Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek Mikado Noctis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Borowik22

Borowik22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaLipki Wielkie

Napisano 26 marzec 2020 - 18:41

Witam, kołowrotek zapowiada się ciekawie, myślę że jak poprzednicy że stajni Mikado mógł zostać zrobiony przez Ryobi, niska waga i niska cena przyciąga w klasie ul, ktoś z Was Panowie nim kręcił? jakieś odczucia mile widziane:)

#2 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Napisano 26 marzec 2020 - 19:41

Kupiłem, oddałem. Niby fajny ale coś mi nie pasowało wg mnie dziwnie pracował, wydawał się za delikatny do moich zastosowań pomimo rozmiaru 3000.

#3 OFFLINE   Borowik22

Borowik22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaLipki Wielkie

Napisano 02 kwiecień 2020 - 05:46

Podbijam pytanie

#4 OFFLINE   mackowiak

mackowiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 20 lipiec 2020 - 12:46

Miałem 1009. Ogólnie fajny sprzęt. Ale chyba tylko ten rozmiar, czyli tysiączek. Jako alternatywa dla Stradica CI4 itp, gdy brakuje nam pieniążków. Jednakowoż przegrał u mnie z seriami LT od Daiwy: Regal, Legalis 2000s LT i Fuego 2000s LT. Kręci porównywalnie do Legalisa, nie gorzej układa żyłkę, ale rozmawiałem z pracownikami Mikado (mieszkam kilometr od ich siedziby) i przyznali, że zdobycie szpuli zapasowej to po wielkich kombinacjach, po znajomości przez nich będzie kiedyś do ogarnięcia. Przy cenie sklepowej około 250zł wolę jednak Legalis. Za to Noctis do baaaaaardzo lekkich wędek będzie jak znalazł, bo to piórko. Z tymże jak stać Cię na wędkę poniżej 70g, to i na Stradica ze skarpety wytrzepiesz :)

Taniej, niewiele cięższy (170g) jest Ceymay CXT-10 i poza absurdalnie głęboką szpulą jest to również bardzo udany model.



#5 OFFLINE   fdt

fdt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 20 lipiec 2020 - 21:31

Kolezka sobie go kupil w rozmiarze 2k, i chwilke nim pokrecilem i... wole swoja daiwe ninje, zreszta kolega tez cos nazekal na niego. 



#6 OFFLINE   mackowiak

mackowiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 21 lipiec 2020 - 06:41

Noctis kręci zdecydowanie lżej od ninjy, ale cenowo jednak sporo droższy. Gdyby okuma do Ceymarów robiła płytsze szpule i miała odpowiednik 2000s z Shimano czy Daiwy, to przy 5 letniej gwarancji nawet bym na nic innego nie spojrzał. Za noctisem stoi nie najlepsza opinia o młynkach Mikado, krótka gwarancja i zerowy dostęp do szpuli zapasowych. Co nie zmienia faktu, że na ekstremalnie lekko 1009 ma sens.

#7 OFFLINE   Iluzjonista

Iluzjonista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 21 lipiec 2020 - 17:50



Taniej, niewiele cięższy (170g) jest Ceymay CXT-10 i poza absurdalnie głęboką szpulą jest to również bardzo udany model.

 

To jest absurdalnie głęboka szpula? Serio? 

 

1216_21_07_20_6_41_48.jpeg



#8 OFFLINE   mackowiak

mackowiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 21 lipiec 2020 - 21:11

Ja widziałem taką:
https://pleciona.pl/...Alu-spool/21116

Ćwierć kilometra 0.10mm to dużo. Gdybym dorwał z taką szpulą jak zdjęcie powyżej, to pewnie bym dalej nie szukał.

#9 OFFLINE   Iluzjonista

Iluzjonista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 21 lipiec 2020 - 21:39

Ceymar 10 mieści ok. 150 m żyłki o grubości 0,12 mm i ok. 100 m o grubości 0,16 mm (pi razy drzwi, bez wdawania się w kłótnie o kilka metrów długości czy grubość żyłki). Szpule modeli o wielkości 10 i 20 wyglądają jak ta na zdjęciu. Większe modele mają szpule o innych proporcjach (są wyższe w stosunku do średnicy). 


  • mackowiak lubi to

#10 OFFLINE   mackowiak

mackowiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 22 lipiec 2020 - 07:11

Ceymar 10 mieści ok. 150 m żyłki o grubości 0,12 mm i ok. 100 m o grubości 0,16 mm (pi razy drzwi, bez wdawania się w kłótnie o kilka metrów długości czy grubość żyłki). Szpule modeli o wielkości 10 i 20 wyglądają jak ta na zdjęciu. Większe modele mają szpule o innych proporcjach (są wyższe w stosunku do średnicy). 

To w takim razie mea culpa. Mam CXT-40 Match i porównywałem go do 30ki nie matchowej. Patrząc na zdjęcia i opis na podlinkowanym sklepie uznałem, że szpula będzie równie głupio głęboka jak w 30-ce.

W takim razie z zarzutów do Ceymara nie zostaje praktycznie nic.



#11 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 22 lipiec 2020 - 19:01

Miałem Ceymara rozmiar 35 - do okoniówki na paprochy to jeszcze się nada lub do spławika no i ładnie wygląda. Ale na pstrągach to przy prowadzeniu pod prąd mocno "zwalniał". Zabrałem go na Wisłę. pół godzinki rzutów i zaczął wyć. Jak dla mnie Ceymar do spinningu to nieporozumienie. 



#12 OFFLINE   Borowik22

Borowik22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaLipki Wielkie

Napisano 14 grudzień 2020 - 19:30

Panowie może jeszcze ktoś coś ma do powiedzenia?

#13 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 14 grudzień 2020 - 21:54

Mam ceymara i nie narzekam (po zakupie ponownie przesmarowany i jest git). Noctisa nie testowałem. Jednakże z mikado polecam black cristal.



#14 OFFLINE   stefan..k

stefan..k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 08 listopad 2022 - 14:20

Witam,

Mam prośbę do posiadaczy kołowrotka Mikado Noctis 1009. Czy mógłby ktoś zmierzyć średnicę szpuli?

Kupiłem pod ultralighta kołowrotek Mikado Progessive tez w wielkości 1000 i jest strasznie malutki -mniejszy od Daiwy LT 1000 i w związku z tym zastanawiam się czy go nie odesłać i nie kupić właśnie Noctisa 1009 o ile oczywiiście jest większy od tego Progressive.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych