Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowiska na białą kartę - Bydgoszcz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ShadowStalker

ShadowStalker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaBdg/Gd

Napisano 24 marzec 2019 - 19:26

Witam, mam pytanie do wędkarzy z Bydgoszczy, gdzie tu można połowić ryby na 'białą kartę' czyli na samą kartę wędkarską, na wodach skarbu państwa. Wiem że jest Glinianka przy Auchan, jest też jakieś starorzecze przy oczyszczalni w Fordonie, ale to słyszałem od pana w sklepie wędkarskim więc pewien nie jestem czy to należy do miasta, może ktoś wie? No i licze że może jest więcej tego typu miejsc, np. bardziej na zachód.



#2 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 24 marzec 2019 - 20:16

Stary Kanał Bydgoski od Gwiazdy do Ronda Grunwaldzkiego i kilka oczek wodnych: Dolina Pięciu Stawów, bajorko za "Papiernią", koło schroniska dla zwierząt na Osowej...
  • ShadowStalker lubi to

#3 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 24 marzec 2019 - 21:14

Przy Łucznicce jest malutki stawek.Kiedyś były dwa,systematycznie zarybiane m.in przeze mnie.Łowiliśmy okonie na Brdzie i je tam wpuszczaliśmy(kiedyś nie było na Brdzie mniejszych niż 25cm) Był tam karp pełnołuski około 8kg,trochę leszczy i sporo różanek.Teraz stawek jest zurbanizowany,nie wiem czy coś tam żyje.

Jeszcze była kiedyś glinianka na tyłach Macro,nawet nie wiem czy istnieje.


  • rav_id i ShadowStalker lubią to

#4 OFFLINE   tomibdg

tomibdg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B

Napisano 24 marzec 2019 - 22:23

Taps bylem ostatnio koło luczniczki i powiem Ci ze wygrzewały sie karpiki na oko około 5 kilo. Co do lowisk na biala kartę to są 2 starorzecza w Czarżu
  • rav_id i ShadowStalker lubią to

#5 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 25 marzec 2019 - 07:40

Taps bylem ostatnio koło luczniczki i powiem Ci ze wygrzewały sie karpiki na oko około 5 kilo. Co do lowisk na biala kartę to są 2 starorzecza w Czarżu

Ja koło Łuczniczki ładne klenie widziałem ;) Stawek jest ogrodzony i nie wiem czy tam tablicy z zakazem nie ma przypadkiem.

Tymi starorzeczami to mnie zainteresowałeś. Sądziłem, że wszystko pod Toruń podlega.


  • ShadowStalker lubi to

#6 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 25 marzec 2019 - 07:49

Starorzecza w Czarżu są pod Wisłą jak prawie wszystkie starorzecza. Zeszłej jesieni miałem tam nawet kontrolę Państwowej. Byłem w szoku że im się chciało za mną po krzakach łazić :D 



#7 OFFLINE   tomibdg

tomibdg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B

Napisano 25 marzec 2019 - 07:54

Goliatwielki nieprawda jedno starorzecze jest gminy a jedno prywatne rolnika(zadnego probemu nie robi jesli ktos sobie łowi) pozostałe faktycznie naleza do Wisły. Mnie też raz chcieli tam kontrolować ale odpuscili

#8 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 25 marzec 2019 - 09:03

No widzisz. Wg Państwowej są połączone z rzeką na stałe. I w sumie taka jest prawda bo są tam wszystkie połączone ze sobą. Przynajmniej te za wałem. Chyba że myślałeś o tym bliżej wioski poza obrębem wału, tamten nawet nie sprawdzałem do kogo należy. Między tymi staruchami za wałem można znaleźć prawdziwe perełki :) 



#9 OFFLINE   tomibdg

tomibdg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B

Napisano 25 marzec 2019 - 09:36

Te za wałem to wiadomo że do Wisły nie należą. Niby jest zasada o czasowym połączeniu z Wisłą ale np reptowka dlugi czas była prywatna. A w czarzu prywatny jest jeden bardzo dlugi i waski staw a gminny nastepny w kierunku północy.( sprawdzalem w urzedzie gminy)
  • Goliat i ShadowStalker lubią to

#10 OFFLINE   ShadowStalker

ShadowStalker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaBdg/Gd

Napisano 25 marzec 2019 - 10:52

Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Szkoda że nie ma jakiejś 'oficjalnej' mapki takich miejsc, byłoby łatwiej, także w razie kontroli... Co do starorzeczy w Czarżach to załączam mapkę, o które chodzi? Ogólnie to chciałem sobie pospiningować za białorybem, ewentualnie okoniem przed majem, a na starorzeczach w Toruniu zrobili zakaz spinningu do maja z tego co widziałem, stąd wolę mieć pewność ;)

Załączony plik  mapa.jpg   52,98 KB   15 Ilość pobrań



#11 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 25 marzec 2019 - 10:53

Kojarzę oba, cóż człowiek się całe życie uczy :) . Na tym gminnym kiedyś też miałem kontrolę. Osobiście wolę te dziksze położone bliżej rzeki. A następny na północ już pod Wisłę należy? Trochę to dziwne, bo one są ze sobą połączone już nie czasowo... tylko rurą fi 500 :) 



#12 OFFLINE   tomibdg

tomibdg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B

Napisano 25 marzec 2019 - 11:12

Shadowstalker chodzi o te nad 4 miedzy Wisłą a wałem. Zgadza się połączenie jest ale pzw nie jest właścicielem wszystkich. No fakt te małe nad sama Wisłą potrafia zaskoczyć(szczegolnie lin, karas)
  • Goliat i ShadowStalker lubią to

#13 OFFLINE   ShadowStalker

ShadowStalker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaBdg/Gd

Napisano 25 marzec 2019 - 19:26

Shadowstalker chodzi o te nad 4 miedzy Wisłą a wałem. Zgadza się połączenie jest ale pzw nie jest właścicielem wszystkich. No fakt te małe nad sama Wisłą potrafia zaskoczyć(szczegolnie lin, karas)

Hmm, te miedzy Wisłą a wałem to pod Toruń podchodza chyba? :D a ten wiekszy koło Słończa? Chodzi mi o te 2 NIE podchodzace pod Toruń, ktore to na tej mapce...

Użytkownik ShadowStalker edytował ten post 25 marzec 2019 - 19:31


#14 OFFLINE   tomibdg

tomibdg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B

Napisano 25 marzec 2019 - 21:04

Te 2 miedzy walem a Wisłą wlaśnie . Jeden jest prywatny a drugi gminny.malo ludzi o tym wie poniewaz maja czasowe połączenie z rzeka i kazdy mysli że należą pod torun. Ten koło słończa to tzw. Bałtyk( tak miejscowi go nazywaja) i należy do pzw Toruń dość plytki i kilka razy zahaczylem tam żaki...

Użytkownik tomibdg edytował ten post 25 marzec 2019 - 21:05

  • ShadowStalker lubi to

#15 OFFLINE   ShadowStalker

ShadowStalker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaBdg/Gd

Napisano 26 marzec 2019 - 10:08

Te 2 miedzy walem a Wisłą wlaśnie . Jeden jest prywatny a drugi gminny.malo ludzi o tym wie poniewaz maja czasowe połączenie z rzeka i kazdy mysli że należą pod torun. Ten koło słończa to tzw. Bałtyk( tak miejscowi go nazywaja) i należy do pzw Toruń dość plytki i kilka razy zahaczylem tam żaki...

Człowiek nawet nie wie, że łowi na prywatnym łowisku :D Byłem tam w zeszłym roku z wykupionym zezw na Toruń. Chodzi o te dwa jak na mapce?

Załączony plik  mapa.jpg   55,28 KB   10 Ilość pobrań


Użytkownik ShadowStalker edytował ten post 26 marzec 2019 - 10:13


#16 OFFLINE   tomibdg

tomibdg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B

Napisano 26 marzec 2019 - 10:28

Dokładnie tak:)
  • ShadowStalker lubi to

#17 OFFLINE   Yip Man

Yip Man

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaChełmża

Napisano 28 marzec 2019 - 16:48

Podepnę się pod temat żeby zbytnio nie zaśmiecać forum.Pytanie było o łowiska w Bydgoszczy,a zna ktoś może jakieś łowiska w Toruniu bądż okolicach?



#18 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 28 marzec 2019 - 17:35

W Toruniu to na przyklad Martowka i Kaszownik.

#19 OFFLINE   Yip Man

Yip Man

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaChełmża

Napisano 28 marzec 2019 - 21:03

Dzięki PrzemekL za info....A zna ktoś łowiska z okolic Torunia?Bardziej by mi chodziło o te nadwiślańskie,jest tam mnóstwo oczek wodnych,i za cholerę nie można dojść kto jest ich właścicielem.



#20 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 29 marzec 2019 - 07:08

Te polozone nad Wisla w miedzwalu sa PZW. Inne ktore jeszcze moga nie nalezec do PZW to jest kilka stawow kolo cegielni. To sa okolice Olsztynskiej za przejazdem kolejowym (jadac od centrum). Byly zarowno po lewej jak i prawej stronie Olsztynskiej. Ale trzeba bylo by poszperac do kogo to nalezy.
  • Yip Man lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych