Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wymiar szczupaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomex11

tomex11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 13 maj 2019 - 15:30

witam

 

czy ja dobrze widzę , ze podnieśli wymiar szczupaka w mazowieckim do 55 cm...?

 

https://ompzw.pl/fil...1/file-4645.pdf

 

a jaki jest wymiar ochronny sandacza teraz i czy to prawda, że wymiar szczupaka jest teraz 55cm?

 

widzę lina chyba też podnieśli wymiar z 25 cm na 30...


Użytkownik tomex11 edytował ten post 13 maj 2019 - 15:32


#2 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 13 maj 2019 - 15:31

Prawda.

#3 OFFLINE   tomex11

tomex11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 13 maj 2019 - 15:40

to widzę , że sandacz teraz ma 50cm, a bolenia tez podnieśli z 40cm do 45 cm, a i ilość sztuk lina na dobe zmniejszyli z 4 sztuk do 3 sztuk, a i karpia z 3 sztuk na 2 sztuki

 

kleń i jaź też podniesiony wymiar z 30 cm na 35cm i tez chyba zmniejszona ilość sztuk na dobę z 4 do 3


Użytkownik tomex11 edytował ten post 13 maj 2019 - 15:42


#4 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 13 maj 2019 - 15:47

A mnie to jakoś wszystko jedno jakie wymiary i limity 🙂. Ciekawe dlaczego 🤔Tomek

Użytkownik kostom63 edytował ten post 13 maj 2019 - 15:47

  • Rebel64, crizz100 i eRKa lubią to

#5 ONLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 992 postów

Napisano 13 maj 2019 - 15:53

@kostom63 - pewnie dlatego, że wspaniałomyślnie nie chcesz pozbawiać smakoszy możliwości konsumpcji mniejszych ryb ;)  A tak poważnie to dlaczego szczupaka podnieśli a sandacza nie? To mnie trochę ubodło... :)



#6 OFFLINE   tomex11

tomex11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 13 maj 2019 - 16:02

dlatego pewnie , że sandacza podnieśli wcześniej i zawsze miał niższy wymiar o 5cm od szczupaka co jest logiczne jeśli chodzi o wielkości obu ryb

 

a mnie interesuję bo lepiej znać regulamin niż dostać mandat za nie wiedzę

 

podejrzewam , że większość ludzi łowiących o tym nie wie

 

suma można tera zbędzie łowić od czerwca tak jak i sandacza, a nie tak jak wcześniej to było od lipca

 

całkowity zakaz łowienia z łódki przed 1 maja oraz całkowity zakaz trolingu przez cały sezon i do tego zakaz łowienia z brzegu przed 1 maja na przynęty większe niż 5 cm to akurat dość sensowne według mnie

 

a jak jest z karami ile za co wie ktoś? gdzie jest regulamin kar?



#7 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 13 maj 2019 - 16:05

Za niewiedzę to Ci raczej mandatu nie wystawią... :)



#8 OFFLINE   tomex11

tomex11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 13 maj 2019 - 16:34

muszę powiedzieć paru osobom  co łowią o tych zmianach bo nie wiedzą ... w tym sąsiadowi z działki bo gadałem z nim i nic nie mówił , także bankowo nie wie


Użytkownik tomex11 edytował ten post 13 maj 2019 - 16:35


#9 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisano 13 maj 2019 - 17:43

Sąsiad z działki to pewnie zagorzały trolingowiec mordujący okazy 🤦🏻‍♂️

#10 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 13 maj 2019 - 17:56

witam

 

czy ja dobrze widzę , ze podnieśli wymiar szczupaka w mazowieckim do 55 cm...?

 

https://ompzw.pl/fil...1/file-4645.pdf

 

a jaki jest wymiar ochronny sandacza teraz i czy to prawda, że wymiar szczupaka jest teraz 55cm?

 

widzę lina chyba też podnieśli wymiar z 25 cm na 30...

A jakie to ma znaczenie, czy podnieśli, czy nie? U nas na jerku i tak wszystkie ryby wypuszczamy.



#11 OFFLINE   tomex11

tomex11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 13 maj 2019 - 17:57

on nie troluję w ogóle i się śmieję , że chodzi pływać tak rekreacyjnie bo tam u nas to rzadko coś bierze, ale parę razy pójdzie w roku, głownie chodzi z rana na pare h na wiosnę i na jesieni 

 

w tamtym roku pamiętam był 10 razy na wiosnę po 4-5 h z rana od świtu i bez brania

 

w tym roku z resztą tez jest bez brania, nie wiem ogólnie co tam jest grane, że jest taki dramat z  rybami i dlatego w tamtym roku nawet ja zrobiłem sobie przerwę w łowieniu

 

Artek chciałbym w to wierzyć , że 22 940 osób zarejestrowanych na tym forum i ich koledzy, przyjaciele , rodzina, a także znajomi , sąsiedzi itd którzy wędkują czyli  pewnie grubo ponad ćwierć miliona w Polsce wypuszcza wszystkie ryby...

 

to , że podnieśli te wymiary itd to dobrze tylko trzeba mówić o tym innym , żeby wiedzieli o tym i się stosowali zawsze to i tak więcej ryb bo więcej zostaję w wodzie , a i więcej się zdąży rozmnożyć


Użytkownik tomex11 edytował ten post 13 maj 2019 - 18:12


#12 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 13 maj 2019 - 18:16

Ale oczka w siatach zostały te same.
W mojej okolicy gdzie łowię ze wszystkich jezior została pozyskania ikra z beretewaniem włącznie. O kilogramach nie będę pisał ile to i jakich okazów udało się wyjąć.

Kilka jezior zostało zamkniętych dla wędkarzy z łodzi, ale nie dla sieci rybackich - gdzie logika?

Cała majówkę i ostatni weekend, czasami blisko 12 godzin na wodzie próbowałem złowić wymiar, i co? Żeby nie napisać wulgarnie , napiszę delikatnie, lipa.
Ale za to po policzeniu miałem grubo ponad 50 szt. niewymiarowych, gdzie blisko połowa była pokaleczona przez sieci, pewnie udało im się uciec.

Od znajomych wędkarzy wiem, że wszędzie to samo.
Czasami gdzieś komuś udało się wyskoczyć niewiele ponad wymiar.

Lubię czasami zjeść świeżą rybkę, zwłaszcza którą złowię, bo mam do tego prawo i chciałbym to zrobić legalnie.
Podkreślam, chciałbym.

Ale mój nerw wisi na włosku.
A włosy stare i słabe już, zwłaszcza po tym co prezentuje gospodarz wód i co wyczynia, czyli OM PZW.


Użytkownik Pietruk edytował ten post 13 maj 2019 - 18:22

  • michal7709 lubi to

#13 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 13 maj 2019 - 18:26

To chyba jednak dobrze, że tych ryb nie ma, przynajmniej nie trzeba wypuszczać.



#14 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 13 maj 2019 - 18:27

A jakie to ma znaczenie, czy podnieśli, czy nie? U nas na jerku i tak wszystkie ryby wypuszczamy.

:)

Jest to wymóg, jeśli chodzi o zdjęcia i filmy z prezentowanymi tutaj okazami. Poza tym - każdy postępuje w zgodzie z własnym sumieniem, choć oczywiście wypuszczanie ryb wspieramy i popieramy :) C&R to racjonalne korzystanie z zasobów i ten fakt należy właściwie rozumieć. Dobrze byłoby, gdyby każdy nasz forumowicz wypuszczał większość ryb i swoim przykładem pokazywał niedowiarkom, że tak też można :)



#15 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 13 maj 2019 - 18:28

To chyba jednak dobrze, że tych ryb nie ma, przynajmniej nie trzeba wypuszczać.

Dobre, to tak zwany wisielczy humor.



#16 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 13 maj 2019 - 18:33

:)

Jest to wymóg, jeśli chodzi o zdjęcia i filmy z prezentowanymi tutaj okazami. Poza tym - każdy postępuje w zgodzie z własnym sumieniem, choć oczywiście wypuszczanie ryb wspieramy i popieramy :) C&R to racjonalne korzystanie z zasobów i ten fakt należy właściwie rozumieć. Dobrze byłoby, gdyby każdy nasz forumowicz wypuszczał większość ryb i swoim przykładem pokazywał niedowiarkom, że tak też można :)

Nie większość, a wszystkie.


  • Alexspin lubi to

#17 OFFLINE   tomex11

tomex11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 13 maj 2019 - 18:46

Pietruk jak na jeziorach sieci i to duże ilości to wytłuką wszystko do cna, sama drobnica zostanie

 

ja łowie na Narwi i tam niby zarabiają na tym odcinku ,a z roku na rok coraz to gorzej, aż w tamtym roku zrobiłem sobie przerwę, a w tym też nie mam opłaty i byłem raz w sobotę z ojcem to płaciliśmy po 50zł od łba za jednodniowe zezwolenia co uważam za złodziejstwo, po 9 h rzucania we dwóch wynik zero brania, tam ciężko nawet nie wymiara złowić

 

sieci stoją duże i te ryby nawet w sieci nie wchodzą do tego stopnia , że w rybnym i smażalni potrafią nie mieć ryb, a kiedyś coś takiego było by nie do pomyślenia

 

z reszt z białą rybą jest to samo można siedzieć na gruncie nawet i przez miesiąc non stop dzień ,noc i nie złowić ryby powyżej 1kg i jak się tak częściej pochodzi to już , aż jest męczące i nie sprawia przyjemności takie "łowienie" znaczy się siedzenie nad wodą


Użytkownik tomex11 edytował ten post 13 maj 2019 - 18:54


#18 OFFLINE   tomex11

tomex11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 13 maj 2019 - 20:04

a jeszcze co do tych wymiarów to ja byłem za ich podniesieniem bo np szczupak 50 cm to jeszcze taki trochę pistolecik około 1kg, a nawet i mniej, także 55 cm jest spoko tak uważam bo to będzie ryba 1-1,5 kg w tych granicach , ale już więcej bym nie podnosił z tego względu, że tych ryb jest mało i 55 cm jest ok

 

to samo boleń 40 cm to malutki i te 45 cm jest ok nawet może bym podniósł jeszcze do 50 cm, sandacz 50 cm też jest to optymalny wymiar według mnie

 

z tym , że tak jak te ryby nie biorą to ta ilość sztuk łączna na bolenia, sandacza, szczupaka 2 sztuki na dobę jest trochę za mała bo jeśli ktoś chce brać ryby wymiarowe i ma do tego prawo, a chodzi cały rok i nic nie złowi , a nagle trafi na dzień w którym ryby biorą to dwie sztuki to trochę mało powinny być 3 sztuki

 

lin 30 cm też dobrze, ze podnieśli bo 25 to malutki , a nawet 30 cm to jeszcze mały i tu nawet bym się pokusił o podwyższenie na 35 cm i wtedy miałby sens zmniejszony limit sztuk do 3 na dobę bo przy wymiarze 30 cm 3 sztuki to małe linki to trochę mało i mogli zostawić 4 

 

kleń jaź z 30 cm na 35 też uważam , że to dobra zmiana i limit z 4 sztuk na 3 tez może być przy zwiększonym wymiarze to ma sens

 

to samo karp zmniejszenie limitu z 3 sztuk na 2 tez jest ok bo to duże ryby wiadomo

 

reszta tych zmian zakaz trolingu to zawsze byłem przeciwny trolingowi i zakaz łowienia z łódki przed 1 maja , żeby nie kłusowali i to , że z brzegu przed 1 maja nie można łowić na przynęty większe niż 5 cm tez jest spoko , żeby nie kłusowali na wahadłówki na "okonie" to na plus

 

żeby się wszyscy stosowali do tych zasad i żeby zdjęli sieci plus czasami jakieś zarybienia to ryb było by od groma i to dużych 

 

to takie moje zdanie na ten temat



#19 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 13 maj 2019 - 20:17

Najprościej mówiąc wymiar ochronny na wszystkie ryby oprócz suma powinien wynosić 145 cm a sum 220 i problem wymiarów byłby rozwiązany. Dodatkowo dwa rodzaje licencji bez prawa zabierania 500 rocznie i z prawem zabierania ryb 3000 tyś rocznie. Dożywotnia dyskwalifikacja za zabranie ryby poniżej wymiary i na taniej licencji plus opłata specjalna w wys 10000 tyś. Z samych licencji można by ze dwa bataliony Straży Rybackiej wystawić.
O kutwa ale się rozpędziłem ,mam jakiś ciężki dzień 😈😈😈

Użytkownik Paweł J edytował ten post 13 maj 2019 - 20:18


#20 OFFLINE   tomex11

tomex11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 13 maj 2019 - 20:24

w ogóle to jeszcze powinno być tak jak w innych krajach , że egzamin na karte wędkarską to powinien być egzamin prawdziwy taki , żeby każdy posiadający karte wędkarską był świadomy jakie są wymiary ochronne , okresy i inne przepisy,a i świadomy kar, a i kary powinny być adekwatne do wykroczeń bo chyba nie są dalej i tutaj jest też wielki problem

 

ma ktoś regulamin kar? bo pewnie dalej te kary są za niskie i bez sensu

 

i tutaj własnie dochodzimy do sedna nieadekwatne kary plus sieci według mnie to główny problem no i świadomość wędkarzy , a i brak kontroli

 

przecież można by to szybko i sprawnie poprawić to żaden problem, tylko jak widać nikomu na tym, chyba nie zależy , żeby było normalnie, a to jest do zrobienia w chwilę

 

a w ogóle orientuję się ktoś czy Pis zmieniał ustawę bo z tego co pamiętam jak to śledziłem  to chyba kilkanaście lat czy nawet kilkadziesiąt nie była zmieniana

 

bo o ile sieci to Pzw może usunąć to już straż i kary to chyba zależą od rządu


Użytkownik tomex11 edytował ten post 13 maj 2019 - 20:36





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych