Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

powierzchniowiec z ruchomymi skrzydełkami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   -jakubnob-

-jakubnob-

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów

Napisano 21 maj 2019 - 21:09

Doberek 

 

W poprzednie lato nieźle połowiłem na poppery i mam ochotę na zrobienie innego powierzchniowca na ten okres. Zainteresowały mnie te potworki :

31ARsJEivGL._SX425_.jpg

 

Próbował ktoś z was skonstruować takiego cudaka, macie z tym jakieś doświadczenia? Widziałem, że parę osób w temacie z dziwnymi przynętami je pokazywało wszelkie informacje mile widziane 


  • zwiraz lubi to

#2 OFFLINE   zwiraz

zwiraz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaRybnik
  • Imię:Adam

Napisano 21 maj 2019 - 21:35

Niedawno pojawił się filmik na YouTube o robieniu takich dziwolągów. Może będzie pomocny:


https://youtu.be/sZXHJh5p9lE



Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
  • -jakubnob- lubi to

#3 OFFLINE   -jakubnob-

-jakubnob-

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów

Napisano 21 maj 2019 - 21:44

Niedawno pojawił się filmik na YouTube o robieniu takich dziwolągów. Może będzie pomocny:






Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Dzięki już coś wiem niestety autor robił to też pierwszy raz i nie przekazał za dużo praktycznych informacji ale punkt wyjścia jest 



#4 OFFLINE   deywed12

deywed12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPyskowice/Śląskie
  • Imię:Dawid

Napisano 22 maj 2019 - 19:48



w
idziałem to na żywo, mega śmieszny temat ale ryby powinien łowić... ;) 


  • -jakubnob- lubi to

#5 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 22 maj 2019 - 20:46

bardzo stara przynęta, za oceanem nazywana "crawler". Skrzydełka składane bo w cholere miejsca w pudełku by zajmowały ;)


  • -jakubnob- lubi to

#6 OFFLINE   -jakubnob-

-jakubnob-

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów

Napisano 22 maj 2019 - 21:28

bardzo stara przynęta, za oceanem nazywana "crawler". Skrzydełka składane bo w cholere miejsca w pudełku by zajmowały ;)

No właśnie autor filmu zrobił wersje "giant" ja myślę nad wersją mini :P i zastanawiam się czy składanie skrzydełek ma jeszcze jakąś funkcje oprócz oszczędności miejsca. Na filmie skrzydełka i tak cały czas są otwarte maksymalnie podczas pracy. W małej wersji kwestia miejsca nie ma większego znaczenia za to wykonanie mikro zawiasków do każdej przynęty będzie strasznie czasochłonne, chyba najsensowniejsze będzie wklejenie skrzydełka na stałe. Jak myślicie? 



#7 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisano 01 listopad 2019 - 12:34

Próbował ktoś z was skonstruować takiego cudaka, macie z tym jakieś doświadczenia?

Odważyłem się i nie żałuję. Ciekawy sezon przeżyłem i polecam crawlery każdemu, kto lubi łowić powierzchniowo.

Załączony plik  P1390163_easyHDR-BASIC-2.jpg   335,09 KB   7 Ilość pobrań Załączony plik  P1390363_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg   245,65 KB   7 Ilość pobrań

 

 mega śmieszny temat ale ryby powinien łowić... ;)

Początkowo też podchodziłem z uśmiechem, a nawet pokpiwaniem do przynęt. Do czasu, gdy zobaczyłem, jak działają na ryby. Zabawię się we wróżbitę i wcale się nie zdziwię, gdy za kilka sezonów tylko garstka wędkarzy będzie stawiała opór przed sięganiem po crawlery. "Klasyczne" spinningowanie w porównaniu jest nudnawe:)

 

 Skrzydełka składane bo w cholere miejsca w pudełku by zajmowały ;)

To jest jedna sprawa. Druga to przy ataku łatwiej wciągnąć do brzuszka ze składanymi. Z mojego krótkiego doświadczenia i pewnie ryby nie tego kalibru, to z kilkudziesięciu wszelkiej maści zapiętych, tylko jedna sztuka łyknęła głębiej. Pozostałe były zapięte w obrębie "ust" ;) Wygląda, że drugie założenie nie ma takiego znaczenia, co sprawa miejsca w pudełku:)

Załączony plik  2019.08.03-04 Odra (9).JPG   151,18 KB   7 Ilość pobrań

 

 W małej wersji kwestia miejsca nie ma większego znaczenia za to wykonanie mikro zawiasków do każdej przynęty będzie strasznie czasochłonne, chyba najsensowniejsze będzie wklejenie skrzydełka na stałe. Jak myślicie? 

Gdy jeszcze się zdecyduję na struganie większych, to raczej będą ze składanymi, albo inne rozwiązanie z wyjmowanymi skrzydłami. Mam taki pomysł zapodany przez kolegę z forum. Przy małych modelach nie będę się bawił w ruchome zawiasy. Wycięcie zapasowego skrzydła nie stwarza problemu. Mowa o poliwęglanie, bo z metalowymi na stałe jeszcze nie próbowałem. Być może metalowe byłyby trwalsze, lepsze?

Moje subiektywne odczucie sugeruje mi stwierdzenie, że mniej problemów, awarii mogą sprawiać wersje ze skrzydłem pojedynczym umieszczonym z przodu.

Załączony plik  P1400054.JPG   36,36 KB   7 Ilość pobrań

Praca podobna, skuteczność porównywalna, ale mniejsza podatność na uszkodzenia. Jednak na kategoryczne wypowiadanie, że jedne od drugich są trwalsze, nie zdecyduję się, bo jeden sezon, to zbyt mało czasu na porównywanie. 

 

Zastanawiam się, gdzie bezproblemowo można nabyć części do crawlerów. Na filmie YT widać, że do szerszenia są montowane fabryczne gotowce. To ułatwiło by pracę nad dalszymi pomysłami. Takie rozwiązanie załatwia sprawę...

Załączony plik  P1390347_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg   211,17 KB   7 Ilość pobrań

ale jak wspomniałem, chętnie bym sobie ułatwił pracę z tym elementem:)


Użytkownik jaceen edytował ten post 01 listopad 2019 - 12:45

  • Sylwek1981 i lysy69 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych