Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij do ciężkiego opadu na Wisłę z łodzi

#ciezkiopad #wisla

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 24 listopad 2019 - 19:53

Cześć, nie widzę podobnego wątku wiec zakładam.
Namierzyłem kilka ciekawych miejscówek na Wiśle o silnym uciągu i głębokości 8-9m. Dzisiaj ni cholery nie dochodziłem do dna główkami 35gr i małymi 3” gumkami. Kupię główki 40-50gr i spróbuję za tydzień.
Ponieważ rzadko łowię w takich dołach nie będę budował dedykowanego kija pod tą miejscówkę, w grę wchodzi kij seryjny. Ważne aby kij skutecznie podbijał ciężkie jigi (raczej do 50gr), pokazywał dobrze kontakt przynęty z dnem i miał mięso w dole do zacięcia. Budżet do 500zł. Ktoś? Coś?
Z góry dzięki za propozycje sprawdzonych seryjnych konstrukcji.
Pozdrawiam
Tomek

#2 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 listopad 2019 - 20:04

Znalazłby jakiś wątek na ten temat, ale chyba żaden nie jest dedykowany Wiśle  ;) A tak przy okazji to nie określiłeś nawet do jakiej konkretnie metody kija poszukujesz ...


  • BOB lubi to

#3 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 listopad 2019 - 20:12

Bo z Ciebie Sławku to zero pożytku! Jak zapytałem Ciebie o kij do lekkiego opadu na Bzurę ... to też mi nie pomogłeś :(



#4 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 24 listopad 2019 - 20:16

Znalazłby jakiś wątek na ten temat, ale chyba żaden nie jest dedykowany Wiśle  ;) A tak przy okazji to nie określiłeś nawet do jakiej konkretnie metody kija poszukujesz ...


Oki, to więcej szczegółów: Łowienie sandaczy z opadu, główki 40-50 gr, guma niewielka, smukła sandaczowa ok 3-5 cali, silny uciąg, głębokość 8-9m. Zamierzam sparować kij z Zilionem HLC lub Revo STX.

#5 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 listopad 2019 - 20:24

Jest progres bo chociaż wiadomo, że szukasz kija w wersji cast :good:  Napisz jeszcze jaka długość Ciebie interesuje bo od razu Ci napiszę, że jeżeli zamierzasz łowić dość daleko od brzegu to krótkim kijem łatwo nie będzie. 

 

jerkbait.pl-wędka-castingowa-cw-do-ok-35-40g


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 24 listopad 2019 - 20:24

  • Aquarek lubi to

#6 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 24 listopad 2019 - 20:32

Może zamiast kupować kolejny kij- a masz taki który daje radę główkom 35g plus wabik- zejdź z grubością plecionki, o ile to możliwe.

#7 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 24 listopad 2019 - 20:37

Sławku sympatyczny.... czytaj proszę co piszę. Metoda połowu - w tytule wątku. Piszę w dziale baitcasting również nieprzypadkowo - preferuję łowienie z opadu z użyciem multików. Co do długości kija - w tytule wątku również jest napisane, że łowię z ŁÓDKI wiec mogę łowić bardzo daleko od brzegu :-)))
Powiem tak - nie lubię wędek poniżej 2m - jestem wysoki i wolę podbijać gumy kijem w granicy 2-2,2m.
Pozdrawiam weekendowo ;-)

Użytkownik gladki edytował ten post 24 listopad 2019 - 20:39

  • kaziu_92 i erqgth lubią to

#8 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 24 listopad 2019 - 20:41

Może zamiast kupować kolejny kij- a masz taki który daje radę główkom 35g plus wabik- zejdź z grubością plecionki, o ile to możliwe.


Rozważałem to, nie bardzo chciałbym tak odchudzać zestaw - szkoda ryb. Łowię na Varivasa PE 1.5 i niżej w tak ciężkich warunkach nie schodzę.
  • Arek X lubi to

#9 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 listopad 2019 - 20:53

Przeoczyłem fakt, iż łowisz z łódki ... Za dużo ciechana chyba było ...  :D  Do takich akcji pewnie nada się wiele konstrukcji ... Z fabrycznych może coś od dragona ? Bardzo mile wspominam guide select. Bardzo fajna, sprężysta wędka. Mam go zresztą do dziś z planem przezbrojenia na lżejsze przelotki.



#10 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 24 listopad 2019 - 21:10

Przeoczyłem fakt, iż łowisz z łódki ... Za dużo ciechana chyba było ...  :D  Do takich akcji pewnie nada się wiele konstrukcji ... Z fabrycznych może coś od dragona ? Bardzo mile wspominam guide select. Bardzo fajna, sprężysta wędka. Mam go zresztą do dziś z planem przezbrojenia na lżejsze przelotki.


Spoko, mamy weekend ;-)
GuideSelecta mam w wersji spiningowej 2,75m cw 30gr - to fajny kij, dobrze przekazuje drgania, jednak ma niestandardowo małe przelotki i klęknie przy główkach 40-50gr.
Wbrew pozorom nie jest łatwo wybrać casta do ciężkiego opadu w rzece. Np. typowe kije jerkowe są zbyt pałowate.
  • S.N. lubi to

#11 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 listopad 2019 - 21:16

Mam też tsurinoye proflex. 50 gramom to chyba nie da rady, ale te 40 powinna pociągnąć raczej bez problemu. Ostatnio rzucałem nią 35 gram i zapas lekki był. Kij nie jest pałowaty, ale to typowa szybka dzidka choć pod obciążeniem zaczyna pracować.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 24 listopad 2019 - 21:25


#12 Guest_trilung_*

Guest_trilung_*
  • Guests

Napisano 24 listopad 2019 - 21:17

Decathlon Ilicium 6'6" 5-25, a naprawdę 10-60 lub mocniejszy brat 7' 10-40 rzeczywiste 30-100.
Były na przecenie po 70zł wziąłem dla komponentów ale okazały się genialne do ciężkiego jiga.

#13 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 25 listopad 2019 - 12:04

Poszukaj w katalogu Savage Gear, ja sporadycznie zakłądalem 40g + guma do Mikado Kamisori do 35g



#14 OFFLINE   kaziu_92

kaziu_92

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 listopad 2019 - 16:00

Jest progres bo chociaż wiadomo, że szukasz kija w wersji cast :good:  Napisz jeszcze jaka długość Ciebie interesuje bo od razu Ci napiszę, że jeżeli zamierzasz łowić dość daleko od brzegu to krótkim kijem łatwo nie będzie. 

 

jerkbait.pl-wędka-castingowa-cw-do-ok-35-40g

Nauka czytania ze zrozumieniem chyba się kłania ;)



#15 OFFLINE   jerban

jerban

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 25 listopad 2019 - 18:03

...a może taki ?  Dragon Milenium Fasto Jerk Cast Heavy Duty 
Długość: - 1,95m;   ciężar wyrzutu: - 25-60 g; akcja - Fast; waga: - 175 g
Dobre, lekkie, wytrzymałe i solidne wędzisko na bazie grafitu IM6 firmy Toray. Przelotki z pierścieniami SIC, rękojeść z gładkiego portugalskiego korka. Wędka nigdy nie widziała wody, łowię lżejszym castem. Tanio sprzedam



#16 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 25 listopad 2019 - 18:57

To nie jest kij do gum. No i ta długość.



#17 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 911 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 25 listopad 2019 - 20:45

...a może taki ?  Dragon Milenium Fasto Jerk Cast Heavy Duty 
Długość: - 1,95m;   ciężar wyrzutu: - 25-60 g; akcja - Fast; waga: - 175 g
Dobre, lekkie, wytrzymałe i solidne wędzisko na bazie grafitu IM6 firmy Toray. Przelotki z pierścieniami SIC, rękojeść z gładkiego portugalskiego korka. Wędka nigdy nie widziała wody, łowię lżejszym castem. Tanio sprzedam

 

… dział sprzedam to nie tutaj... a tak w ogóle to dobry wieczór się z Panem na Forum...


  • Byniek lubi to

#18 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 25 listopad 2019 - 20:45

To nie jest kij do gum. No i ta długość.



Otóż to - jerkówki raczej nie mają akcji i długości wymaganej przy łowieniu na gumy. Chodzi o mocny dół i w miarę elastyczny szczyt aby podbijać jiga - kij ma się uginać i sygnalizować brania.

#19 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 25 listopad 2019 - 20:57

Kraag elite. Jeśli zmienisz zdanie i jednak będziesz myślał o budowie wędki to chętnie dam Ci swoją do sprawdzenia.

#20 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 25 listopad 2019 - 22:21

Kraag elite. Jeśli zmienisz zdanie i jednak będziesz myślał o budowie wędki to chętnie dam Ci swoją do sprawdzenia.


Mam Kraaga XF 16lb, mega kij, może mocniejszy model - 20lb dałby radę ale nie chciałem wydawać kasy na kolejnego customa. Nawet rozmawiałem kilka dni temu z Krzyskiem nt takiego kija i tez polecał Elitkę... Jeśli nic sensownego nie trafię z kiji produkcyjnych to pewnie skończy się na Kraagu - akcja tego kija to dla mnie wzór kija do opadu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych