Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

KRETY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bezu

Bezu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 14 kwiecień 2019 - 09:47

Witam Kolegów...
Po kilku latach przerwy w wędkarstwie postanowiłem wrzucić trochę swojej dłubaniny... Liczę że ktoś oceni podpowie coś, a może skrytykujeZałączony plik  IMG_20190414_104911.jpg   46,12 KB   31 Ilość pobrań

Załączone pliki


Użytkownik Bezu edytował ten post 14 kwiecień 2019 - 10:03


#2 OFFLINE   Bezu

Bezu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 14 kwiecień 2019 - 10:04

Co prawda wobki potrzebują jeszcze odrobinę kosmetyki ale nie mogłem się doczekać waszych opinii

#3 OFFLINE   Bezu

Bezu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 14 kwiecień 2019 - 10:12

Co do sposobu robienia to wykonane są z drewna lipowe go które sezonuję, następnie suszę a potem to już wiadomo strugam . Gdy już mam gotowe korpusy oszlifowane wklejam oczka... wcześniej były to całe stelaże ale przy małych wobkach myślę że wystarczy wklejać, wklejone na distal trzymają jak szlak, następnie zajmuje się obciążeniem, po tym zabiegu przychodzi czas na impregnację w razie uszkodzenia powłoki drewno nie będzie nasiąkać wodą. No i zostały już pierwsze powłoki lakiernicze malowanie itd. jeśli coś robię nie tak czekam na wasze opinie. Serdecznie pozdrawiam😁

Użytkownik Bezu edytował ten post 14 kwiecień 2019 - 10:17


#4 OFFLINE   Bezu

Bezu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 14 kwiecień 2019 - 10:20

Zapomniałem dodać że wszystkie są tnące i po testach wannowych... praca gites niektóre przeszły moje oczekiwania 😁 idą jak dziki w żołędziach 🐗

#5 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 14 kwiecień 2019 - 11:23

Krytykę byś chciał.... no to tak, masz straszny bałagan, wszędzie wióry 😆
Wydawało mi się, że niektóre mają zbyd odsunięte od oczek stery, ale jeśli testowałeś i jest okej, to nie mam uwag.

Długo sezonujesz lipę? Mam kilka desek kilkunastoletnich i się zastanawiam czy by je jakoś na jerki nie przerobić 😆

Ciekawe kolorki, takie ... pstrągowe☺
Ogólnie fajnie to wygląda. Z niecierpliwością czekam na efekt finalny ☺

#6 OFFLINE   Bezu

Bezu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 14 kwiecień 2019 - 11:48

Wióry muszą być Kolego😁

Lipę mam kilkuletnią, ale też pozyskaną z gałązek która była suszona w suszarni przez 2 tygodnie kilka lat temu robiłem z takich gałązek i było ok.

Mam też jesion i osike które też były suszone w suszarni do ok 10-12 % czyli taka stolarka meblowa ale jeszcze nic z tego nie robiłem, na dniach będą pruby.

Co do wćięć na stery masz rację pospieszylem się i jak widać stery musiałem przyginac. Ale po tej pochopnej akcji zrobiłem 2 szt do testów z innymi nacięciami i i rozmieszczeniem obciążenia i sytuacja opanowana

#7 OFFLINE   Bezu

Bezu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 14 kwiecień 2019 - 11:54

Te 2 kąty nacięć na stery sprawdziły się najbardziej testowałem z różnymi sterami i z różnymi opcjami rozmieszczenia obciążenia wynik... 👍

Załączone pliki



#8 OFFLINE   stefek

stefek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 14 kwiecień 2019 - 11:59

ciekawe malowanie :good:



#9 OFFLINE   Bezu

Bezu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 14 kwiecień 2019 - 12:01

Co do Twojej lipy akurat troszkę a technologii drewna się znam ale tylko troszkę Jeśli te dechy są z dolnej części pnia będą wiadomo twardsze i drewno będzie bardziej zbite. Jeśli sezonowane napowietrznie polecam podsuszyc gdzieś w pobliżu kaloryfera nie za ostro by odparowac różnice wilgotności zewnętrznej do takiej jak panuje np. w domu i efekt będzie stolarski... Na Jerki myślę że ideał

#10 OFFLINE   Bezu

Bezu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 14 kwiecień 2019 - 12:04

Dzięki za malowanie puki co próby z farbami wzorki tak pod małe pstrągowe rzeczki ewentualnie kleń jaź

#11 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 14 kwiecień 2019 - 13:13

Krytykować nie bardzo jest co, natomiast mała porada.

Staraj się oczka do zaczepiania linki umieszczać jak najniżej, a ster jak najbliżej tego oczka.

 

Jesion z racji swojej gęstości(ciężaru) i twardości w obróbce niespecjalnie nadaje sie na woblery. Bez maszynowej obróbki to ciężka sprawa cokolwiek z niego wystrugać.



#12 OFFLINE   Bezu

Bezu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 15 kwiecień 2019 - 21:55

Witam Kolegów...
A oto moje dzisiejsze pisanki wykonane na sprawdzonych korpusach...

Załączone pliki


  • eRKa lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych