Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Opłaty PZW online w zw. z obecną sytuacją


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
133 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 17 marzec 2020 - 19:15

Czy jakieś okręgi PZW umożliwiły płacenie online składek za 2020...w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju?
O co apelował Zarząd Główny PZW:
"Mając na uwadze dobro nas wszystkich zalecamy, aby Zarządy Okręgów i Kół PZW podjęły decyzje o:
- wprowadzeniu odpowiednich procedur umożliwiających wnoszenie składek członkowskich np. drogą elektroniczną, ..."

Użytkownik pio76 edytował ten post 17 marzec 2020 - 19:26

  • Alexspin lubi to

#2 OFFLINE   fario1969

fario1969

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaBrodnica

Napisano 17 marzec 2020 - 19:33

W okręgu Toruń będzie na dniach.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • kolpi lubi to

#3 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 17 marzec 2020 - 19:41

W opolskim tylko zbiorczo u skarbnika koła,który na koniec m-ca przekazuje składki do PZW...



#4 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 17 marzec 2020 - 20:26

Problem w płaceniu on-line leży po stronie wędkarzy, jest masa oszustw, niestety  :(


  • Trapers lubi to

#5 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 17 marzec 2020 - 20:26

Ciekawe czy wprowadzą online wszędzie, bo jeżeli ktoś nie ma parcia żeby już płacić bo sezon zaczyna maj to niewiadomo czy łazić po kołach i płacić czy czekać na wprowadzenie wszędzie online...bo wiadomo, że teraz to lepiej byłoby online.

#6 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 17 marzec 2020 - 20:28

Problem w płaceniu on-line leży po stronie wędkarzy, jest masa oszustw, niestety :(


Tzn...możesz rozwinąć
  • mercoss i uups lubią to

#7 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 17 marzec 2020 - 20:33

Eeeech, chyba nie. Pisałem o tym kilka razy w różnych wątkach.

 

Kolejnym problemem jest logistyka zezwoleń. Musisz mieć wklejone znaczki, hologramy, wpisane daty w zezwoleniach itp. Wizyta u skarbnika jest nieunikniona. Niektórzy mają zniżki, inni powinni zapłacić wpisowe itd.


  • Trapers lubi to

#8 OFFLINE   Andrzej2401

Andrzej2401

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 marzec 2020 - 20:41

bartsiedlce jaka logistyka ?! jakie znaczki ?! Dwa lata temu opłacałem zezwolenie na Nowy Sącz  przelewem, wydruk schowałem do legitymacji i nie miałem żadnych problemów podczas kontroli panów z OSR. Znaczki w legitymacji są tak potrzebne jak umarłemu kadzidło....
  • Artech, mercoss i Krzysiek P lubią to

#9 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 17 marzec 2020 - 20:47

Ja też uważam, że można by cały ten bałagan skasować i uprościć, piszę jak jest dzisiaj.


  • Alexspin lubi to

#10 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 17 marzec 2020 - 20:48

Przecież zezwolenie można by pobrać ze strony, wydrukować, do tego potwierdzenie przelewu - wydruk, i już. W tytule przelewu "opłata za rok.. Okręg...
Tak jak wodach stowarzyszeń. Np w żwirku w Międzyrzecu. Cała ta biurokracja była by niepotrzebna.
  • nalewator i Krzysiek P lubią to

#11 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 17 marzec 2020 - 20:54

Właśnie z potwierdzeniem przelewu jest kłopot. Nie będę opisywał procedury oszustwa, ale jest ona banalnie prosta, a niestety wielu "przedsiębiorczych" wędkarzy korzysta z luk w systemach bankowych. Uczciwemu człowiekowi nie przychodzi do głowy taki pomysł. Ja zostałem tak oszukany osobiście, a okręg w Siedlcach przez kilkunastu typów na zezwoleniach okresowych.


  • Trapers lubi to

#12 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 marzec 2020 - 21:17

Przejście na opłaty online będzie nieuniknione wraz z rozwojem sytuacji z koronavirusem. W okręgach nie stanie się to z dnia na dzień, bo wymaga to przystosowania platform płatniczych albo przejścia na inny system oplat. Najszybciej mogłyby wprowadzić to koła które, mają konta bankowe. W OM wszystkie koła posiadają konta. Niestety jest też kilka problemów. Głównie związanych z wymogami ustawowymi. Trzeba zdać poprzednie zezwolenie i pobrać nowe(to można wydrukować). Zaniechanie którejś z tych czynności wymagałoby interwencji rządowej i korekty przepisów państwowych. Poza tym jest też problem oszustw(pisał o tym Bartek) i dostępu organów kontroli do bazy danych osobowych wędkarzy. W moim kole na tą chwilę wdrożono taką procedurę przyjmowania opłat jak w sklepach/aptekach.


  • bartsiedlce i Trapers lubią to

#13 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 17 marzec 2020 - 21:43

Wszystko się zgadza...tylko że teraz jest stan wyjątkowy i może za chwilę nie być innej możliwości jak zapłacenie online...bo pozamykają okręgi i koła.
Nie wiem na czym może polegać oszustwo przelewu ale pewnie się da...Ale piszesz w przelewie co płacisz, jaką składkę, przepustki, zniżki itp. Drukujesz rejestr który jest na stronie każdego okręgu i tyle. Dokładnie taka procedura jak przy zezwoleniach jednorazowych...Jak sytuacja się ustabilizuje to wtedy każdy pójdzie i wklei te znaczki,zda stare rejestry, pokaże dow. wpłaty. A koła żeby nie było oszustw mogą zweryfikować wpłaty z okręgiem. Skoro Zarząd Główny wystosował taki apel jak napisałem w pierwszym poście...to w tej nadzwyczajnej sytuacji należy tak zrobić i dać taką możliwość. Pewnie spora część ludzi ma już porobione opłaty...

Użytkownik pio76 edytował ten post 17 marzec 2020 - 21:46


#14 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 marzec 2020 - 21:50

Szczyt opłat zawsze przypadał na miesiące marzec i kwiecień(około 60% wszystkich wpłat w roku kalendarzowym). Myślę, że może to zostać uruchomione na początku kwietnia w poszczególnych okręgach. ZG mógłby ruszyć dupę i wystarać się o dyspensę państwową(nawet czasową) na zezwolenia w tym roku. Dodatkowo mógłby uchwalić  tzw. ,,wpisowe" od 01 lipca br. dla osób, które opłacały w zeszłym roku.


Użytkownik vako edytował ten post 17 marzec 2020 - 22:25

  • nalewator lubi to

#15 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 17 marzec 2020 - 22:18

Szczyt opłat zawsze przypadał na miesiące marzec i kwiecień(około 60% wszystkich wpłat w roku kalendarzowym). Myślę, że może to zostać uruchomione na początku kwietnia w poszczególnych okręgach. ZG mógłby ruszyć dupę i otrzymać dyspensę państwową(nawet czasową) na zezwolenia w tym roku.


Dokładnie.
Tam gdzie będzie można to płacić on line , a tam gdzie nie to do momentu gdzie sytuacja się w miarę uststkuje. I jeżeli to będzie nawet czerwiec to nie powinno być problemu bo sytuacja jest wyjątkowa.
No chyba że beton nie ogarnie ....

#16 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 17 marzec 2020 - 22:45

Wielu wędkarzy to osoby starsze, na bakier z przelewami, elektroniką itd. Wiem, że wielu wrzuca takich z racji wieku do jednego wora z napisem "mięsiarze" i najchętniej by się ich pozbyła. Lecz niech PZW nie zapomni i o nich. Przesunięcie terminu opłacania składek bez konieczności płacena wpisowego to dobry pomysł. Poszedłbym krok dalej i ... -i tu kontrowersja - do czasu opanowania kryzyzu honorował opłaty zeszłoroczne o ile były kontynuacją (bez wpisowego) płacenia składek. Natomiast po przejściu zarazy 2 tygodnie, góra miesiąc, na uiszczenie stosownych opłat.
  • Alexspin lubi to

#17 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 17 marzec 2020 - 22:53

Z przesunięciem terminu opłacania składek problem polega na zapisach w statucie:

§ 12 1. Członkostwo w Związku ustaje wskutek:

1) zgonu;

2) rezygnacji zgłoszonej na piśmie zarządowi macierzystego koła;

3) nieopłacenia składki członkowskiej ogólnozwiązkowej w terminie do 30 kwietnia danego roku;

4) wykluczenia na mocy prawomocnego orzeczenia sądu koleżeńskiego.

 

Zmiany w statucie może uchwalić wyłącznie Krajowy Zjazd Delegatów Okręgów.


  • Alexspin i Trapers lubią to

#18 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 17 marzec 2020 - 22:56

Czyli zgromadzenie ponad 50 osób...
  • pawelHERP i Alexspin lubią to

#19 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 17 marzec 2020 - 23:00

Także nie wiem czy jechać opłacać składki do koła mam nadzieję, że przyjmują (w moim przypadku akurat mogę to zrobić w sklepie wędkarskim) czy czekać na jakiś ruch PZW i liczyć na to że u mnie akurać będzie można to zrobić "zdalnie"...Żeby nie zostać bez opłat, bo mam nadzieję że mimo wszystko uda się pojechać za jakiś czas na fishing...😉

Użytkownik pio76 edytował ten post 17 marzec 2020 - 23:03


#20 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 17 marzec 2020 - 23:08

Jak w przypadku składki online weryfikować ulgi? Wiek, niepełnosprawność, uczeń, małżonek, wieńce... Nie mam pojęcia jak to chcą ogarnąć.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
  • Trapers lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych