Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Cenzura na Forum


Sugerowana odpowiedź Mysha , 22 grudzień 2021 - 10:11

To przejdziemy na pw, a na ogólnym dobrze byłoby sprecyzować, co w tym filmie było zakazane.
Brak tam polityki, Religii, nawoływania do nienawiści itp.
Więc co było zakazane?

 

Nie jestem administratorem tego forum. Nawet więcej- nie znam żadnego z adminów osobiście, ale Ci odpowiem. :D

 

Jest na tym forum taki oto zapis:

http://jerkbait.pl/t...ronawirusa-itp/

 

Jest on jasny i prosty. Może się on podobać. Może też się nie podobać, ale obowiązuje. Jest kilku użytkowników naszego forum WĘDKARSKIEGO, do których on nie dociera i którzy co jakiś czas próbują wrzucić, a to żarcik, a to aluzyjkę... a później rżną głupa i wypisują duby smalone o walce o wolność.  Jeśli kolegę ten "brak wolności" uwiera to proponuję zostać blogerem j.pl. Zauważyłem, że tam jedynym cenzorem jest właściciel takiego bloga. Np. kolega Sławek publikuje wpisy, które pewnie na "ogólnym" by nie przeszły i nikt mu się w nie wcina. W związku z czym, życzę Ci kolego Drac weny twórczej byś w pełni mógł walczyć o wolność.

Idź do odpowiedzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 15 grudzień 2018 - 06:53

Miałem nic nie pisać, ale ...

 

Chyba dwa dni temu założyłem temat o tytule  "Ciekawe temat społeczne" i wkleiłem tam filmik z YT. Temat wyparował bez jednego słowa uzasadnienia. Wysłałem mailowo zapytanie do Remka w tej sprawie, odpowiedzi jeszcze nie ma. Jeśli będzie dam znać.

 

Wracając do tematu wątku, takie działanie to CENZURA i tyle, nie spodziewałem się czegoś takiego, szkoda gadać/pisać ,,,


  • Alexspin i Micz lubią to

#2 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 15 grudzień 2018 - 06:58

Co tam było ciekawego że zostało ocenzurowane?

#3 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 15 grudzień 2018 - 07:43

Widziałem kilka tematów i postow po prostu są kasowane . Jak się nie podoba lub nie zgodne z regulaminem to ok ale kultura wymaga krótkiego opisu . Nie zasłanianie się brakiem czasu bo wierzę że jeśli kasujecie post to chwilę go analizujecie . Chyba że z automatu ciach i po sprawie bo nie.
  • Alexspin lubi to

#4 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 15 grudzień 2018 - 07:59

Osobiście jestem przeciwny wątkom pozawedkarskim na jb. Dlaczego? Nie potrafimy dyskutować. Mało merytoryczna i bicie piany. Akcji zero.
Sam też się podniecałem i aktywnie uczestniczylem w dyskusjach, które do niczego nie prowadziły.
P.S. Nie wiem co było w usuniętym wątku.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#5 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 15 grudzień 2018 - 08:29

Janusz, już odpowiadam na Twoje obiekcje.

Wstawiając nowy temat zadałeś w nim pytanie, czy może on być, uznałem że nie.
Obejrzałem pierwszy z filmów który wstawiłes i stwierdziłem że nie jest neutralny zgodnie z punktem 4. Regulaminu forum, dlatego usunąłem wątek.

Odpowiadając zaś na zarzuty o cenzurze, to potwierdzam jest i będzie na forum, taka jest też nasza rola moderacyjna.
Mamy pilnować i przestrzegać respektowania regulaminu, a jak to nazwiesz to już Twoja sprawa, dla mnie możesz to nazwać cenzurą, choć nie mieszkam na Mysiej.

Zaś co do uzasadnienia usunięcia, skoro sam zadałeś pytanie zakładając wątek czy może byc, a on zostaje usuniety to raczej jasne że nie.

#6 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 grudzień 2018 - 09:35

Rozdźwięk jaki daje się zaobserwować na forum, między chęcią do wypowiadania się na tematy "bardziej ogólne" niż samo łowienie ryb a umiejętnością prowadzenia dialogu  jest tak duży, że wydaje się być (przynajmniej dla mnie) zrozumiałe iż "kasowanie" kontrowersyjnych tematów paradoksalnie w sensie wolności wypowiedzi służy jako takiemu trzymaniu się forumowiczów w ryzach. 

Samemu wielokrotnie zdarza mi się ześlizgnąć z tematu dyskusji gdyż widzę albo lepiej powiedzieć widuję problem szerzej, za co słusznie otrzymuję upomnienia. 

Równocześnie muszę także przyznać, że odwoływanie się do jakiejkolwiek wiedzy, przekonań, czy przykładów w "realu" rzadko coś rozjaśnia za to najczęściej mnoży "złe emocje" ...

Może to być oczywiście moja wina wynikająca z nieuctwa lub niewłaściwej, niezrozumiałej formy przekazu, pychy, braku cierpliwości, taktu itd...

Co nie zmienia faktu iż cała para idzie w gwizdek....

Dlatego coraz częściej milknę i jak widzę, że to forum służy, to myślę sobie iż z czasem warto całkiem zamilknąć. Nie każdy pasuje wszędzie.

Może ta interakcja jest podobna w swoim mechanizmie do innej ludzkiej interakcji polegającej na tym iż z jednym idziemy 5 kroków z innym 1000 a z jeszcze innym nie mamy ochoty ani jednego zrobić...

To także jest forma wolności i akceptacji.



#7 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 15 grudzień 2018 - 09:42

Wczoraj, gdy zobaczyłem nowy wątek, film już znałem i osobiście nie widziałem w nim nic specjalnie kontrowersyjnego. Dlatego w pierwszym odruchu po "zniknięciu" tematu sam byłem trochę zdziwiony...

 

Dziś, po "przespaniu się" z tym, całkowicie popieram stanowisko Piotrka. Pamiętam otóż, co się działo, gdy po moich usilnych namowach poluźniona została moderacja w "jerkbait się śmieje". Nie został skasowany żarcik o Macierewiczu, później trochę ostrzejszy o Schetynie - i zrobiła się ostra naparzanka. Wyznawcy obu głównych partii, za punkt honoru przyjęli sobie, by "dowalić" przeciwnikom. Jeszcze po dwóch miesiącach odbijało się to nam (moderatorom) czkawką... 

 

Jesteśmy portalem wędkarskim. Zasadniczo ma nas wszystkich łączyć wspólna pasja. Tematyka społeczna jest o pół kroku od politycznej i jeśli zezwolimy, by tego typu wątki, jak Twój Januszu pozostały na naszym forum, to ani się spostrzeżemy, gdy te pół kroku będzie za nami, a forum zamieni się z hobbystycznego na polityczne i miast łączyć, zacznie nas dzielić. A tego chyba nikt z nas by nie chciał...



#8 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 17 grudzień 2018 - 17:26

Jesteśmy portalem wędkarskim. Zasadniczo ma nas wszystkich łączyć wspólna pasja. 

 

100 procent. Jak będę się chciał "ponaparzać" w necie to znów się zaloguję na FFF i hajda....



#9 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 styczeń 2019 - 19:14

Jest zima, raczej trudny czas dla niektórych charakterów.

Jakby co zapraszam w Beskid czy Bieszczady śniegu mamy w ch... więc można się nap..... i wyładować do bólu :D  :D  :D .



#10 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 03 styczeń 2019 - 19:59

Jest zima, raczej trudny czas dla niektórych charakterów.
Jakby co zapraszam w Beskid czy Bieszczady śniegu mamy w ch... więc można się nap..... i wyładować do bólu :D  :D  :D .

Józek i jeszcze można napitalać łopatą pana z pługu śnieżnego jak w "Wymarzonym domku w Bieszczadach" :-)
  • Jozi lubi to

#11 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 06 styczeń 2019 - 20:58

"Ciekawe tematy społeczne" to zaproszenie do awantury.

filmu nie widziałem, wnoszę po samym tytule wątku odwołując się do doświadczeń forumowych.

Po co jątrzyć skoro można miło o rybach pogadać ???


  • Friko i Jozi lubią to

#12 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:50

W sezonie sporadycznie zaglądam do działu filmy wędkarskie.

.....już zacząłem nadrabiać. Polecam.



#13 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 styczeń 2019 - 14:40

W sezonie sporadycznie zaglądam do działu filmy wędkarskie.

.....już zacząłem nadrabiać. Polecam.

Jakby tak jeszcze gierkę wędkarską uruchomić i zimę można przetrwać :) .


  • Del Toro lubi to

#14 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 styczeń 2019 - 16:33

Jakby tak jeszcze gierkę wędkarską uruchomić i zimę można przetrwać :) .

 

Kupic troche lipy, nozyk i mozna wiadro wobkow nastrugac ;) Zima minie bardzo szybko :)



#15 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 styczeń 2019 - 18:06

Kupic troche lipy, nozyk i mozna wiadro wobkow nastrugac ;) Zima minie bardzo szybko :)

Jeszcze zarobić można i dynia zdrowa :lol:  :lol:  :lol: .


  • malinabar i Del Toro lubią to

#16 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 11 styczeń 2019 - 20:25

Jeszcze zarobić można i dynia zdrowa .

I co najważniejsze można złowić jakiegoś płetfala na swoją przynętę a to bezcenne uczucie

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
  • Okonhel i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#17 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 wrzesień 2019 - 23:09

Działa i ma się dobrze. Posty znikają bez żadnych wyjaśnień ... 



#18 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 19 wrzesień 2019 - 21:26

Co do znikania postów... Właśnie zadałem pytanie na PW jednemu z moderatorów, ale chce je też zadać publicznie.

Czemu bez wyjaśnień znikają posty z wątków z rybami??

Dodałem post z obszernym opisem, kilka fajnych zdjęć, film z wypuszczenia. Sporo polubień, nominacja do opisu miesiąca itd itd... Czyli ktoś to czytał i nie wskazywało ma to, że coś jest nie halo.
Dziś grill, pogadanki itd. Chciałem włączyć forum, pokazać fotki w temacie bo akurat mam drugi telefon bez zdjęć tamtych ryb.
A tu niespodzianka ;) Post zniknął bez śladu...

#19 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 17 maj 2020 - 13:15

w caffee więcej kłódek niż wątków czynnych.

nie idzie to w dobrą stronę.

może więcej luzu?

 

czy jak powiada jeden z ministrów:

Polacy za dobrze się poczuli - mandaty za brak maseczek sugeruję milicji.


  • border river, Alexspin i De'Ptak lubią to

#20 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 17 maj 2020 - 14:07

Jeżeli ktoś nie potrafi respektować regulaminu forum to kłódka się należy.

Czy tak trudno powstrzymać się od polityki, czy nawet tu musi być to bagno, nie wystarczy że mamy to wszędzie dookoła.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych