Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plany na 2019 r.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 grudzień 2018 - 15:55

Boleń. fishing.gif
Dotychczas w okresie mojego 60-letniego wędkowania, w tym ćwierćwiecza wyłącznie spinningowania, nie miałem szczęścia do boleni, za wyjątkiem kilku niewymiarków złowionych nieszczęśliwie w miejscu gdzie zgrupowały się po niedawnym zarybianiu cry.gif. U schyłku żywota postanowiłem zmierzyć się z nimi na poważnie w przyszłym sezonie. Miejscówka gdzie zaobserwowałem już kilkakrotnie obecność bolenia, to niezbyt głęboki odcinek rzeki (nie przyznam się której) o szerokości 40-50m, piaszczysto-żwirowym dnie, z kilkoma ostrogami na prawym brzegu i średnio bystrym nurcie. Dwa lata temu jesienią żerujące tam bolenie złośliwie lekceważyły nie tylko moje przynęty, ale również trzech innych spinningistów wędkujących wraz ze mną.
Sprzęt, którym mam zamiar posłużyć się, to zestaw castingowy skompletowany w okresie jesienno-zimowym:
- wędzisko z pracowni (z drugiej ręki) na blanku BLAAS 305cm, zbrojenie spiralne, c.w. określone przez poprzedniego użytkownika praktycznie na 3-15g (może niezbyt przystający do boleni, ale mają one tutaj niezbyt imponujące rozmiary nieporównywalne z wiślanymi, a poprzedni właściciel skutecznie łowił nim bolenie, jeśli mi się nie uda to będę miał wędzisko jak znalazł na kleniojazie);
- multiplikator DAIWA Tatula CT 100HSL;
- plecionka JMC Adventure 0,15mm;
- przypon 1,5m Fluoro Carbon 10lb;
- przynęty SALMO Sting 6cm, Still 5 i 7cm, Whacky 9cm, GLOOG Hermes HG 7cm, DORADO Tender T-7 Sinking 7cm.

Pstrąg. fishing.gif
Jedyny pstrąg, którego dotychczas złowiłem był przypadkowym przyłowem podczas łowienia okoni. W rejonie mojego wędkowania, pstrąg występuje w nielicznych łowiskach, do tego oddalonych od mojego miejsca zamieszkania o około i ponad 100km, więc też dotychczas nie leżał w kręgu moich zainteresowań, ale doszedłem do wniosku, że mam dość okoni i szczupaków na swoim koncie (bez sukcesów rekordowych grin.gif) i przygotowałem zestaw castingowy:
- wędzisko STORM Adventure 198cm, c.w. 3,5-7g (organoleptycznie potwierdzone 4-11g);
- kołowrotek DAIWA Tatula CT 100HSL z płytką, perforowaną szpulą;
- plecionka JMC Adventure 0,08mm;
- przypon 1,5m Fluoro Carbon 6lb;
- przynęty SALMO Lil'Bug 3cm, Sting 6cm, Bullhead 6cm, Fanatic 7cm, KENART Winner 5,5cm.

Zobaczę co z moich planów zaowocuje pożądanymi efektami. Plany niestety często mają tyle wspólnego z wynikami co plany 3 i 5-letni PRL...  laughing.gif

Użytkownik Alexspin edytował ten post 29 grudzień 2018 - 15:59


#2 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 29 grudzień 2018 - 16:04

A ja mam w planach kilka Mordeczek znów zobaczyć i kilka dłoni uściskać. I pstrąga złowić też by było fajnie...



#3 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 29 grudzień 2018 - 17:28

Plany ach te plany... Dobrze byłoby przekroczyć pułap 25 w połowie troci z plaży a jeśli już nie, to trafić na przeciwnika przy którym hamulec ledwo sobie poradzi. Dobrze by było złowić przynajmniej 6 potoków 50+ a jeśli już nie, to  powalczyć z wielkim morskim tęczakiem. Najlepiej jednak, żeby w miarę możliwości spędzić w dobrej kondycji dużo czasu nad wodą w dobrym towarzystwie  :)  czego i Wam życzę. 



#4 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 grudzień 2018 - 18:01

Oj, zapomniałem o blaszkach "Żabkach" made in Delbanka, zaraz dołożę je do pudełka pstrągowego... :D :D :D


  • Delbanka lubi to

#5 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 29 grudzień 2018 - 18:10

Dołóź i to koniecznie  :)  Jakby Ci zabrakło to wal do Jacka  ;)


  • Alexspin lubi to

#6 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Robert

Napisano 29 grudzień 2018 - 18:14

Przekroczyć upragniony ,,metr" szczupłego i 50 cm pstrąga . Wybrać się wreszcie , znaleźć czas na królową Sanu .



#7 OFFLINE   Apisfisha

Apisfisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 29 grudzień 2018 - 18:22

A ja mam tylko takie życzenie żebym więcej czasu na te ryby mógł znaleźć. A mówili będziesz na emeryturze to czasu będziesz miał, tu lipa Panie, jak zawsze przereklamowane. Obym ten czas na rybki w 2019 znalazł to i wyniki będą. Bo jak się nie łowi to i trudno pobić życiówki. I wszystkim życzę tego czasu, i wówczas zawsze jakieś rybki będą 🤣

#8 OFFLINE   este

este

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaNad wodą koło Piotrkowa Tryb.
  • Imię:Sławek

Napisano 29 grudzień 2018 - 19:40

Poprawić rekordy :-)

- boleń ponad 70 cm,

- okoń ponad 50,

- szczupak ponad metr,

- sandacz ponad 80,

- na poprawienie pstrąga nie liczę, woda koło mnie przełowiona i poprawić moje 45 cm będzie ciężko.

 

Powodzenia w nowym roku wszystkim życzę :-)


  • Darek K i Alexspin lubią to

#9 OFFLINE   robert74

robert74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaSANOK

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:04

Jak najwięcej czasu spędzać nad wodą ,z daleka od ludzi ,zgiełku ,hałasu .Odpoczynek i relaks na pierwszym miejscu ,ryby tylko jako dodatek .Życzę tego wszystkim .Pozdrawiam



#10 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:45

Rekordy , rozmiary ... to nie ma znaczenia , więcej czasu spędzonego nad wodą w pięknych okolicznościach przyrody i niepowtarzalnych   :)  życzę sobie i Wam  :)



#11 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:58

Wszyscy, którzy coś od siebie wnieśli do tego wątku mają rację ;). Od siebie dodam, iż najważniejsze, żeby zdrowie i czas pozwoliło na jak najczęstsze wypady na ryby, a jak zdarzy się złowić coś ładnego, lub co więcej pobić rekord danego gatunku ryby, to będzie super. Moim marzeniem jest złowienie suma na spinning, a to na moim terenie nie jest łatwe. Brak dostępu do większej rzeki i nieliczne osobniki w jeziorach to trudne wyzwanie. Pozdro



#12 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 29 grudzień 2018 - 21:28

Moim planem jest nie zwariować.
Na punkcie cudownych wędek
Cudownych kołowrotków, multików
Oraz przynęt którymi jesteśmy mamieni my wędkarze.
Chcę korzystać z piękną obcowania z naturą nie za wszelką cenę czyli nie zwariować.

#13 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Robert

Napisano 29 grudzień 2018 - 23:32

Nie zwariować-trafiasz tutaj i już jesteś ,,wariat" :D .



#14 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 00:01

Spędzić jak najwięcej czasu nad moją ulubioną wodą i odkryć jej całe piękno. Co za tym idzie główny cel to potok 50+ i troć. Kupić gopro, przestać przebierać w kijach i zmienić wreszcie auto. Cele nie są aż tak ważne, oby się układało i był czas na obcowanie z naturą. Czego wszystkim życzę na Nowy Rok.



#15 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 19:47

Dożyć do 2020 :)



#16 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 30 grudzień 2018 - 20:22

Dożyć do 2020 :)

 

Bigrafi, 

 

:) 

 

opowiem teraz - za co góry przepraszam - jedną najbardziej smutnych historii jakie słyszałem. 

 

Wiekowy już człowiek lubił przesiadywać całe dnie w oknie patrząc bezrefleksyjnie w dal. Zapytany co robi odparł: czekam, aż mi się dzień skończy. 

 

Planów wiele, acz myślę, że czuć ciągle ten dreszczyk emocji przed pierwszym rzutem... oj tak. :)



#17 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 20:41

Planów mam wiele, ale pisałem dosłownie :) Czeka mnie operacja na serduchu, więc mam nadzieję przeżyć. 

Nie siedzę na dupie, cały czas żyje i działam.



#18 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 30 grudzień 2018 - 21:00

Planów mam wiele, ale pisałem dosłownie :) Czeka mnie operacja na serduchu, więc mam nadzieję przeżyć. 

Nie siedzę na dupie, cały czas żyje i działam.

Życzę zdrowia Tobie i nam wszystkim, bo tego nam trzeba najwięcej i w sumie bez niego cała reszta niewiele znaczy



#19 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 30 grudzień 2018 - 22:59

Jak najwięcej nowych fanek😎😉

#20 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 31 grudzień 2018 - 10:04

Z wędkarskich planów to trochę więcej czasu na łowienie, złowić w końcu brzanę, popróbować złowić troć i metrówkę szczupaka (w tym roku było 99 :))


  • SID lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych