Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wahadłówki na szczupaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 17 grudzień 2018 - 11:39

Koledzy, jakie wahadłówki (zarówno firmowe jak i hand made'y) polecacie na szczupaka na wodę stojącą ? 



#2 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 17 grudzień 2018 - 11:51

Uoooo temat rzeka, a właściwie jezioro. Jaka głębokość chociaż Cię interesuje, pora roku?


Z grubsza powiem tak, klasyka jest nieśmiertelna.
Gnom i Alga z Polspingu. Nr 1-3 w zależności na czym szczupak żeruje. Na płytką wodę są dostępne modele z cienkiej blachy. Kilka Morsów też nie zawadzi.
Kolory klasycznie srebro, złoto, brąz (chrom, mosiądz, miedź) -zależnie od okoliczności i upodobań ale złoto jest uniwersalne. Zazwyczaj łowność poprawia "celownik" w postaci czerwonej płetrwki przy kotwiczce.
Nie sposób nie polecić Rybki naszego nadwornego klepacza Jacka 😄

Użytkownik MZieli10 edytował ten post 17 grudzień 2018 - 12:03

  • Krzysiek P, Goliat i jacek.hetflaisz lubią to

#3 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 17 grudzień 2018 - 12:07

Uoooo temat rzeka, a właściwie jezioro. Jaka głębokość chociaż Cię interesuje, pora roku?


Z grubsza powiem tak, klasyka jest nieśmiertelna.
Gnom i Alga z Polspingu. Nr 1-3 w zależności na czym szczupak żeruje. Na płytką wodę są dostępne modele z cienkiej blachy. Kilka Morsów też nie zawadzi.
Kolory klasycznie srebro, złoto, brąz (chrom, mosiądz, miedź) -zależnie od okoliczności i upodobań ale złoto jest uniwersalne. Zazwyczaj łowność poprawia "celownik" w postaci czerwonej płetrwki przy kotwiczce.
Nie sposób nie polecić Rybki naszego nadwornego klepacza Jacka

 

w blachach Polspinningu koniecznie wymiana kotwic. Oryginalne się do niczego nie nadają, ale blacha łowna :) 


  • Night_Walker lubi to

#4 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 17 grudzień 2018 - 12:18

Największe szczupaki w tym roku, a zarazem moje rekordowe złowiłem na srebrną Algę nr 3 z cienkiej blachy, waga z tego co pamiętam 15g.



#5 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 17 grudzień 2018 - 12:47

Woda czysta, płytka (do 3-4 metrów),błystki raczej z cieńszej blachy, bo zamierzam popróbować trochę opadu :) I, może zabrzmi to infantylnie, ale takie, które nie będą....rdzewieć. Bo mam kilka szczupakowych wahadłówek, ale po roku/dwóch rdzewieją ;/



#6 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 grudzień 2018 - 12:51

Szukaj wahadeł Nadrowskiego. Drogie ale warte swojej ceny i bankowo nie rdzewieją.



#7 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 17 grudzień 2018 - 12:52

Woda czysta, płytka (do 3-4 metrów),błystki raczej z cieńszej blachy, bo zamierzam popróbować trochę opadu :) I, może zabrzmi to infantylnie, ale takie, które nie będą....rdzewieć. Bo mam kilka szczupakowych wahadłówek, ale po roku/dwóch rdzewieją ;/

Nie prowadzę wahadłówek jednostajnie i ta, o której wspomniałem wyżej jak najbardziej nadaje się do opadu.

Koszt w granicach 7 zł raczej nie powinien puścić Cię z torbami, nawet jakbyś miał ją co roku wymienić...


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 17 grudzień 2018 - 12:54

  • Krzysiek P lubi to

#8 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 17 grudzień 2018 - 13:07

Do opadu świetne są Gżybki, przynajmniej ta, którą mam i duże mamusie jej się nie boją, przy odpowiedniej pogodzie skuteczność szczerze mówiąc mnie zaskoczyła.


  • kasperek lubi to

#9 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 17 grudzień 2018 - 13:16

Możesz jaśniej z tymi "Gżybkami" ? ;)



#10 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 17 grudzień 2018 - 13:30

3-4 m to śmiało klasykami do ok. 30g. połowisz.
Płytko to jest 1-1.2 m 😆

Pamiętaj, że im blacha mniej wykrępowana tym jej praca łagodniejsza, ale w drugą stronę daje większe możliwości animowania pracy przez podszarpywanie i inne kombinacje z prowadzeniem.
Przez wiele lat wahadłówki traktowałem jako przynęty do rozpoznania łowiska - czyt. do zrywania na zaczepach. Dopiero później je doceniłem.
Moimi ulubionymi są właśnie te niemal płaskie 😊 można nimi wręcz jerkować gdy przyjdzie potrzeba...
  • bob74 lubi to

#11 OFFLINE   Daron

Daron

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Imię:Dariusz

Napisano 17 grudzień 2018 - 13:55

Ja polecam wahadłówki polspingu zawsze się sprawdzały , teraz poprawili jakość powłoki ,jest trwalsza , i tak nie rdzewieją jak kiedyś , wymienili też kotwice na VMC.Modele które się mi sprawdzają Mors 3, Alga 2, Alga 3 cienka blacha,



#12 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 17 grudzień 2018 - 14:23

Ja polecam wahadłówki polspingu zawsze się sprawdzały , teraz poprawili jakość powłoki ,jest trwalsza , i tak nie rdzewieją jak kiedyś , wymienili też kotwice na VMC.Modele które się mi sprawdzają Mors 3, Alga 2, Alga 3 cienka blacha,

Zgadza się, kilka używam od kilku miesięcy i nie zauważyłem, żeby zardzewiały. Co do kotwic też prawda, jest niezłej jakości VMC. Ja nie wymieniałem po zakupie, wyholowałem metrowego szczupaka na tej kotwicy, dała radę. Zależy też od rodzaju holu i wędziska. Innym razem miałem takiego pod 80cm, mocniejszy kij i siłowy hol, myślę że max 20-30 sec. i jeden grot od kotwicy był lekko rozgięty, ale też nie wymiękła ;)



#13 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 17 grudzień 2018 - 14:58

Poszukaj u kolegi "nadwornego klepacza" :

jacek.hetflaisz

Miedź, mosiądz, aluminium, nierdzewka - blachy super wykonane i łowne :)


  • Dokuś i jacek.hetflaisz lubią to

#14 OFFLINE   cezar80

cezar80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • Lokalizacjaokolice Płocka

Napisano 17 grudzień 2018 - 16:38

Oczywiscie tak jak koledzy polecam Morsy Algi oraz Kalewy. Ale z tym rdzewieniem nie zgodze sie. Coraz wlasnie szybciej rdzewieja. Mam takie z przed 10 lat to jedynie pojawia aie taki jasny nalot,a te dzisiejsze pare dni i rdzawe wzery.Kotwiczki tez zostawiaja duzo do zyczenia.

#15 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 17 grudzień 2018 - 16:50

Stąd też ja zaproponowałem forumowego klepacza. Są też i inni - jest w czym wybierać. Ceny niejednokrotnie nieznacznie wyższe od sklepowych a jakość i łowność przynęt wg mnie znacznie lepsza.  :)



#16 OFFLINE   budzik

budzik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGislaved
  • Imię:Michał

Napisano 17 grudzień 2018 - 17:24

Rewa Adama Kaczmarka i Abu toby .
  • Popej lubi to

#17 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 17 grudzień 2018 - 17:39

Z blachami jak z "kobitkami" jak Ci podejdzie to... nawet kątownik staje się łowny.  ;)



#18 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 911 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 17 grudzień 2018 - 18:37

Możesz jaśniej z tymi "Gżybkami" ? ;)

...Kolego nasz Kolega Krzysiek Grzybowski...masz jego wątek w Twórcach...obecnie emeryt.. ale coś klepie...specjalista w obróbce metali, w tym szlachetnych,  w państwowej wytwórni działał był...


Użytkownik bob74 edytował ten post 17 grudzień 2018 - 18:40

  • kasperek lubi to

#19 OFFLINE   maxxx

maxxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPustynia wlkp
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 grudzień 2018 - 20:31

klasyki firmowe   to  blaszyska z oferty  Polspingu
  alga
gnom  / karaluch
mors

od kilku lat  często łowię na algę 2#2  czyli  12g  z cienkiej blachy  ma tą  zaletę  że  można ją   poprowadzić wolno  pod powierzchnią   przez co jest idealna na płytkie  miejsca .



#20 ONLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 17 grudzień 2018 - 20:38

Tej jesieni blachy wahadlowe ktorych jestem  wielkim fanem od ćwierćwieku  otworzyły mi wodę szczupakową gdy najlepsze gumy zawiodły ..
Najlepsze są oczywiście hand made różnych wykonawców ale NAJWAŻNIEJSZE jest prowadzenie !   Ograniczając koszty używam skutecznie blach Polspingu.
Dla mnie wg skuteczności: Alga 2  (1 uniwersalna na większość rybów),  Mors 2 (łowi też świetnie salmoidy), Gnom (mały 0 swietny pod okonie i pstrągi  (nr 2, 3 sumy !)
 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych