Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Opaska w pobliżu Elektrowni Kozienice wreszcie Zimowiskiem!!! :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   SilverN

SilverN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Głowaczów

Napisano 16 grudzień 2018 - 16:54

Ten temat choć młody może już tu był, wtedy przepraszam.

 

Wreszcie!

 

Dzięki kilku oficjalnym pismom do zarządu PZW RADOM udało się. Doceniam, wielu uczciwych wędkarzy, którzy również zareagowali na to co się działo nad tym odcinkiem Wisły - w ruch poszły telefony i komputery.

 

Raptem tydzień po naszych apelach Zarząd wziął się za robotę. To co się działo na Opasce tuż przy Elektrowni Kozienice to było kłusownictwo w w białych rękawiczkach.

 

Od lat wędkarze mieli dostęp do samego kanału Elektrowni, jednak ostatnimi czasy przegięli - kanał był tak brudny od puszek po kukurydzy, pudełek po robakach i innych zanęt, że prezes obiektu w końcu zamknął dostęp, mając zwyczajnie wędkarzy dosyć.

 

Do momentu zamknięcia kanału ludzie gromadzili się właśnie tam, nie wiedząc chyba o potencjale samej opaski:

- tysiące, o ile nie setki tysięcy ryb zbierają się co roku tuż przy wylocie kanału, nie zaś w samy, gdzie woda często chwilami jest zwyczajnie zbyt ciepła. Woda poniżej kanału jest już odpowiednia - miesza się bowiem z tą niesioną przez Wisłę nie narażając swoich mieszkańców na nagły szok termiczny. 

 

Zmuszeni wędkować niżej, ludzie zorientowali się co kryje opaska i się zaczęło. Pojawili się "spinningiści", którym bliżej raczej do szarpakowców. I nikt Mi nie wytłumaczy, że ryby łapane były przypadkowo. Bo ja sam łowiąc z opadu jakoś nie łapałem leszczy co 2-4 minuty, dokładniej na tym jednym wypadzie, który otworzył mi oczy, nie złapałem żadnego białorybu, ani drapieżnika za bok.

 

Ryby, nawet jeśli nie wyjęte były przynajmniej kaleczone. A te wyjęte rzadko trafiały do wody z powrotem.

 

Moim zdaniem, z którym nie trzeba się zgodzić w ciągu zimy w ten sposób wyłowiono by przynajmniej kilka ton ryb.
A wszystko teoretycznie według prawa - "oj przecież łowiłem na woblera, nie chciałem jej wyciągać za grzbiet".

 

Co gorsze, taki przyłów(płocie, sandacze, sumiki, okonie, leszcze, brzany, karpie) wyraźnie cieszył pożal się Boże spinningistów. Gromkie "...urwa" radości odbijało się echem od betonowych brzegów. 

 

No i stał się cud - co pisałem wyżej. Zarząd Stanął na wysokości zadania, bo uchwała została podjęta raptem 5 dni po apelu wędkarzy(8 grudnia). A w życie postanowienie o ustanowieniu odcinka Wisły poniżej Elektrowni Zimowiskiem weszło w życie z dniem 10 grudnia. 

 

Teraz ryby mogę wreszcie odpocząć - przynajmniej mam taką nadzieję, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto złamie zakaz. Nie będzie jednak to już tak ogromna skala, a my wędkarze z zasadami będziemy mogli cieszyć się różnymi gatunkami w nieco większej liczebności i lepszej kondycji.

 

Zimowisko obowiązywać będzie już co roku od 10 grudnia do 31 marca. Co do daty 10 grudnia - możliwe, że zostanie przesunięta "w dół" - to nie byłoby złe zagranie, bo ryba potrafi zebrać się już dużo wcześniej.


Użytkownik SilverN edytował ten post 16 grudzień 2018 - 17:15


#2 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 grudzień 2018 - 17:16

Takie miejsca powinny być wszędzie chronione bo na postępujące wyrybienie Wisły duży wpływ ma łowienie na zimowiskach gdzie ryby ściągają z wielu kilometrów rzeki. Gdy potem ryba która przetrwała rozpłynie się mamy to co mamy.

To będzie płacz i zgrzytanie zębami że łatwego białka zabraknie bo złowić rybę na dzikich miejscach już nie będzie tak łatwo. Bardzo mnie cieszą takie akcje bo sam w życiu bym nie łowił na takich spędowiskach.


Użytkownik wujek edytował ten post 16 grudzień 2018 - 17:18

  • miramar69, Szymon82, Pisarz.......ewski Piotr i 4 innych osób lubią to

#3 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 16 grudzień 2018 - 17:25

Własnie napisałem do kilku kół petycję w celu ustanowienia kolejnych 4 "obrębów ochronnych"  .... bo żal patrzeć co robią durni ludzie tymi swoimi "legalnymi przynętami" typu "cykada" 30gr z kotwicą 3/0-4/0  

 

Co można zrobić , by zakazać łowienia tą "pseudo przynętą" ????


  • michal7709 lubi to

#4 OFFLINE   SilverN

SilverN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Głowaczów

Napisano 16 grudzień 2018 - 17:32

Własnie napisałem do kilku kół petycję w celu ustanowienia kolejnych 4 "obrębów ochronnych"  .... bo żal patrzeć co robią durni ludzie tymi swoimi "legalnymi przynętami" typu "cykada" 30gr z kotwicą 3/0-4/0  

 

Co można zrobić , by zakazać łowienia tą "pseudo przynętą" ????

Cykady, ale i ciężkie blachy, mandule(choć te o dziwo rzadziej) - każda przynęta może służyć do tego typu "połowu" Nie zostały stworzone do szarpania. Zakazu nie będzie, raczej trzeba się zapytać jak można by przemówić do rozumu ich użytkowników, którzy na każdą przynętę znajdą nową interpretację?


  • wilczybilet lubi to

#5 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 16 grudzień 2018 - 17:38

... gdybyś widział  ilu "pożal się ..... wędkarzy" teraz łowi w moich okolicach na to gówno ...  :(  :unsure: . Spokojnie mogę powiedzieć , że 70% wszystkich łowiących ...

... żniwa pełną gębą  :( ... 


  • michal7709 lubi to

#6 OFFLINE   SilverN

SilverN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Głowaczów

Napisano 16 grudzień 2018 - 17:39

Takie miejsca powinny być wszędzie chronione bo na postępujące wyrybienie Wisły duży wpływ ma łowienie na zimowiskach gdzie ryby ściągają z wielu kilometrów rzeki. Gdy potem ryba która przetrwała rozpłynie się mamy to co mamy.

To będzie płacz i zgrzytanie zębami że łatwego białka zabraknie bo złowić rybę na dzikich miejscach już nie będzie tak łatwo. Bardzo mnie cieszą takie akcje bo sam w życiu bym nie łowił na takich spędowiskach.

I właśnie o to chodzi - ryba po takim zimowym sezonie na mięso jest zdziesiątkowana. A później w sezonie wiosennym w zasadzie nie ma na wielu kilometrach żadnych efektów, bo niby co zostaje? Ja widziałem na własne oczy, jak ludzie wyciągali leszcze ponad 4 kg za grzbiet - i do wora, na uwagi reagowali agresją. W przypadku Kanału i opaski nie ma się co oszukiwać - tam jeździły całe masy ludzi po mięso. 



#7 OFFLINE   SilverN

SilverN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Głowaczów

Napisano 16 grudzień 2018 - 17:40

... gdybyś widział  ilu "pożal się ..... wędkarzy" teraz łowi w moich okolicach na to gówno ...  :(  :unsure: . Spokojnie mogę powiedzieć , że 70% wszystkich łowiących ...

... żniwa pełną gębą  :( ... 

Czyli jednak "znawcy tematu" przyłowu białej ryby?



#8 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 16 grudzień 2018 - 17:43

WSZYSTKICH RYB !!! a najgorzej dostają po dupie duże i bardzo duże osobniki - te z zębami oraz bezzębne... 


  • michal7709, SilverN i Maciek K lubią to

#9 OFFLINE   SilverN

SilverN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Głowaczów

Napisano 16 grudzień 2018 - 18:18

WSZYSTKICH RYB !!! a najgorzej dostają po dupie duże i bardzo duże osobniki - te z zębami oraz bezzębne...


Co do problemu z Cykadami nie bardzo wiem co możnaby zrobić i czy.można coś zrobić, ale skoro ten wątek się pojawił, być może znajdzie się tu ktoś kto ma pomysł

#10 OFFLINE   Lukasz_

Lukasz_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaKozienice
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 grudzień 2018 - 18:20

Zimowisko na kanale i zakaz łowienia to świetna wiadomość. W końcu !!

Przejechałem się w tę środę koło 18:00 na kanał - z ciekawości.

17 chłopa siedziało na opasce plus 2 łódki przy samym olejaku, po dwóch w każdej łódce. 

Nigdzie nie było informacji o wprowadzeniu zimowiska i zakazie połowu. 

Teraz potrzeba konsekwencji w egzekwowaniu zakazu i ściganiu hołoty!


  • Krzysiek Ł, marienty i wilczybilet lubią to

#11 OFFLINE   SilverN

SilverN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Głowaczów

Napisano 16 grudzień 2018 - 18:26

Taaaaak. Domyślałem się, że będzie trzeba czasu i konsekwencji. Tablice według zapowiedzi mają trafić w tym tygodniu. Na razie jest informacja na stronie PZW. Wiem też,że już parę osób dostało spory mandat. Na początku tylko wyganiali. Mam wielką nadzieję,że lokalny PSR i koło będą konsekwentni.

#12 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 grudzień 2018 - 18:29

O to bym się nie martwił, PSR bardzo lubi takie miejsca bo dojazd pewnie dobry i na raz można kilka mandatów wlepić. Miejsce jak na widelcu, uciec też nie ma gdzie,a jak ktoś etyczny zobaczy będzie dzwonił. No chyba że czujki będą rozstawiać, ale raczej nie będzie im się chciało. Bardziej bym się w tym momencie martwił o nocne kłusownictwo i to nie za pomocą wędki.


Użytkownik wujek edytował ten post 16 grudzień 2018 - 18:33

  • Tomek88 lubi to

#13 OFFLINE   SilverN

SilverN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Głowaczów

Napisano 16 grudzień 2018 - 18:30

Tych 17 chłopa mnie ciekawi - albo jeszcze się wszyscy nie zebrali, albo sama informacja choć trochę zadziałał, bo na tej opasce 40 osób to było mało. Trzeba będzie koło Kozienice bombardować zapytaniami o kontrole odcinka :D
  • Lukasz_ lubi to

#14 OFFLINE   SilverN

SilverN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Głowaczów

Napisano 16 grudzień 2018 - 18:32

O to bym się nie martwił, PSR bardzo lubi takie miejsca bo dojazd pewnie dobry i na raz można kilka mandatów wlepić.


Prawda, łatwa zdobycz. Wędkarzy widać jak na dłoni

#15 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 16 grudzień 2018 - 18:39

Jest już trochę o tym.
http://jerkbait.pl/t...m/#entry2501181
  • SilverN lubi to

#16 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 16 grudzień 2018 - 19:36

Jestem pewien że Panowie z PSR-u sobie poradzą i z tymi kilkunastoma ,,wędkarzami".
Info poszło już w świat i niedługo mam nadzieję nie będzie pobłażliwości dla tych którzy o zakazie nie wiedzą a wędkują, chociaż słowo wędkują niestety do większości tam przebywających nie pasuje.
Pamiętam czasy kiedy wolno było łowić na całym kanale gdy napiszę patologia to i tak będzie to dosyć płytkie. Jeszcze raz brawa dla PZW Radom.
  • SilverN lubi to

#17 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 16 grudzień 2018 - 20:39

Własnie napisałem do kilku kół petycję w celu ustanowienia kolejnych 4 "obrębów ochronnych"  .... bo żal patrzeć co robią durni ludzie tymi swoimi "legalnymi przynętami" typu "cykada" 30gr z kotwicą 3/0-4/0  

 

Co można zrobić , by zakazać łowienia tą "pseudo przynętą" ????

 

Można przykładowo wprowadzić zakaz używania przynęt spinningowych dłuższych niż (...) cm lub cięższych niż (...) g. Oczywiście wielkości w nawiasach są do uzgodnienia.

Dla porządku dodam tylko, że słowo "lub" w pierwszym zdaniu oznacza tzw. alternatywę łączną,

https://pl.wikibooks...ków/Alternatywa

co oznacza, że nie byłoby wolno stosować przynęt:

1) dłuższych niż określona ilość centymetrów,

2) cięższych niż określona ilość gram,

3) spełniających obydwa te warunki jednocześnie.


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 16 grudzień 2018 - 20:41


#18 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 16 grudzień 2018 - 20:49

Myślę, że to nie jest rozwiązanie , bo tym zapisem można pozbawić możliwości wędkowania ludzi etycznych. Choć osobiście w takiej sytuacji byłbym za całkowitym zamknięciem i zakazem łowienia na spining !!!!!

 

Myślę aby iść w kierunku zakazu łowienia konkretnie KOGUTAMI i CYKADAMI , WAHADŁÓWKAMI po prostu....

... tak jak można zakazać łowienia na żywca czy robakami na wodach górskich .... sprawa będzie prosta i nie będzie niedomówień technicznych. 

Określono przecież kanony co to jest KOGUT oraz  CYKADA....


Użytkownik miramar69 edytował ten post 16 grudzień 2018 - 20:52


#19 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 16 grudzień 2018 - 20:59

To nie przynęty szkodzą tylko ludzie ich używający. Żaden zakaz nic nie da jak nie będzie kontroli.


  • michal7709 lubi to

#20 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 16 grudzień 2018 - 21:01

Myślę, że to nie jest rozwiązanie , bo tym zapisem można pozbawić możliwości wędkowania ludzi etycznych.

 

Dlaczego?

Można wprowadzić np. zakaz łowienia na przynęty dłuższe niż 6 cm lub cięższe niż 10g. Wielkości oczywiście do uzgodnienia.

 

 

 

 

Myślę aby iść w kierunku zakazu łowienia konkretnie KOGUTAMI i CYKADAMI , WAHADŁÓWKAMI po prostu....

 

Określono przecież kanony co to jest KOGUT oraz  CYKADA....

 

No nie wiem... Jak sformułujesz definicję cykady, koguta czy wahadłówki, która będzie jednoznaczna dla sądu?

Żeby nie było potrzeby powoływania biegłego do sprawy byle gumofilca, który próbował obejść zakaz?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych