Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zmiana kija na coś delikatniejszego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rigie

rigie

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 21:01

Witam,

od tego sezonu zacząłem zabawę z castem i jak narazie mój zestaw to multik kastking i do tego kij SG MPP2 cw 20-60. Jednak na zbiorniku na którym łowię nie dość że rzadko to jeszcze szczupak trafia się do max 1,5kg. Na tym kiju hol takiego szczupaka to praktycznie 0 frajdy i chciałbym coś delikadniejszego. Tutaj nakłania się pytanie jakie CW sobie wybrać. Moja najcięższa guma to Shadteez od westina 16cm i raczej nic cięższego nie zamierzam używać. Mam też jerk od Sieka 39g ale już wiem że jerków będę używał max do 35g. 

Podobno ten multik daje radę w zakresie 8g-60g więc chciałbym wykorzystać jak najwięcej tego spektrum, czyli dolne realne cw ok 10g. a górne w sumie bez różnicy, bo przecież można kij przeciążyć :) (w spinie do 15g na luzie lata cannibal 12,5cm+10g jig).

Głównie łowię gumami natomiast na przyszły sezon zaopatrzę się w jakieś jerki natomiast jw. do 30-35g, jednoczesnie chciałbym żeby dało radę w miarę wyrzucić gumą o wadze ok.50g.

Jesli da radę to proszę o podanie konkretnego modelu, budżet jaki chciałbym przeznaczyć to ok. 250pln, natomiast jesli nic się nie znajdzie w tym budżecie to mogę zawyżyć go do 400pln.

Sam od siebie znalazłem Abu Garcia Veracity  cw10-35, może coś o tym kiju wam wiadomo?

 

PS. wiem że dosyć szerokie te moje wymagania, no ale kogo mam pytać jak nie was, skoro w moim mieście są 2 wędkarskie w których sprzedawcy nie wiedzą co to jest multiplikator  :P  :P

PS2. Długość kija to tak te 190 minimum, a max w sumie nie ma :)


Użytkownik rigie edytował ten post 23 wrzesień 2019 - 21:07


#2 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 25 wrzesień 2019 - 19:34

cześć,

zobacz to - okuma black rock 213 10-35g



#3 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 26 wrzesień 2019 - 08:14

cześć,

zobacz to - okuma black rock 213 10-35g

 

Mam i bardzo lubię nim łowić, często mocno przekraczając te 35g np. węgorzem SG 30cm + główka, PigShad jr + główka. Łącznie te gumy to ok 60-70g.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych