Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Sustain AX Spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Haku

Haku

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Przemek

Napisano 23 listopad 2018 - 11:46

Witajcie,

Wyszukiwarka forumowa nie pokazała w sumie nic odnośnie tego kija. Wujek Google również milczy. Może ktoś posiada i chciałby się podzielić opinią? Chodzi konkretnie o model 269cm 7-35g. Trzymałem kij w ręku, robi dobre wrażenie - szybki, mocny. W sklepie sparowałem go z Pennem Pursuit III 4000. Co myślicie o takim zestawieniu? Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej przed wydaniem w sumie sporej kwoty. Liczę na Wasz porady

PS. kij do Odrzańskiego opadu głównie - główka 20/25g + guma



#2 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 23 listopad 2018 - 16:07

Nada się, fajny kij, wcześniejsze bez ax były słabo wyważone. Nowy model ax sam chciałem kupić ale ostatecznie wybrałem sportex black arrow. Nie żałuję.

#3 OFFLINE   Haku

Haku

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Przemek

Napisano 07 grudzień 2018 - 09:33

Ostatecznie kijek zakupiłem i mogę podzielić się opinią. Jestem z niego bardziej niż zadowolony. Co dla mnie było bardzo ważne, kij nie gubi ryb. Wyjeżdżały na niego jesienne okonie w okolicach 30cm i mniejsze szczupaki. Nie było ani jednego spadu. Ostatnio trafiłem brzanę 68cm... Wędka pięknie amortyzowała każdy odjazd, a zarazem miała jeszcze spory zapas mocy. Śmiem twierdzić, że da sobie radę z sumkiem gdyby się trafił przypadkowo. Niby 35g górne cw ale u mnie obsługuje 20g główkę + guma 15g i ma jeszcze zapas. Taką gramaturą jestem w stanie spokojnie podbijać w Odrzańskim nurcie.

No dobra, były ohy i ahy to teraz jakiś minus:

Pierwszy wypad na ryby i odkleił mi się ozdobny węglowy pierścień przy uchwycie kołowrotka. Ciężko powiedzieć czy to jakaś wada egzemplarza czy serii. Zaniosłem kij na gwarancji i po 4 dniach odebrałem sklejony. Nie ma śladu, trzyma się mocno.

Generalnie polecam - kupiłbym jeszcze raz :)


  • Negra i Przemek_M lubią to

#4 OFFLINE   Davision

Davision

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 20 grudzień 2018 - 14:13

Witam. Też noszę się z zamiarem kupna dokładnie tego kijka, jednak nigdzie nie jestem w stanie go pomacać. Powiedz jak kij zachowuje się podczas holu większej ryby, czy kij ugina się na znacznej długości czy podczas holu pracuje tylko jego górna część.

Pozdrawiam.



#5 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 17 styczeń 2019 - 09:00

Panowie, poszukuję kija do łowienia z opadu 5-6 calowymi gumami z główkami 10-15g (łowienie na jeziorach z brzegu) i zastanawiam się nad Shimano Sustain AX Spinning 244cm 14-42g.

Przykładowo Cannibal 6" waży ok. 33g+10-15g ołowiu nieco przekracza max cw, do tego jakby człowiek chciał z całą mocą rzucić jak najdalej, nie chciałbym przeciążać lub co gorsze uszkodzić kija. Może do powyższych zadań lepszy byłby kij z oczko mocniejszym cw. Shimano Sustain AX Spinning 249cm 21-56g?

Proszę o opinie posiadaczy tych wędzisk, czy cw góra i dół jest dobrze opisane.

P.S Bardzo istotne też dla mnie jest to, czy bez piłowania stopki, uchwyt kołowrotka w kijach j/w przyjmie bez problemu slammera 260



#6 OFFLINE   Haku

Haku

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Przemek

Napisano 17 styczeń 2019 - 09:29

Witam. Też noszę się z zamiarem kupna dokładnie tego kijka, jednak nigdzie nie jestem w stanie go pomacać. Powiedz jak kij zachowuje się podczas holu większej ryby, czy kij ugina się na znacznej długości czy podczas holu pracuje tylko jego górna część.
Pozdrawiam.


 Z tego kija nie zrobisz paraboli. Pracuje raczej do połowy swojej długości. To nie jest typowy kij szczupakowy. Jest przeznaczony głównie do łowienia z opadu - raczej sandaczówka i w tym sprawdza się rewelacyjnie. Oczywiście można nim spokojnie porzucać blachą czy jerkiem ale najlepiej czuje się w opadzie. Do tej pory nie spadła mi z niego ani jedna ryba więc uważam, że jego praca pomimo braku parabolicznego ugięcia jest świetna ale co kto woli :)

 

Panowie, poszukuję kija do łowienia z opadu 5-6 calowymi gumami z główkami 10-15g (łowienie na jeziorach z brzegu) i zastanawiam się nad Shimano Sustain AX Spinning 244cm 14-42g.
Przykładowo Cannibal 6" waży ok. 33g+10-15g ołowiu nieco przekracza max cw, do tego jakby człowiek chciał z całą mocą rzucić jak najdalej, nie chciałbym przeciążać lub co gorsze uszkodzić kija. Może do powyższych zadań lepszy byłby kij z oczko mocniejszym cw. Shimano Sustain AX Spinning 249cm 21-56g?
Proszę o opinie posiadaczy tych wędzisk, czy cw góra i dół jest dobrze opisane.
P.S Bardzo istotne też dla mnie jest to, czy bez piłowania stopki, uchwyt kołowrotka w kijach j/w przyjmie bez problemu slammera 260

 

Tutaj ciężko będzie mi się wypowiedzieć bo jednak mój sustain jest dłuższy więc i praca tych kijów może się różnić. Generalnie mam cw od 7g ale powiedziałbym, że komfortowo zaczyna się łowić od 10g. W górę natomiast do 35g ale rzucałem trochę ciężej i dawał radę bez problemu. Tochę ciężej czyli w okolicy 40g - więcej nie próbowałem

#7 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 17 styczeń 2019 - 09:53

Tutaj ciężko będzie mi się wypowiedzieć bo jednak mój sustain jest dłuższy więc i praca tych kijów może się różnić. Generalnie mam cw od 7g ale powiedziałbym, że komfortowo zaczyna się łowić od 10g. W górę natomiast do 35g ale rzucałem trochę ciężej i dawał radę bez problemu. Tochę ciężej czyli w okolicy 40g - więcej nie próbowałem

Dzięki za info.

Jakby ktoś jeszcze z użytkowników mających kije z cw i długością, które mnie interesują się wypowiedział byłbym wdzięczny. I tak jak wspomniałem wcześniej, jak wygląda sprawa z uchwytem kołowrotka, przyjmie bez problemu slammera 260 ?


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 17 styczeń 2019 - 09:54


#8 OFFLINE   Haku

Haku

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Przemek

Napisano 17 styczeń 2019 - 10:00

Dzięki za info.
Jakby ktoś jeszcze z użytkowników mających kije z cw i długością, które mnie interesują się wypowiedział byłbym wdzięczny. I tak jak wspomniałem wcześniej, jak wygląda sprawa z uchwytem kołowrotka, przyjmie bez problemu slammera 260 ?


Nie miałem nigdy slammera w ręce. Pursuit III 4000 wchodzi bez problemu

#9 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 17 styczeń 2019 - 10:15

Nie miałem nigdy slammera w ręce. Pursuit III 4000 wchodzi bez problemu

Ja z kolei nie miałem młynka j/w ;)



#10 ONLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 26 sierpień 2019 - 20:40

Witajcie, znajdzie się tu użytkownik Shimano SUSTAIN AX 2,33m 7-35g M SSUSAX78M ? :)



#11 OFFLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Napisano 03 listopad 2019 - 20:01

Witam, używa ktoś Sustain pod sandacza z łódki ??:) który z modeli będzie najbardziej odpowiedni na główki 15-20g plus guma 4-5 cali, jak się sprawuje ?:)zastanawiam się nad SSUSAX63ML1.9m (SH)*92g7-21g bo 7-35g może być już za cieżko. Ktoś ma ww. Model i może coś o nim powiedzieć ??:)

#12 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 13 czerwiec 2022 - 13:48

Witam
Odgrzeje kotleta..
Czy mial ktos przyjemnosc ogladac a moze lowic najnowsza seria wedzisk Shimano sustain BX i podzielił by sie wrazeniami?

#13 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 16 październik 2022 - 20:55

Witam
Odgrzeje kotleta..
Czy miał ktoś przyjemność oglądać a może łowić najnowszą seria wedzisk Shimano sustain BX i podzielił by sie wrażeniami?

 

 Po odgrzaniu kotlet zapewne trafił do zamrażarki. Ponieważ w dniu dzisiejszym poległ mój kijek głowacicowy, jestem zmuszony w trybie nie cierpiącym zwłoki wywlec temat, aby zasięgnąć porady. Nadaje się ten   Sustain BX  do "woblerowania". Proszę o jakiekolwiek informacje o modelu - 2.69m akcja moderate, cw 42-84g. Poległy to, Beast Master AX do 100g. Był prawie genialny - pomimo, że stary, ciężkawy i lecący na pysk  ;)  .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych