Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

styl


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 marzec 2019 - 07:20

Parę dni temu widziałem muszkarza łowiącego w Pilicy, poniżej tamy - na dalekie nimfy, po dźwiękach sądząc. Ciął domniemane brania z taką siłą, że muchy wyskakiwały z wody. Nie wypadało się odezwać, bo nie był sam, a i kibic potrafił zachować dystans, jednak maniera wydaje się odmienna od tej, której nabyłem w czasach zbliżonych do Peerelu.. Tak samo jak ci co łowili tzw żyłką z imitacjami twisterków.. co też tam widziałem.

Poszło naprzód, to stare hobby.. :)



#2 OFFLINE   mart123

mart123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 19 marzec 2019 - 11:03

Parę dni temu widziałem muszkarza łowiącego w Pilicy, poniżej tamy - na dalekie nimfy, po dźwiękach sądząc. Ciął domniemane brania z taką siłą, że muchy wyskakiwały z wody. Nie wypadało się odezwać, bo nie był sam, a i kibic potrafił zachować dystans, jednak maniera wydaje się odmienna od tej, której nabyłem w czasach zbliżonych do Peerelu...

 

No nie wiem. Jak pamiętam, każdy opis metody nimfowej, również za czasów PRL-u, radził by na końcu spływu zestawu zawsze wykonać silne zacięcie. Były czasy i ilości ryb w rzekach, że niektórzy rezygnowali nawet z obserwacji linki w celu wykrycia brań i zacinali wyłącznie w ciemno. Na Sanie znany był sposób zwany "Głupim Jasiem" lub "Kosą" czyli rzut na 5-7m, nimfy plumk do wody, odliczanie raz, dwa i w zależności od głębokości brań, cięcie na trzy lub cztery. Jaś skutecznością powalał przy czym pozwalał na kontemplację przyrody, podziwianie pięknego bukowego lasu spływającego wprost do Sanu i kształtów chmur płynących po bieszczadzkim niebie, ewentualnie rozmowę z nieopodal łowiącym kolegą na temat tego kto dziś idzie do sklepu w Huzelach po piwo.

 

PS. Jak można sądzić po dźwiękach, że gościu łowi na dalekie nimfy widząc go jednocześnie? 

 

 

Załączony plik  łączki.jpg   118,59 KB   33 Ilość pobrań


  • Zielony i ISAR lubią to

#3 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 19 marzec 2019 - 11:06

Ano poszło. Gdyby nie szło nadal byśmy w jaskiniach siedzieli i za mamutami ganiali...



#4 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 19 marzec 2019 - 11:16

Ehhh, poganiałbym sobie za mamutami  :lol:  :lol:  :lol: 

 

P.S..: Doszła mnie plota że prawdopodobnie będzie to możliwe! :blink:


  • Mazur i trout master lubią to

#5 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 marzec 2019 - 11:20

Ehhh, poganiałbym sobie za mamutami  :lol:  :lol:  :lol:

 

P.S..: Doszła mnie plota że prawdopodobnie będzie to możliwe! :blink:

 

To bedzie tak, jak z rowerami na placu Czerwonym i Radiem Erewan ;)


  • Byniek, Krzysiek P i etherni lubią to

#6 OFFLINE   robert7704

robert7704

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaDolnoslaskie
  • Imię:Robert

Napisano 19 marzec 2019 - 11:21

Ehhh, poganiałbym sobie za mamutami  :lol:  :lol:  :lol:

 

P.S..: Doszła mnie plota że prawdopodobnie będzie to możliwe! :blink:

Kolego. Tylko proszę kamieniami nie rzucać  :P . :blink:


  • Goliat lubi to

#7 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 19 marzec 2019 - 11:30

Imiennik mój rozpoczął poważną dysputę, a tu mamuty jakieś na rowerach, a kierunek ich Erewań ... ;)  :D


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 19 marzec 2019 - 11:31

  • eRKa lubi to

#8 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów

Napisano 19 marzec 2019 - 11:31

No nie wiem. Jak pamiętam, każdy opis metody nimfowej, również za czasów PRL-u, radził by na końcu spływu zestawu zawsze wykonać silne zacięcie. Były czasy i ilości ryb w rzekach, że niektórzy rezygnowali nawet z obserwacji linki w celu wykrycia brań i zacinali wyłącznie w ciemno. Na Sanie znany był sposób zwany "Głupim Jasiem" lub "Kosą" czyli rzut na 5-7m, nimfy plumk do wody, odliczanie raz, dwa i w zależności od głębokości brań, cięcie na trzy lub cztery. Jaś skutecznością powalał przy czym pozwalał na kontemplację przyrody, podziwianie pięknego bukowego lasu spływającego wprost do Sanu i kształtów chmur płynących po bieszczadzkim niebie, ewentualnie rozmowę z nieopodal łowiącym kolegą na temat tego kto dziś idzie do sklepu w Huzelach po piwo.

 

PS. Jak można sądzić po dźwiękach, że gościu łowi na dalekie nimfy widząc go jednocześnie? 

 

 

attachicon.gif łączki.jpg

 

Chyba znam dosc dobrze miejsce o ktorym pisal zalozyciel watku. I tez chcialbym wiedziec jak on to uslyszal.

Jest to prog na Pilicy ponizej ZS (jestem tam kilkadziesiat razy w roku). Szum wody jest tak silny ze stojac w wodzie mozna pogadac z kims kto nie jest dalej od Ciebie jak jakies 10m.

Nawet gdybym walil kamieniami w wode, to tego nie slychac.

PS.Wiem chyba kto lowil wtedy ryby. Znam czlowieka i jezdze z nim czasami na ryby. Chlopak lowi na muche od 2-3 lat. I nigdy nie widzialem, aby lowil w opisany sposob. Owszem, lowi najczesciej na nimfe, ale robi to naprawde dobrze.

PS2. Nie wiem czy o tej zylce to na "szynie". NIgdy nie widzialem aby ktos tam lowil ta metoda. A zaznaczam, ze jestem tam naprawde czesto.


  • Richi55 lubi to

#9 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 marzec 2019 - 12:58

Od dawna omijam pobliże szyny - przynajmniej kilkanaście lat - Paweł.. od chwili kiedy pojawił się tam człowiek łowiący jazie do wędzarni.. :) Rejestrację mieli kielecką..



#10 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 19 marzec 2019 - 13:05

Ojjjj biedni naiwni... Znów się daliście napuścić. A SOP się cieszy stojąc w kącie...
  • talon, pawelHERP i Krzysiek P lubią to

#11 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 19 marzec 2019 - 13:11

Ojjjj biedni naiwni... Znów się daliście napuścić. A SOP się cieszy stojąc w kącie...

 

Sławek się nie cieszy, Sławek nasłuchuje dzwieków klawiszy i wie co piszemy. To jest właśnie słuch absolutny... a że czasami się pomyli... cóż, każdemu się zdarza ;)


  • hi tower, Zielony i eRKa lubią to

#12 OFFLINE   ISAR

ISAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaDaleki Zachód
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:lekarskie

Napisano 19 marzec 2019 - 14:12

Ano poszło. Gdyby nie szło nadal byśmy w jaskiniach siedzieli i za mamutami ganiali...

niestety nie wroca :unsure: .....a szkoda



#13 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 19 marzec 2019 - 14:42

Qrła..zaczyna się efekt kuli śnieżnej ...a wiosna  tuż , tuż.. :)


Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 19 marzec 2019 - 14:42


#14 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 19 marzec 2019 - 16:24

...A zresztą.Wszystko co bym napisał i tak bez znaczenia.W sumie sam dałem się nabrać...

 

Edytowane.


Użytkownik drag edytował ten post 19 marzec 2019 - 16:33

  • Sławek Oppeln Bronikowski i cyprys19 lubią to

#15 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 marzec 2019 - 16:31

:) 

Za komuny jak pacierz zakułem, że sznurem nie tylko podajemy przynętę, ale też wykonujemy nią różne formy animacji, no i zacinamy. Komuna odeszła - no powiedzmy, odchodzi powoli w niepamięć, ale nie czaję, czemu wraz z nią idzie w ciul muchowy elementarz.. :)   


  • sierżant lubi to

#16 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 19 marzec 2019 - 18:54

Sławku drogi, 

 

zmieniaj się wraz ze zmieniającą się rzeczywistością albo zmień rzeczywistość... trzecia opcja to cela pustelnika... :) 



#17 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 19 marzec 2019 - 20:41

Rzeczywistość nie ma już "styla"
Ma za to stajla
  • Paweł nizinny lubi to

#18 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 20 marzec 2019 - 07:36

Przecież wszystko sie wyjaśniło w kolejnych wypowiedziach, trzeba tylko dedukować odpowiednio:
- wędkarz ów, polował na mamuta stojącego w wodzie. Jako nimfę prowadzącą użył pięściaka krzemiennego wzór „elefant killer”.
Dlatego było słychać. On nie zacinał mocno, tylko wyrywał „nimfę” z zwierza, gwałtownie i mocno bo wszak tak włochaty pimpuś z trąbą ma grubą skórę.
Jak sam widzisz Sławku, metoda musi byc starsza i bardziej tradycyjnie muchowa niż Walton i indyjski możnowładca z VII wieku uważany za odkrywcę metody muchowej.
Jeśli cenisz czystość i elegancję z prostotą, spróbuj mamuciej tenkary, tylko to wymaga sporej krzepy, zeby taki kamyczek precyzyjnie podać dokładnie w głowę.
Jednak najwiecej emocji doświadczysz, streamerując w polowaniu na tygrysy szablozębe. Kociak płynie przez rzekę (nie znam Pilicy więc trudno podpowiedzieć miejscówkę), a Ty podajesz na krótkim przyponie z liny stalowej imitację młodego nosorożca włochatego.
  • Sławek Oppeln Bronikowski, gregx1, Byniek i 3 innych osób lubią to

#19 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 marzec 2019 - 08:08

Głośne kląknięcie wpadającego plumbum, połączone z nieco dyskretniejszym plimpnięciem wolframowego skoczka, po pełnym świstów wymachu, niewątpliwie zwiastowało osobnika nowoczesnego, swobodnie mieszającego gatunki i style. Nawet jigował w technice opadu! 



#20 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 22 marzec 2019 - 15:32

Głośne kląknięcie wpadającego plumbum, połączone z nieco dyskretniejszym plimpnięciem wolframowego skoczka, po pełnym świstów wymachu, niewątpliwie zwiastowało osobnika nowoczesnego, swobodnie mieszającego gatunki i style. Nawet jigował w technice opadu! 

Z opisu wynika, że wielki talent posiada !






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych