich głębokościach,  jakich przynęt zazwyczaj używasz. Opisz to spróbujemy coś znaleźć.

ps. Na forum jest masa informacji, ale w sumie chyba nie zaszkodzi trochę odświeżyć temat średniego kija pod zębacze :)



#11 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 09 listopad 2018 - 13:16

Zauber jest sporo lżejszy i o wiele przyjemniej się nim kręci, a nie kosztuje kroci.  



#12 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 09 listopad 2018 - 14:56

Generalnie mysle, ze w tym przypadku patrzac na budżet to najlepiej zaatakować zaubera, z tym, ze osobiscie wolalbym rozmiar 4000

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap

#13 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4541 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 09 listopad 2018 - 15:35

"Szukałem, ale nie znalazłem nic ciekawego. Jedynie opinie na temat Zaubera.
Zamiast napisać dwa sensowne, wynoszące coś do tematu zdania, lepiej stracić ten czas na pisanie takich głupot."

 

Nie rozśmieszaj mnie, że szukałeś ...  :lol:  :lol:  :lol:  Masz obiboku  :angry:  :angry:  :angry: 

 

O wędkach ... a są i inne ...

 

jerkbait.pl-spining-na-szczupaka

 

jerkbait.pl-kij-spinningowy-na-szczupaka

 

jerkbait.pl-kij-na-szczupaka-xxl

 

O zauberach ... i też są inne ...

 

jerkbait.pl kołowrotek-ryobi-zauber-prośba-o-opinie


  • Krzysiek Dmyszewicz, Krzysiek Rogalski, la-bazooka i 2 innych osób lubią to

#14 OFFLINE   Matsky

Matsky

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 listopad 2018 - 17:05

Cześć. Jeśli chodzi o kołowrotki, ja mam slammera 260, mnie pasuje, masywna mocna konstrukcja , ciężko żeby się coś w nim zepsuło, ja go używam pod kij do 120g i nawet nie jęknie. Dziadek używa zaubera i tak z pierwszego wrażenia oceniam, że jest to dużo delikatniejsza konstrukcja. Osobiście uważam, że slammer 260/360 to będzie dla Ciebie dobry wybór. Oczywiście to slammer, maślanej pracy się nie spodziewaj, ale w zamian młynek na prawdę wiele przetrwa.


Własnie czytałem że slammer jest jak betoniarka - solidna, można katowac ale jednak co do kultury pracy pozostawia wiele do życzenia. Jednak wolałbym żeby praca była bardziej maslana.

Natomiast co do kija przydałoby się kilka informacji, gdzie zamierzasz głównie łowić, na jakich głębokościach, jakich przynęt zazwyczaj używasz. Opisz to spróbujemy coś znaleźć.
ps. Na forum jest masa informacji, ale w sumie chyba nie zaszkodzi trochę odświeżyć temat średniego kija pod zębacze :)


Głównie łowię na martwej Wiśle, czasami na plytszych zarosnietych zbiornikach do max 5-6m i czasami na większym jeziorku do ok 12 m i głębiej. Wedkuje najczęściej na gumy 10-12,5 cm, ale i czasami na blachy, obrotówki, woblery, czyli pełna gama. Lżejszy sprzęt już mam, Jaxon Grey stream 5-23g ale średnio podchodzi mi jej praca jaki i kołowrotka Shimano Catana 3000. Teraz wolałbym jednak coś na większe okazy :)

#15 OFFLINE   Matsky

Matsky

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 listopad 2018 - 17:41

Generalnie mysle, ze w tym przypadku patrzac na budżet to najlepiej zaatakować zaubera, z tym, ze osobiscie wolalbym rozmiar 4000


Też mi się wydaje że Zauber będzie najbardziej odpowiedni w dodatku w tym rozmiarze :)

#16 OFFLINE   Matsky

Matsky

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 listopad 2018 - 17:57

Nie rozśmieszaj mnie, że szukałeś ... :lol: :lol: :lol: Masz obiboku :angry: :angry: :angry:

O wędkach ... a są i inne ...

jerkbait.pl-spining-na-szczupaka

jerkbait.pl-kij-spinningowy-na-szczupaka

jerkbait.pl-kij-na-szczupaka-xxl

O zauberach ... i też są inne ...

jerkbait.pl kołowrotek-ryobi-zauber-prośba-o-opinie


W sumie coś jest ale tez nie do końca rozwinięte. Jeden link mi pomógł to prawda, zwracam honor :)

#17 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 10 listopad 2018 - 15:29

Jeśli oczekujesz maślanej pracy to w zauberze jej nie znajdziesz. Taką pracę oferuje np. Twin power ale to już budżet nie ten.

#18 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 10 listopad 2018 - 16:11

Poszukuje zestawu spinningowego głównie pod szczupaka, max długość wędziska 2.5 m, będę łowil głównie z brzegu ale czasami też z łódki - cw do 40-50 g (głównie na gumy, obrotówki, blachy). Póki co zainteresowała mnie ta opcja:

 

Proponuje mikado kamisori zander do 35 g + zauber 3000. Mam taki zestaw i sobie chwalę. Łapie przeważnie szczupaki na gumy do 15 cm woblery do 13 cm i wahadła typu gnom 3. Łapie się przyjemnie bo sprzęt nie za ciężki i szybki, a pod większą rybą pracuje na całej długości. Rybki raczej nie spadają, brania bardzo dobrze wyczuwalne, i jest bardzo mocny, szczupak metrowy bezproblemowo w kilka minut trafia na brzeg.

 Mam też SG MPP do 50 g, typowa szczupakówka i odkąd nabyłem mikado to SG leży w domu.



#19 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 listopad 2018 - 08:29

Szukałem, ale nie znalazłem nic ciekawego. Jedynie opinie na temat Zaubera.
Zamiast napisać dwa sensowne, wynoszące coś do tematu zdania, lepiej stracić ten czas na pisanie takich głupot.


Standard odpowiedź: Szukałem ale nie znalazłem.

Standard pretensjonalna wypowiedź:
Zamiast napisać dwa sensowne, wynoszące coś do tematu zdania, lepiej stracić ten czas na pisanie takich głupot


I tak codziennie :D

#20 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 13 listopad 2018 - 18:22

Własnie czytałem że slammer jest jak betoniarka - solidna, można katowac ale jednak co do kultury pracy pozostawia wiele do życzenia. Jednak wolałbym żeby praca była bardziej maslana.

Jeśli maślana, to nie w tym budżecie. Sad but true :-)

Znawcą kołowrotków nie jestem, ale wybierając w sklepie i trzymając w dłoni Zaubera i Slammera, nie miałem żadnych wątpliwości na korzyść tego drugiego.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych