Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Buskwhacker, Kamisori, czy Cross Force


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   fishmaniaccc

fishmaniaccc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 13 marzec 2019 - 19:02

Witam, mam zapewne wszystkim znany dylemat w wyborze spinningu. Na nowy sezon chciałbym kupić coś sensownego w kwocie powiedzmy do 350 zł. Łowił będę z łódki, głownie szczupak, kilka razy w sezonie być może sandacz. Łowiska to mazurskie jeziora głębokości 3 - 15m. Przynęty raczej średniego kalibru, tj. gumy 9 - 13 cm, główki 5-12 gr, sporadycznie jakaś blacha lub wobler.. Otóż zależy mi przede wszystkim na czułości brań, czuciu przynęty i ogólnym komforcie w operowaniu tego rozmiaru gumami. Wstępnie wziąłem na cel następujące wędziska:

  • Savage Gear Bushwhacker XLNT2 228cm 9-32g
  • Mikado Kamisori ZANDER 2,20m/28g
  • Savage Gear Bushwhacker XLNT2 2,13m 10-40g
  • Mikado Kamisori ZANDER 2,10m/35g
  • Dragon CXT CrossForce CF-X spinn 2,13m 7-28g

Zapewne są osoby na tym forum posiadające te wędki i wiedzę popartą doświadczeniem, którą mam nadzieję się podzielą. Inne propozycje wpisujące się w moje wymagania są również mile widziane.

Pozdrawiam.



#2 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 13 marzec 2019 - 19:10

jerkbait.pl-kij-spinningowy-na-szczupaka

 

jerkbait.pl-wędka-na-szczupaka-i-sandacza

 

jerkbait.pl-wędka-na-sandacza



#3 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 marzec 2019 - 19:19

Na szczupaka z łódki polecę Ci bushwhackera 2,13 10-40 g super wedka, sandacza też komfortowo ogarnie. Z brzegu używałem tego modelu w długość i 243 cm i 15-40 super kij, sprawia wrażenie dość sztywnego ale ma fajne progresywne ugiecie

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

#4 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 marzec 2019 - 19:24

Kamisori natomiast w moim odczuciu to typowo sandaczowa kosa, nie nadaje się na szczupaki

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

#5 OFFLINE   pyotreq

pyotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Długa Szlachecka

Napisano 13 marzec 2019 - 19:59

Mam tego xlnt2 9-32 i moje spostrzeżenia są takie, że komfort to się zaczyna od ok. 12-15 gramów. Wędka jest szybka, i ryby nie spadają. Oczywiście mowa o takich 50cm+ bo do mniejszych to są inne rozwiązania. Łowię tylko w rzece, ale na opisywanych przez Ciebie gramaturach powinna się sprawdzić.

Na stronie poniżej masz test tej wędki, myślę ze dość dobrze opisane.

http://blog.pleciona...t2-228cm-9-32g/




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#6 OFFLINE   fishmaniaccc

fishmaniaccc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 13 marzec 2019 - 20:57

Wyżej wspomniane w linkach posty przeczytałem, jak również wiele innych. Namieszały mi jednak one w głowie jeszcze bardziej. Też od poczatku skłaniałem się ku SG, Wasze opinie mnie chyba w tej decyzji utwierdziły, a gramaturę jeszcze przemyślę. Także więc, dziękuję Panowie za pomoc.
Pozdrawiam.

#7 OFFLINE   Ultraast

Ultraast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 23:57

Z wymienionych zdecydowanie Bushwhacker XLNT2 213cm 10-40g.

#8 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 14 marzec 2019 - 00:38

Kamisori natomiast w moim odczuciu to typowo sandaczowa kosa, nie nadaje się na szczupaki

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Mam Kamisori zander do 18g w jednoskładzie. Nie wiem jak zachowują się te o wyższym c.w, ale myślę, że podobnie i nie do końca się z Tobą zgodzę kolego. Kupiłem go oczywiście kiedyś do sandacza na lekko, ale z racji tego, że populacja tej ryby u mnie jest znikoma niestety na ten kij nie dane mi było zaciąć sandacza, ale miałem trochę szczupaków na różne przynęty (gumy, koguty) i nie pamiętam, żebym miał spady szczupłych. Kamisori zander to nie typowa pała sandaczowa, czyli pracuje szczyt a 3/4 blanku to beton. Akcję ma oczywiście szybką, ale pod obciążeniem progresywną i pracuje cały blank. Jako typowy kij szczupakowy pewnie kupiłbym inny, ale jeśli miałby to być uniwersał szczupak/sandacz, nie przekreślałbym go. Pracę i ugięcie ma naprawdę fajne, pomimo, że to budżetowy kij. Pozdro 



#9 OFFLINE   sorlinsky

sorlinsky

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 23 maj 2019 - 14:08

Cześć,

Czy ktoś może podpowiedzieć czy Kamisori Zander 198 lub 214 do 28g ogarnie główki 30g + guma ?  Czy to już przesada dla tego kija ? Oglądałem tego do 35 ale wydał mi się strasznie sztywny. 



#10 OFFLINE   Bori94

Bori94

    Nowy

  • Giełda komercyjna
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:maciek

Napisano 23 maj 2019 - 14:20

Różnica w sztywności między 28 a 35 gram jest niewielka, jak bym miał brać dla siebie pod tagie główki to bym się nie zastanawiał i brał bym tego do 35 gram, przy tym 28 gram miał bym już trochę stracha rzucać z dużym impetem, wiadomo możesz i 40gram do niej założyć i rzucać, ale komfort łapania będzie już na niskim poziomie.
  • sorlinsky lubi to

#11 OFFLINE   sorlinsky

sorlinsky

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 23 maj 2019 - 15:15

To będą moje początki z łodzi na Wisle i w sumie sam nie wiem czy na przykosach i w rynnach będę potrzebował tak ciężko

#12 OFFLINE   Bori94

Bori94

    Nowy

  • Giełda komercyjna
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:maciek

Napisano 23 maj 2019 - 16:06

Zależy jaka woda jest u ciebie, na moim odcinku Wisły trafiają się kanty z mocniejszym nurtem, a wtedy żeby je dobrze obstukac i 35 gram trzeba założyć :)

#13 OFFLINE   sorlinsky

sorlinsky

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 24 maj 2019 - 21:42

U mnie też takie bywają. Wezmę tą do 35 najwyżej się dokupić lżejszą :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych