Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Białoryb na nizinach...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1591 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 26 marzec 2020 - 21:19

Witam Wszystkich, byłem dzisiaj na średniej nizinnej rzeczce z myślą o jaziach.Jazia niestety nie udało się złowić,ale były 2 przyzwoite ok.25cm płotki które agresywnie pobrały dużą imitację larwy jętki przytrzymywana w leniwym nurcie płytkiego odkosu na wewnętrznym łuku rzeki.W związku z tym mam kilka pytań odnosnie nimfowania...

-jak najczęściej łowicie na nimfy na nizinach rzuty w górę,w poprzek, czy kontrolowane spuszczanie nimf w dół rzeki na lekko napiętym zestawie?

-czy zdarza wam się łowić agresywnie pod prąd nimfami? ja dzisiaj złowiłem ryby przy takim łowieniu (łowiłem agresywnie mokrą march brown,nimfa na skoczku).

 

Fotki ze spaceru...

 

Załączony plik  20200326_163444.jpg   45,46 KB   36 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20200326_174433.jpg   92,09 KB   35 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20200326_174500.jpg   70,57 KB   35 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam Wobi

 

PS. to był pierwszy test kijka na czerwonym szklanym blanku 7'8"#4 sprzedawanym w PL przez Ego, kijek uzbrojony po kręgosłupie chodzi bajecznie, z linką Traper Impuls w 6 klasie trzema wymachami posyła 2 ciężkie nimfy , lub nimfę i dużą mokrą na dobre 15m.


Użytkownik Wobi edytował ten post 26 marzec 2020 - 21:20


#2 OFFLINE   wihajster

wihajster

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaStachlew
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 28 kwiecień 2020 - 02:04

Ja właśnie na swojej rzece mam problem ponieważ, próbuje swoich sił z mokrą muchą, ale ryby nie bardzo chcą się do nich podnosić. Łowię na nizinnej rzece, a woda ma temperaturę około 12 stopni. Czy przy takim wczesnowiosennym wędkowaniu na rzekach nizinnych macie lepsze efekty na nimfę?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

#3 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 28 kwiecień 2020 - 08:21

Spróbuj piankowców. Klenie powinny juz się do nich podnosić.

Użytkownik #Nord edytował ten post 28 kwiecień 2020 - 08:22

  • Wobi lubi to

#4 OFFLINE   wihajster

wihajster

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaStachlew
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 28 kwiecień 2020 - 14:46

Spróbuj piankowców. Klenie powinny juz się do nich podnosić.

Słyszałem właśnie ze piankowce sprawdzają się, ale to chyba bardziej letnia przynęta.

Ja jestem ciekawy czy właśnie ktoś ma efekty na nimfę wczesną wiosną, kiedy woda jest jeszcze dosyć zimna i jak sprawdza się ta technika na waszych rzekach nizinnych?


Użytkownik wihajster edytował ten post 28 kwiecień 2020 - 14:46


#5 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 28 kwiecień 2020 - 22:19

Ja klenie na pianki łowię od drugiej połowy czerwca. Maj to jeszcze klasyczna mokra.

#6 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 kwiecień 2020 - 05:57

Duże nimfy, oddające w miarę wiernie etap przyrodniczego cyklu. Nie twisterki i hopperki.. :)



#7 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 29 kwiecień 2020 - 07:09

Ja już na pianki po łowiłem😉

#8 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1591 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 30 kwiecień 2020 - 10:20

Słyszałem właśnie ze piankowce sprawdzają się, ale to chyba bardziej letnia przynęta.

Ja jestem ciekawy czy właśnie ktoś ma efekty na nimfę wczesną wiosną, kiedy woda jest jeszcze dosyć zimna i jak sprawdza się ta technika na waszych rzekach nizinnych?

U mnie też mokra sie na razie nie sprawdza,jest dobra dopiero gdy ryby podnosza się do suszu ,lub na płytkich rafach.Na zakretach gdzie jest co najmiej metr wody nadal króluje nimfa,najlepiej (jak jest miejsce na zatopienie) możliwie lekka ,naturalnie spływająca przy dnie. Typowe plomby na wolframkach 3-3,5mm sprawdzaja sie tylko przy łowieniu w dół rzeki.


  • gniady i wihajster lubią to

#9 OFFLINE   wihajster

wihajster

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaStachlew
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 30 kwiecień 2020 - 20:42

U mnie też mokra sie na razie nie sprawdza,jest dobra dopiero gdy ryby podnosza się do suszu ,lub na płytkich rafach.Na zakretach gdzie jest co najmiej metr wody nadal króluje nimfa,najlepiej (jak jest miejsce na zatopienie) możliwie lekka ,naturalnie spływająca przy dnie. Typowe plomby na wolframkach 3-3,5mm sprawdzaja sie tylko przy łowieniu w dół rzeki.

No dzisiaj byłem na mokra i po raz kolejny bardzo słabo. Muszę spróbować tej nimfy. To na metr wody zazwyczaj jakie główki stosujesz?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
  • Wobi lubi to

#10 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 30 kwiecień 2020 - 21:15

Ciężko określić jaką główkę dać na " metr wody "
Dużo zależy od takich szczegółów jak hak, konstrukcja muchy, grubość żyłki, długość przyponu, uciąg wody, klasa linki oraz jak chcesz nimfę zaprezentować...
Na forum czy w internetach ciężko znaleźć złoty środek czy konkretną receptę na daną wodę, lub jej kawałek.
Na Dunajcu dałbym 3,5-4,0 wolfram, na Skawie/Rabie 3,0 -3,5. Na Przemszy/Pilicy 2,5-3,0 pytanie czy Ci to coś daje... Bo każdy zakręt na tej samej rzece jest inny, z innym uciągiem...
  • Wobi lubi to

#11 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 01 maj 2020 - 05:07

Jakie znów główki.. We flyfishingu, główka imitowała pęcherzyk powietrza, u dzisiejszych muszkarzy imituje umiejętności..  :)



#12 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1591 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 05 maj 2020 - 08:40

No dzisiaj byłem na mokra i po raz kolejny bardzo słabo. Muszę spróbować tej nimfy. To na metr wody zazwyczaj jakie główki stosujesz?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Ja na nizinnych dość leniwych rzeczkach typu np.górna Narew częściej stosuje mosiądz niż wolfram tak miedzy 2 a max.3,5mm, do tego długi przypon ok 3,5m i łowię na długą nimfę (z linki). Wolfram tylko wtedy gdy łowię w dół , też max 3,5mm., choć najczęściej 2,5-3mm. Ale zaznaczam ze jestem totalnym amatorem i dopiero się tego uczę metodą prób i błędów  :)

 

Załączony plik  20200501_073726.jpg   133,78 KB   12 Ilość pobrań

 

Pozdr.Wobi


  • Janusz Wałaszewski, Maciek Rożniata, Zielony i 3 innych osób lubią to

#13 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 05 maj 2020 - 22:50

Czy mieliście doświadczenie w łowieniu kleni na suchą muchę (głównie piankowce) o poranku?
Zawsze takie łowienie kojarzyło mi się z popołudniami ale z pewnych przyczyn w najbliższym czasie czas na łowienie będę miał tylko z rana. Czy takie łowienie ma sens czy szkoda czasu i lepiej założyć mokrą muchę lub nimfę?

#14 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 06 maj 2020 - 05:27

Łowiłem klenie na pianki zarówno rano, w środku dnia jaki i na wieczór. Ale ja je łowię w ten sposób latem.

#15 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 07 maj 2020 - 12:07

Dzięki za odpowiedź.

Byłem w ostatnią niedzielę i próbowałem je skusić w ten właśnie sposób, ale nie miałem żadnych efektów. Nie było też widać żadnych oznak żerowania. 

Przeszedłem więc na mokrą muchę (również bez efektu  ;) ), a na koniec na nimfę, którą jednak nie umiem się zbyt dobrze posługiwać. No i wyprawa skończyła się na zero.

Ja też łowiłem do tej pory na piankowce z reguły latem, i z reguły popołudniu.


  • analityk lubi to

#16 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1591 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 08 maj 2020 - 21:14

Ja dzisiaj korzystając z fajnej pogody płowiłem trochę na pianki,było kilka kleników ,ale nic fajniejszego ,wszystkie +-30cm.


  • grey lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych