Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny San, okolice Chmielu, Bieszczady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kreska

Kreska

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Ursynów
  • Imię:Tomek

Napisano 09 grudzień 2019 - 23:20

W maju jadę z rodziną do miejsnowości Chmiel nad Sanem. Chciałbym się dowiedzieć czy jest szansa złowienia w tej okolicy coś innego niż klenia. Byłem już tam w zeszłym roku na dwa dni i oprócz kosmicznej ilości kleni nic innego Nie złowiłem. Będę ogromnie wdzięczny za jakąkolwiek informację.

#2 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 09 grudzień 2019 - 23:55

Czesc, jakbys sie cofnął w czasie tak przynajmniej 15 lat wstecz to miałbyś szanse na przyzwoitego lipienia czasem pstrąga, teraz można sobie je tam tylko wyobrazić bo na spotkanie ciężko liczyć. Powodów jest wiele, ciepła woda w lecie, niżówki, kłusownictwo itd...



#3 OFFLINE   Kreska

Kreska

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Ursynów
  • Imię:Tomek

Napisano 10 grudzień 2019 - 00:07

Czesc, jakbys sie cofnął w czasie tak przynajmniej 15 lat wstecz to miałbyś szanse na przyzwoitego lipienia czasem pstrąga, teraz można sobie je tam tylko wyobrazić bo na spotkanie ciężko liczyć. Powodów jest wiele, ciepła woda w lecie, niżówki, kłusownictwo itd...


Też to słyszałem. Czyli raczej nie ma co liczyć na inną rybę niż kleń... liczyłem że chociaż raz na ruski rok trafi się jakiś kropas albo lipień. Z Chmielu na OS jest z godzinę jazdy samochodem A jak jedzie się na urlop z rodziną to niestety każda minuta jest na wagę złota.

#4 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 10 grudzień 2019 - 00:28

Sucha mucha, mikrowoblerki, smużaki i da się przeżyć na takiej wodzie  ;)


  • Kreska lubi to

#5 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 10 grudzień 2019 - 07:21

Od miejscowych wiem że coś tam łowią , dużo zależy od poziomu wody . Można próbować jeszcze na Dwerniku , Wetlinie i Solince .


  • Kreska lubi to

#6 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 10 grudzień 2019 - 08:46

Klenia jest od groma, pstrag się zdarza, ale niestety raczej same maluchy.

W maju powinna być jeszcze trochę wody co daje pewne mozliwości. Mnie się najlepiej łowilo na streamerka. Sucha jakoś mi się nie sprawdziła, za lipieniem nie chodziłem.



#7 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 10 grudzień 2019 - 09:09

Jeżdzę w Bieszczady od wielu lat, do Chmielu i Zatwarnicy też.  Bywam gł w miesiącach letnich,lipieni nie łowiłem i nie szukałem. Na muchę łowiłem na tamtym odc jednak głównie klenie i ..uklejki. Na spin zdarzały się okonie i małe (w ok wymiaru) pstrągi potokowe, raz złowiłem ale trochę niżej palię pod 40.  Są piękne świnki, mi nie udało się do nich dobrać ale łowiłęm tylko na spina i suchą , myśle że na nimfe możnaby coś wydłubać. Problemem jak piszą koledzy jest woda. San z roku na rok coraz płytszy niestety. Dwernik, Solinka, Wetlinka to samo. Praktycznie w każdym potoku w każdym dołku są pstrążki tylko maluchy po 15-25cm. CZASEM można jakiegoś chudego 30taka wydłubać. Fajne miejsca w ok ujścia Wołosatego do Sanu, dobry dojazd autem (za Procisnym, kawałek za mostem po lewo parking).  Jak bedzie woda, możesz popróbować jeszcze na odc powyżej Rajskiego (woda górska od ośr Nafty) , ale  poniżej mostu w Studennym (powyżej park Narodowy - zakaz). Poniżej woda nizinna , łowiłem duże klenie , szczupaki. Fajne miejsca w ok ujścia Wołosatego do Sanu, dobry dojazd autem (za Procisnym, kawałek za mostem po lewo parking).    


Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 10 grudzień 2019 - 09:12

  • Kreska lubi to

#8 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 grudzień 2019 - 09:22

Może ten wątek coś pomoże: jerkbait.pl-spinning-i-pstrągi-san-poniżej-os


  • Kreska lubi to

#9 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 10 grudzień 2019 - 11:37

To sporo powyżej Soliny i  OS Sławku


Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 10 grudzień 2019 - 11:37

  • Kreska i S.N. lubią to

#10 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 grudzień 2019 - 12:02

Masz Krzysiek rację. Przymierzam się i ja już drugi rok do wyjazdu w tamtą okolicę i nie wiem czy wypali, ale jadąc dość spory kawałek w moim przypadku wytypowałbym kilka tzw. bankówek i w miarę możliwości zwiedził możliwie duży kawałek okolicy choćby po to aby wiedzieć gdzie wrócić kolejnym razem stąd i link podrzuciłem.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 10 grudzień 2019 - 12:12

  • Kreska lubi to

#11 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3927 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 10 grudzień 2019 - 12:21

Masz Krzysiek rację. Przymierzam się i ja już drugi rok do wyjazdu w tamtą okolicę i nie wiem czy wypali, ale jadąc dość spory kawałek w moim przypadku wytypowałbym kilka tzw. bankówek i w miarę możliwości zwiedził możliwie duży kawałek okolicy choćby po to aby wiedzieć gdzie wrócić kolejnym razem stąd i link podrzuciłem.

"Masz Krzysiek rację" , Sławek nie ma zielonego pojęcia o czym pisze,ale napisać musi... :blink: :blink: :blink:


  • bogdan333, Woytec i Kreska lubią to

#12 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 10 grudzień 2019 - 12:50

Pstrągów na tym odcinku w ostaniach latach kilka złowiłem ale nic powyżej 25 cm. Lipienia nie uświadczyłem. Trafiały się okonie i świnki. Pstrągi, okonie i świnki na nimfę. 

Ja bym nie marudził i łowił klenie bo trafiają się tam naprawdę ładne ryby. Klenie głównie na piankowce i sarniaki choć i mokra nieraz robi robotę.  


  • Krzysiek P lubi to

#13 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 grudzień 2019 - 15:37

"Masz Krzysiek rację" , Sławek nie ma zielonego pojęcia o czym pisze,ale napisać musi... :blink: :blink: :blink:


Tak. O Sanie i tamtejszych łowiskach nie wiem nic. Chętnie jednak się dowiem. A tobie Marcinie dziękuję za cenną wskazówkę, która znacząco przyczyniła się do rozszerzenia mojej zerowej wiedzy.

#14 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3927 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 10 grudzień 2019 - 15:45

Dam Tobie dobrą wskazówkę,a mianowicie więcej czytaj,a mniej pisz - będzie to z korzyścią dla wszystkich!!!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych