Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mikado Lexus Sapphire a klenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kayleigh

Kayleigh

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • Imię:Tymoteusz

Napisano 04 kwiecień 2019 - 12:51

Posiadam wędkę Mikado Lexus Sapphire 260 do 13 gram, łowię na Warcie. Chciałbym zacząć łowić klenie jednak zauważyłem, że owa wędka pod wpływem nurtu i pracy np. obrotówek bardzo się ugina, nie wiem czy nie przesadzam, ale chciałem zapytać czy zainwestować w wędkę na klenia czy jednak pozostać przy owym kiju. Łowienie kleni na tej rzece jest dla mnie nowością więc nie wiem czy owa wędka się do tego nadaje. Proszę o odpowiedź czy zainwestować w nowy sprzęt.

#2 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 04 kwiecień 2019 - 13:02

A może wybierz się na klenie z tą wędką. Przetestuj na rybie i podaj nam swoją opinię?

Powodzenia i czekamy


  • Negra, ezehiel i Alexspin lubią to

#3 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 kwiecień 2019 - 13:40

http://jerkbait.pl/t...ie-na-spinning/

#4 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 04 kwiecień 2019 - 13:51

Ten kijek ma inne przeznaczenie ale to człowiek łowi a nie wędka . Jak zauważysz że Ci rybki spadają to zmienisz kij . 


  • Negra lubi to

#5 OFFLINE   Kayleigh

Kayleigh

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • Imię:Tymoteusz

Napisano 04 kwiecień 2019 - 19:36

Byłem kilka razy z tym kijaszkiem za kleniem, na małe smużaki daje radę, jednak obrotówka jest dla niego wyzwaniem, niestety ma też szczytową akcję, ale jednak pomacham nim jeszcze trochę i sobie bardziej go sprawdzę pod tym aspektem. A czy możecie mi polecić jakieś fajne wędki na klenia, jestem nastolatkiem więc chciałbym się zamknąć w cenie do 220zł?

#6 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 04 kwiecień 2019 - 19:39

Kiedyś, jak mieszkałem w UK łaziłem za okoniami z Lexus'em 2.80 / 13g...i trafiały się jako przyłów klenie...i to ładne.

Mało kleni spadało z tego kija...ale przeważnie trafiały się w miejscówkach o mniejszym uciągu, przeważnie trafiały się na gumy w naturalnych kolorach albo na wirujący ogonek spin-mad'a 6g.

 

Jeżeli mowa o wklejance (A Lexus Mikado takową jest) to fajnym rozwiązaniem jest już ciężko dostępny kij : Mikado Sensei Needle 2.70 / 14g.

To poręczny, krótkodolnikowy patyk z długą częścią wklejaną - dosyć mięsistą, ładne kładącą się pod rybą.

Tym kijem bardzo dobrze się łowiło okonie, z przyłowem szczupaka 4kg było trochę jazdy ale wyjeżdżał na brzeg, przyłowy kleni do ok. 2kg też udawało się wyholować, a ryby nie wyglądały na bardzo umęczone.

 

Obrotówkę "0" ; "1" a i nawet nie które "2" znośnie prowadziła, smukłe gumy do 7cm na główkach 7g, wirujące ogonki 4 ; 6g spokojnie obsługiwała.

 

Wklejanka do połowu kleni to podobno nieporozumienie...ale jeśli miałbym mieć jakąś okoniówkę która miałaby wyholować klenia to właśnie byłby to Sensei Needle...lub też Mikado Sensual Ultralight Spin 2.70 / 18g (właściwości podobne, troszkę więcej mocy)

 

Tak jak pisze Kolega neor - spróbuj, może będzie dobrze :)



#7 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 04 kwiecień 2019 - 20:34

Jeżeli Ci to nie przeszkadza to łów śmiało. Ja łowiłem tak wklejanką na Wiśle przez dwa sezony i nie było źle.  



#8 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 05 kwiecień 2019 - 09:27

Wydaje mi się, że najważniejsza jest kwestia doboru przynęty do możliwości blanku, tak, żeby kij nie był przeciążany i nie klękał pod wpływem oporu przynęty i nurtu.

Mam ten kij w wersji 2,60/13 i górne cw trzeba potraktować z przymrużeniem oka. Przez delikatną wklejkę kij raczej pod paprochy i wąskie gumy 2, 3 calowe na główkach do max 5g


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 05 kwiecień 2019 - 09:32

  • Paweł R. lubi to

#9 OFFLINE   Kayleigh

Kayleigh

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • Imię:Tymoteusz

Napisano 05 kwiecień 2019 - 13:18

Więc jeśli miałbym kupić kij pod klenia to czy dobrym wyborem może być Mikado Specialized Chubster 275/2-12?

#10 OFFLINE   Przem1987

Przem1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:M

Napisano 05 kwiecień 2019 - 13:42

Jak najbardziej sprawdzi się ta wędka,natomiast od siebie mogę polecić shimano catanę w wersji 3-14g, 270długości,która jest nieco tańsza i zostanie jeszcze trochę gotówki na przynęty.


  • S.N. lubi to

#11 OFFLINE   Andrzej.Andrzejewski

Andrzej.Andrzejewski

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Andrzejewski

Napisano 05 kwiecień 2019 - 17:17

a na Warcie nocnej czy dziennej?



#12 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 05 kwiecień 2019 - 17:21

Przedpołudniowej.



#13 OFFLINE   Andrzej.Andrzejewski

Andrzej.Andrzejewski

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Andrzejewski

Napisano 05 kwiecień 2019 - 17:22

a no to trzeba wedke przemodyfikowac na wersje ze sznurkiem i kijem aby nabrac wyjatkowe zaciecia do lowienia kielni



#14 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 05 kwiecień 2019 - 17:23

A te kielnie to jakieś nowe ryby?


  • Alexspin lubi to

#15 ONLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 08 kwiecień 2019 - 06:17

Więc jeśli miałbym kupić kij pod klenia to czy dobrym wyborem może być Mikado Specialized Chubster 275/2-12?

Chubstery to dobre wędziska kleniowe, ale mają jedną wadę, bardzo źle wyważone. Moja Pani ma 305cm/3-15g i wyważenie kołowrotkiem nie wchodzi w rachubę, bo musiałby ważyć "grubo" ponad 500g. Z kołowrotkiem 305g strasznie leci na pysk, muszę go wyważyć taśmą ołowianą na samej stopce Dolnika, bo bardzo męczy rękę.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 08 kwiecień 2019 - 06:18


#16 OFFLINE   Kayleigh

Kayleigh

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • Imię:Tymoteusz

Napisano 09 kwiecień 2019 - 09:55

Jaka jest jeszcze alternatywa do 220zł?

#17 OFFLINE   AdrZak

AdrZak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 10 kwiecień 2019 - 08:38

-Dragon flash slow lure - mam i polecam
-Dragon millenium chub hunter
-Konger Stallion lucky - nie wiem czy już dostępny

Pozdrawiam

#18 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 10 kwiecień 2019 - 16:11

Jeśli mogę doradzić...Łów spokojnie klenie swoją wędką. Pomału odkładaj kasę, jak się uzbiera około 600 to kupisz używany, klasowy kij, który da Ci więcej frajdy z użytkowania. Łatwo rozpuścić kasę na niewiele warte półśrodki i dalej tkwić w tym samym miejscu...a po co?
  • Negra i r2r lubią to

#19 OFFLINE   Kayleigh

Kayleigh

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • Imię:Tymoteusz

Napisano 10 kwiecień 2019 - 22:01

Aktualnie mam 340 zł, miałem to wydać właśnie na sprzęt, ale fakt Twoja opcja wydaje się również sensowna, rzecz w tym ,że mój Lexus (lekko zmodyfikowany) czasem nie daje rady z nurtem, ale pewnie przesadzam. Chciałem jeszcze zapytać, bo w temacie ,który założyłem nie mogę dostać odpowiedzi - czy gdy połączę wędkę o akcji X-Fast (Dragon Viper HD Pike 275/7-30) z plecionką i wybiorę się na bolenie to nie stworzę zbytnio sztywnego zestawu?

#20 OFFLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 10 kwiecień 2019 - 23:14

Jeśli masz taką kwotę do wydania na kij to śmiało DAM Microflex 2.70 do 10 gram. Ja mam do 7 ale mi chodzi o zawodnicze łowienie czasem bardzo małymi przynętami. Kije szeroko opisywane. Akcja super, leciutkie. Owszem, można zbierać na kij z pracowni ale za kwotę dwa razy większą dostaniesz używany kij który niekoniecznie musi być dwa razy lepszy od propozycji podanej przeze mnie. Jedyne co bym w nim zmienił to trochę skrócił dolnik. W używce też zawsze możesz spotkać się z drobnymi niedogodnościami gdyż nie będzie to kij robiony pod Ciebie. Trafić kij wykonany w pracowni i mający wszystkie elementy idealnie dopasowane pod Ciebie może być ciężko. A zrobić pod siebie to sam doskonale wiesz jaki to będzie koszt.Także na pierwszy w miarę profesjonalny kij kleniowy bym wybrał coś ogólnodostępnego i w przyzwoitej cenie. Kolega trochę wyżej podał równie fajne propozycje. Łowiąc kijem o zupełnie innej charakterystyce niż typowe kije kleniowe ciężko będzie zrozumieć czego oczekujesz od wędki z wyższej półki do połowu tych ryb. Także moja opinia jest taka że lepiej zakupić typową kleniówkę w cenie do 300zł, obyć się z takim łowieniem a później decydować czego więcej się chce. Mój spełnia moje oczekiwania i wiem że w najbliższym czasie go nie zmienię. Super kije to Konger IRI Lucky. Jak ma być taniej to takiej używki poszukaj. Obycie z tego typu wędkami złapiesz. Z tym że to starsza konstrukcja i swoje waży. Uzbrojony tez jest dość ciężko. Ja swojego sprzedałem jakiś czas temu za 100zł.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych