Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór okoniówki w wersji travel - 4skład


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Daniel131

Daniel131

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 03 październik 2019 - 09:38

Witam.
Chciałbym sobie sprawić wędkę typowo pod okonia, która by fajnie przekazywała brania na gumy więc zależy mi na czułym banku. Gumy myślę, że nie cięższe niż 5-7g z główką. Wędka musi być w czteroskładzie gdyż chciałbym ułatwić sobie transport w tubie. Nie orientuję się w ogóle w tego typu sprzęcie ponieważ zawsze używałem dwuskładów, które są większością rynku "okoniowego". W czteroskładzie użytkuję od kilku lat muchówki, które mają bardzo dobre banki więc myślę, że w świecie spinningu też coś się znajdzie. Proszę o jakieś propozycję oraz jakiś opis własnego doświadczenia z tego typu wędkami.

#2 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 październik 2019 - 09:50

Naprawdę trzeba zakładać nowy temat, nie można było zadać pytania w istniejącym np. tym:

 

http://jerkbait.pl/t...avel/?hl=travel


  • S.N. lubi to

#3 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 03 październik 2019 - 10:05

Osobiście używam wyłącznie traveli, wiec cos mogę podpowiedzieć :

- Mikado Da Vinci/Sensual travel spin 2,40 - szczytówka z pełnego włókna, bardzo czuła. Nie sugeruj się opisem 5-15g, szczyt pracuje juz od 1,5-2g, górna granica to około 10 skupionej masy. Ugięcie kija moim zdaniem lepsze niż większość dwuskladowych wklejanek. Zadziwiająco dobry blank jak na śmieszną cenę. Wersja Da Vinci ma dwie szczytówki, druga mocniejsza pozwala spokojnie łowić obrotówkami 3#. Ja mam starszą wersję Sensual i wyjąłem tym kijem niezliczoną ilośc ryb, od okoni, przez pstrągi po bolenie i sandacze.

- Daiwa Presso 7” travel. Opisana w przeliczeniu 0,8-10g, realnie góra to 5-6g. Bardzo lekki, świetnie wykończony kijek, ugięcie bardzo płynne i głębokie, nie zgubi nawet rybki 10cm na plecionce, jednocześnie w zacięciu dość szybki. To nie jest wklejka, bez problemu można łowić małymi obrotówkami #00-2 albo woblerami bez szaleństw z wielkością i „kopaniem”. Dolnym rekordem ryby złowione tym kijkiem była strzebla 7cm na mikrojiga 0,5g, góra to tęczaki 40 i kijek dawał radę, szczupaka 55 bez problemu wyjąłem (cudem nie obciął nanofila 0,04) . Osobiście uzywam do łowienia bialorybu na spin - wzdręgi, liny, karasie. Wyjechało trochę fajnych rybek 35-45.
W klasie UL mam porównanie do SG LRF - savage kluchowaty, mało cięty, choć odrobine lepiej rzuca przynętami ponizej 1g.

Mam nadzieje ze pomogłem.

#4 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 03 październik 2019 - 14:13

MC Benkei w 4 kawałkach, mam i polecam.



#5 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1679 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 05 październik 2019 - 11:22

https://pl.aliexpres...000000000000000

Szybka szpada (wklejka) ze sporym zapasem mocy, estetycznie wykończona.

Ja ze swojej (spin) jestem zadowolony.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych