Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SMAK RED TUNE 100 SH-L


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bNd

bNd

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 17 czerwiec 2019 - 10:38

Cześć, chciałbym zapytać o opinie na temat tego modelu multika SMAK RED TUNE 100 SH-L Chciałbym go użyć pod okonia z wędką kuying teton cw do 10g

Znajomy mi mówił że istnieje możliwość stuningowania szpuli żeby była lżejsza ewentualnie, ale żywię nadzieje że nie będzie trzeba. 

Miał ktoś może styczność z tą daiwą?


  • bassy lubi to

#2 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1877 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 17 czerwiec 2019 - 11:25

Mógłbyś napisać na czym miałoby polegać tuningowanie szpuli? Bo jeżeli na wierceniu dodatkowych otworów, to ..., no ja bym sobie odpuścił.

 

Nie wiem za ile możesz ją kupić? Ale jeżeli w okolicach 1200 - 1300, to na mefistofishing.pl  masz Alphasa Air Stream'a, czy Air'a za niewiele więcej., Poza tym fajne okazje trafiają się na jerku. Za 800 wisi (choć chyba transakcja już została sfinalizowana) Alphas Air, za 850 był Steez ze szpulką Ray's. Często można też coś fajnego wydłubać ze stajni Abu i Shimano.  Może warto poczekać na kolejną ciekawą propozycję. Przynajmniej ja bym tak zrobił. 


  • Paweł J, drag i hose4ras lubią to

#3 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 17 czerwiec 2019 - 12:21

Ktory model Smak Red Tuna? Smak to konstrukcja przewidziana do pracy w zakresie od 10 gram. Ogolnie nie widze sensu zastosowania go w Twoim przewidzianym projekcie.
  • Paweł J i drag lubią to

#4 OFFLINE   bNd

bNd

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 18 czerwiec 2019 - 07:17

Mógłbyś napisać na czym miałoby polegać tuningowanie szpuli? Bo jeżeli na wierceniu dodatkowych otworów, to ..., no ja bym sobie odpuścił.

 

Nie wiem za ile możesz ją kupić? Ale jeżeli w okolicach 1200 - 1300, to na mefistofishing.pl  masz Alphasa Air Stream'a, czy Air'a za niewiele więcej., Poza tym fajne okazje trafiają się na jerku. Za 800 wisi (choć chyba transakcja już została sfinalizowana) Alphas Air, za 850 był Steez ze szpulką Ray's. Często można też coś fajnego wydłubać ze stajni Abu i Shimano.  Może warto poczekać na kolejną ciekawą propozycję. Przynajmniej ja bym tak zrobił. 

Właśnie słyszałem o dodatkowych otworach w szpuli żeby zmniejszyć wage, model tego kołowrotka też nie jest przypadkowy z tego względu że łowie przy pomocy twitchin bar'a, mam te kołowrotki od megaforce do viento na każdym castingu bo. Łowie jedną ręką i to jest duże udogodnienie.

 

Użytkownik bNd edytował ten post 18 czerwiec 2019 - 07:22

  • HaDe lubi to

#5 OFFLINE   bNd

bNd

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 18 czerwiec 2019 - 07:18

Ktory model Smak Red Tuna? Smak to konstrukcja przewidziana do pracy w zakresie od 10 gram. Ogolnie nie widze sensu zastosowania go w Twoim przewidzianym projekcie.

SMAK RED TUNE 100 SH-L najnowszy z 2019

Wcześniej próbowałem rzucać jakimiś poperami Viento Hd, myślisz że będzie mała różnica z tym multikiem a viento? Nie najgorzej to latało, 15-20 metrów na kiju xfast


Użytkownik bNd edytował ten post 18 czerwiec 2019 - 07:34


#6 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 18 czerwiec 2019 - 08:13

Wiesz co smak i vento to ten sam produkt. Roznica w nazwie wystepuje ze wzgledu na regionalizacje. Viento jest wydany na Europe a Smak na JDM. Z czasem jak Viento sie nie przyjeło u Nas wprowadzono Tatule. Ona miala zastapic Viento ktory nie byl konkutencyjny do segmentu w ktorym jest np.: Curado i Revo.
W Japonii Smak cieszy sie uznaniem i jest jego wiele odmian. Nawet ito zrobil Jagglera na bazie Smak. Oczywiscie pobawil sie deasignem czyli zmienil kolor i wstawil kilka gadzetow. Technicznie to Daiwa hehe, ale nie wazne. To inna bajka.
Ten Smak ktory chcesz kupic ma numerek 12 i jest na hamulcu odsrodkowym. Szpula ma dwa bloczki i jest lzejsza od tych na magForce. Powinienes miec lepsze efekty i zejsc do 6 gram. Spekuluje bo nie znam Twoich umiejetnosci. Tak czy siak bedzie poprawa w stosunku do Viento. Jaka... To juz sam zobaczysz.
Kiedys jeszcze byly szpulki tuningowe do modeli Smaka z hamulcem odsrodkowym. Juz ich nie widzialem a czy beda pasowac do najnowszego modelu nie mam pojecia gdyz jest to model na 2019 czyli swiezynka.

Majac do dyspozycji Twoja kwote zastanowiłbym się czy Twich Bar jest warty tej ceny. Jest to jedyny model z twichem wiec bedziesz sie alienował pod wzgledem konstrukcyjnej rozbudowy. Nie ma tez duzego wyboru jesli chodzi o szpule i tuning. Sa tylko lozyska tuningowe do niego.
Inne konstrukcje wypadaja lepiej i sa o wiele lepiej dostosowane do 10 gram. Niestety nie maja Twiching Baru.
Oczywiscie wybor nalezy do Cb. Wiem ze indywidualizm kosztuje ale czasami tez trzeba posluchac zdrowego rozsadku. Rad doswiadczonych kolegow nie musisz sluchac bo wiem ze na tym forum tez tak sie dzieje ale przeczytac i zastanowic jest czasami warto hehehe. Z takim optymistycznym akcentem koncze i mam nadzieje ze zobaczymy sie nad wodą przy oksowaniu ✌😀😇

Użytkownik Andan edytował ten post 18 czerwiec 2019 - 08:19


#7 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 czerwiec 2019 - 14:15

Adrian,jak zwykle rzeczowo i na temat :) .

Natomiast,trzeba uściślić jedna sprawę.Nie wiem czy nie nadinterpretacja z mojej strony ale z tego co napisał kolega ja zrozumiałem że może być tak iż kolega z powodu jakiś ograniczeń ruchowych musi łowic jedna ręką i twitch bar nie jest wymysłem tylko swego rodzaju koniecznością.



#8 OFFLINE   bNd

bNd

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 18 czerwiec 2019 - 14:33

Wiesz co smak i vento to ten sam produkt. Roznica w nazwie wystepuje ze wzgledu na regionalizacje. Viento jest wydany na Europe a Smak na JDM. Z czasem jak Viento sie nie przyjeło u Nas wprowadzono Tatule. Ona miala zastapic Viento ktory nie byl konkutencyjny do segmentu w ktorym jest np.: Curado i Revo.
W Japonii Smak cieszy sie uznaniem i jest jego wiele odmian. Nawet ito zrobil Jagglera na bazie Smak. Oczywiscie pobawil sie deasignem czyli zmienil kolor i wstawil kilka gadzetow. Technicznie to Daiwa hehe, ale nie wazne. To inna bajka.
Ten Smak ktory chcesz kupic ma numerek 12 i jest na hamulcu odsrodkowym. Szpula ma dwa bloczki i jest lzejsza od tych na magForce. Powinienes miec lepsze efekty i zejsc do 6 gram. Spekuluje bo nie znam Twoich umiejetnosci. Tak czy siak bedzie poprawa w stosunku do Viento. Jaka... To juz sam zobaczysz.
Kiedys jeszcze byly szpulki tuningowe do modeli Smaka z hamulcem odsrodkowym. Juz ich nie widzialem a czy beda pasowac do najnowszego modelu nie mam pojecia gdyz jest to model na 2019 czyli swiezynka.

Majac do dyspozycji Twoja kwote zastanowiłbym się czy Twich Bar jest warty tej ceny. Jest to jedyny model z twichem wiec bedziesz sie alienował pod wzgledem konstrukcyjnej rozbudowy. Nie ma tez duzego wyboru jesli chodzi o szpule i tuning. Sa tylko lozyska tuningowe do niego.
Inne konstrukcje wypadaja lepiej i sa o wiele lepiej dostosowane do 10 gram. Niestety nie maja Twiching Baru.
Oczywiscie wybor nalezy do Cb. Wiem ze indywidualizm kosztuje ale czasami tez trzeba posluchac zdrowego rozsadku. Rad doswiadczonych kolegow nie musisz sluchac bo wiem ze na tym forum tez tak sie dzieje ale przeczytac i zastanowic jest czasami warto hehehe. Z takim optymistycznym akcentem koncze i mam nadzieje ze zobaczymy sie nad wodą przy oksowaniu ✌


Dzięki za odpowiedz, wyczerpałeś mój temat jeżeli chodzi o pytania. Mój problem wynika z tego że to jest na tą chwile najlepszy mechanizm do jerków i twitchowych woblerów(mam nadzieje że połowie na keitechy 3', w moim przypadku, na ten moment nie znalazłem innej alternatywy a ten twitchin bar dużo mi pomaga przy łowieniu, wiem jak się sprawuje przy dużych przynętach, i ogólnie uważam że przy tych mniejszych będzie jeszcze lepiej z tym że
własnie główne moje zmartwienie to jakość wyrzutu z tą szpulą.
Zdaje się że w moim przypadku raczej nie mam wyjścia i wiem że za te pieniądze są inne lepsze modele bez twitchin bara do tego typu łowienia, jednak łowiłem wcześniej bez tego systemu i miałem dużo gorsze efekty, po prostu nie poprowadzę tak przynęty jak chce i przyjemność z łowienia jest dużo mniejsza.
Przemyśle jeszcze sprawę, do dyspozycji mam jeszcze jedne Viento, zmienię plecionkę i zobaczę jakie będą efekty z tym kijkiem, dzięki za wyczerpującą odpowiedz.

#9 OFFLINE   bNd

bNd

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 18 czerwiec 2019 - 14:37

Adrian,jak zwykle rzeczowo i na temat :) .
Natomiast,trzeba uściślić jedna sprawę.Nie wiem czy nie nadinterpretacja z mojej strony ale z tego co napisał kolega ja zrozumiałem że może być tak iż kolega z powodu jakiś ograniczeń ruchowych musi łowic jedna ręką i twitch bar nie jest wymysłem tylko swego rodzaju koniecznością.


Bynajmniej nie jest to sprawa przypadku, muszę sobie radzić nad wodą jedną ręką dlatego taki wybór młynka.
  • drag lubi to

#10 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1877 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 18 czerwiec 2019 - 15:13

Dedukuję, że chcesz używać małych przynęt. Jeżeli Twitchin' Bar służy Ci tylko do kasowania luzu, to może spróbuj kręcić palcem środkowym gwiazdą hamulca i w ten sposób nawijać linkę, a może masz na tyle długie palce, że dosięgniesz korby? Wtedy otworzą Ci się nowe możliwości.

 

Mało profesjonalnie, ale mniej więcej o to mi chodzi https://youtu.be/3_ICyt5iH4E



#11 OFFLINE   bNd

bNd

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 18 czerwiec 2019 - 19:57

Dedukuję, że chcesz używać małych przynęt. Jeżeli Twitchin' Bar służy Ci tylko do kasowania luzu, to może spróbuj kręcić palcem środkowym gwiazdą hamulca i w ten sposób nawijać linkę, a może masz na tyle długie palce, że dosięgniesz korby? Wtedy otworzą Ci się nowe możliwości.
 
Mało profesjonalnie, ale mniej więcej o to mi chodzi https://youtu.be/3_ICyt5iH4E

Gdybym nie musiał korzystać tylko z lewej ręki, na pewno bym spróbował, wszystkie kołowrotki też mam na lewą, tutaj gość trzyma w prawej. Poza tym nie mógłbym mieć kolbki na po prawej z tego względu że nie holuje ryb twitchin barem

Użytkownik bNd edytował ten post 18 czerwiec 2019 - 19:58


#12 OFFLINE   bNd

bNd

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 30 sierpień 2019 - 21:28

Zakupiłem wyżej wymieniony model multika w Polsce, jednak nie jestem pewien czy za takie pieniądze dostałem oryginalny sprzęt i czy nie powinien być made in Japan, zamiast tego na mam na rączce kołowrotka made in china, wiecie coś na ten temat? 

SMAK RED TUNE 100 SH-L

Użytkownik bNd edytował ten post 30 sierpień 2019 - 21:29

  • HaDe lubi to

#13 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1877 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 30 sierpień 2019 - 21:42

Jedno z moich wędzisk Daiwy też jest made in China. O dziwo łowi i jeszcze się nie połamało. Także spokojna Twoja rozczochrana :)

 

Edit. Sa jeszcze japońskie konstrukcje zrobione w Tajlandii, kupione w Chinach i bezawaryjnie łowiące w Polsce.


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 30 sierpień 2019 - 21:44


#14 OFFLINE   bNd

bNd

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 30 sierpień 2019 - 21:46

Jedno z moich wędzisk Daiwy też jest made in China. O dziwo łowi i jeszcze się nie połamało. Także spokojna Twoja rozczochrana :)

 

Edit. Sa jeszcze japońskie konstrukcje zrobione w Tajlandii, kupione w Chinach i bezawaryjnie łowiące w Polsce.

O Dziwo Twin powery są made in Japan, a tutaj w grę wchodzą podobne pieniądze i chciałem się upewnić czy nie trafiłem na podróbkę :) Z tego co pisali na forum to ten model jest wypuszczony na rynek japoński.


Użytkownik bNd edytował ten post 30 sierpień 2019 - 21:48


#15 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1877 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 30 sierpień 2019 - 21:50

Za moją używaną Daiwę made in China kupiłbym sobie używanego made in Japan Twin Powera, także nie wpadałbym w panikę :)


  • bNd lubi to

#16 OFFLINE   bNd

bNd

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 30 sierpień 2019 - 21:52

Za moją używaną Daiwę made in China kupiłbym sobie używanego made in Japan Twin Powera, także nie wpadałbym w panikę :)

Rozumiem Aluzje, dzięki :)


  • HaDe lubi to

#17 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1741 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 30 sierpień 2019 - 23:18

Tak jak Adrian napisał, Smak to na dzień dzisiejszy jedyny młynek z T.B. Chociaż gdzieniegdzie można namierzyć Viento. Ciekawostka. Mój kumpel z Łodzi używa Viento do okoniowania. Kumpel ów, nie zna granic ani zasad. Viento chodzi przy spiningu, a o skuteczności zestawu przekonałem się na Żarnowcu. Byłem w szoku. Oczywiście to nie UL, ale niewiele do niego brakuje. Gumki 3-4 cm na główkach 3, 4 gramy pozwalały skutecznie dobrać się do okoni ze środka pływającego. A tak nawiasem mówiąc. Kiedyś miałem  smaka na S(Maca)


Użytkownik Novis edytował ten post 30 sierpień 2019 - 23:23

  • bNd lubi to

#18 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 sierpień 2019 - 11:30

Tak jak Adrian napisał, Smak to na dzień dzisiejszy jedyny młynek z T.B. Chociaż gdzieniegdzie można namierzyć Viento. Ciekawostka. Mój kumpel z Łodzi używa Viento do okoniowania. Kumpel ów, nie zna granic ani zasad. Viento chodzi przy spiningu, a o skuteczności zestawu przekonałem się na Żarnowcu. Byłem w szoku. Oczywiście to nie UL, ale niewiele do niego brakuje. Gumki 3-4 cm na główkach 3, 4 gramy pozwalały skutecznie dobrać się do okoni ze środka pływającego. A tak nawiasem mówiąc. Kiedyś miałem  smaka na S(Maca)

Nie jedyny z T.B. Jest jeszcze Daiwa Megaforce 100T HSL



#19 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1741 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 31 sierpień 2019 - 18:01

Tak, Andrzeju, ale to najgorsza porażka Daiwy, jeśli chodzi o TB, dlatego o niej nie wspomniałem. Znałem gości, którzy to ustrojstwo w Megaforcie wymontowywali, aby w ogóle łowić, a ze młynek był (jest) tani, i działało, czemu nie?



#20 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 sierpień 2019 - 20:32

Możesz jeszcze spróbować jak łowiło by Ci się Aldkiem ma duża gwiazdę i ja nim nagminnie lowię jedna ręka głównie z lenistwa albo w prawej trzymam browca lub telefon
  • erqgth lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych