Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wodery do pasa na wiosnę/lato


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Steril

Steril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 30 marzec 2020 - 22:38

Cześć. Proszę o poradę. Szukam gaci na pstrągowe łażenie, nie będą służyć do typowego brodzenia, raczej okazjonalnego wejścia do wody, przejścia przez błoto, dojście do miejscówek itp-raczej syf a nie żwirek i kamyczki jak przy muchowaniu. Z drugiej strony wędrówki czasami potrafią być długie, kilkugodzinne itp. Przerabiałem różne, w tym drogie oddychacze z butami do brodzenia etc-do muchowania czy łowienia troci w morzu super, ale na co dzień za dużo ebaczki z zakładaniem, zdejmowaniem tych skarpet, butów itp, Obecnie ujeżdżam zwykłe stare wodery na szelkach z kaloszami, zdjęcie trzy sekundy i cyk do skrzynki w samochodzie, na szybkie wypady po pracy super, tylko im cieplej tym bardziej z nich wali...czy jest obecnie na rynku jakaś alternatywa, być może jakieś połączenie oddychaczy z kaloszami. Znalazłem coś ale cena jak dla mnie za takie gacie kosmos. Może jednak zwykłe prosy do pasa z kaloszem i co jakiś czas je odświeżyć od środka czy coś? Wszelkie pomysły, szczególnie oparte na doświadczeniu, mile widziane.

#2 OFFLINE   BECA

BECA

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 30 marzec 2020 - 23:21

Może model z Decathlonu spełni oczekiwania. Jest wersja pol oddychająca czyli góra oddycha dół zrobiony z innego materiału połączony z kaloszem.

Użytkownik BECA edytował ten post 30 marzec 2020 - 23:22


#3 OFFLINE   Steril

Steril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 30 marzec 2020 - 23:33

https://www.decathlo...id_8409262.html

Coś takiego?
Rzeczywiście spoko, cena też ok, nawet, jakby miały starczyć na sezon.

#4 ONLINE   Areck

Areck

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 31 marzec 2020 - 06:02

Mam, używam, polecam za tą cenę.

 

Kupiłem w marcu ub. roku, nadal sprawne.



#5 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 31 marzec 2020 - 07:32

W armyworld rzucili niedawno OP1, jak dla mnie bezkonkurencyjne gacie na szybkie wędkowanie. Kupiłem 3 pary od razu bo nie są to najwytrzymalsze śpiochy na świecie. Miałem zamiar kupić takie już na wypasie, oddychające i w ogóle ale jak pomyślałem o tachaniu dodatkowej pary butów w plecaku to szybko mi przeszło.

#6 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 31 marzec 2020 - 10:22

Scierra miala takie do pasa, kiedys sam uzywalem.



#7 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 31 marzec 2020 - 11:50

W linku znajdziesz kilka modeli , wybór jako tako jest  https://www.fishingm...aders_3512.html



#8 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 31 marzec 2020 - 11:56

Ja mam właśnie Scierra do pasa na takie łażenie. Częściej stosuje je właśnie w zimie, gdzie praktycznie nie wchodzę do wody. Maja za zadanie osłaniać przed śniegiem, błotem, zimnem itp. Na letnie wyprawy stosuje długie spodnie, bo znacznie częściej zdarza mi się brodzić, przechodzić na druga stronę rzeki itp
  • talon lubi to

#9 OFFLINE   Steril

Steril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 31 marzec 2020 - 15:48

Dzięki za podpowiedzi. Ostatecznie zdecydowałem, że w orvisach z szelkami wymienię skarpety neoprenowe bo ciekną-będzie na muchowanie i trociowanie, zdobędę też scierra lub podobne do pasa do wiosennych i letnich wędrówek za pstrągami. Trzeba będzie się przeprosić z butami do brodzenia, wykombinuję tylko coś lekkiego na gumowej podeszwie, może nawet zwykłe trekkingi. Dzięki!

#10 OFFLINE   reggie

reggie

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 czerwiec 2020 - 22:16

Witam szukam opini na temat woderów do pasa( głębiej nie wchodzę) Napewno ktoś tu używa i albo jest zadowolony albo pluje w sobie w brodę że kupił;) model savage gear denim , scierra x 1600, może jest coś innego w podobnej cenie. Oczywiscie chodzi o spodnie z skarpetą.

#11 OFFLINE   Emillo Lures

Emillo Lures

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 19 czerwiec 2020 - 11:18

Witam Podbijam pytanie Reggiego . Również rozważam zakup tych modeli. Reggie jesli już coś kupiłeś to daj znać ,jeśli nie to ja w niedzielę kupuje oba modele na przymiarkę i jedne zwrócę po podjęciu decyzji.



#12 OFFLINE   reggie

reggie

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 czerwiec 2020 - 20:10

Ja się jednak zdecydowałem na spiochy scierra x16000, przemyslałem to że jednak wiekszy manewr nad wodą bede miał w spiochach. Niestety oprócz przymiarki w domu nie miałem możliwosci w nich pochodzić warunki nad wodą są w moim rejonie na dzień dzisiejszy katastrofalne niestety. Ma do tego fajny zestaw termo "tecally warm optimal" używają go odziały specjalne hahahaha :)

#13 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 28 czerwiec 2020 - 14:26

Cześć, czy poza scierrą oo SG jest coś do pasa oddychające dostępne? Zdecydowane skłaniam się ku gumiakowi a nie skarpecie.

 

pozdrawiam



#14 OFFLINE   ISAR

ISAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaDaleki Zachód
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:lekarskie

Napisano 29 czerwiec 2020 - 06:41

rowniez dlugo szukalem i znalazlem tylko takie scierra.

 

https://www.fishingt...ot-cleated.html

 

Zamowilem dwie rozne pary i zadna nie pasowala.

42/43 za male, a 44/45 o wiele za duze. Kalosze nie sprawialy dobrego wrazenia i tak ogolnie produkt, weglug mnie, nie jest  dopracowany.

Szkoda pieniedzy bo naprawde nie sa tego warte.

Tak ogolnie oddychajace spdnie do pasa z kaloszami jakos zniknely z rynku(to prawda, ze dlugo nie trzymaja szczelnosci)

Simms wypuscil w prawdzie  jeden model ale za kosmiczna cene ponad 1000 Euro. Szok!


Użytkownik ISAR edytował ten post 29 czerwiec 2020 - 06:42


#15 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 30 czerwiec 2020 - 11:23

Dzięki za info. Potrzebuję do belly i wolę zdecydowanie gumiaka. Do śpiochów i tak muszę założyć dodatkowo buty bo inaczej stopy mam nie usztywnione i odczuwam ból.



#16 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 30 czerwiec 2020 - 12:55

Ja wczoraj zamówiłem za 60$ na Ali  spiochy do pasa - z neoprenowa skarpetą. (jednak co komfort i bezpieczeństwo butów do brodzenia - to nie kalosz - a dużo biegam po górskich skalisto-kamienistych rzeczkach). Na lato powinny być dużo lepsze na małe pstrągowe rzeczki jak pełne spodniobuty czy gumowe wodery.

 

https://pl.aliexpres...de-a13dbbdc95ee

 

Dostane - zrobię recenzje, chyba ze już ktoś takie ma i może coś napisać?


  • guciolucky lubi to

#17 OFFLINE   Nales

Nales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaTurek
  • Imię:Kamil

Napisano 07 lipiec 2020 - 15:42

Dzięki za info. Potrzebuję do belly i wolę zdecydowanie gumiaka. Do śpiochów i tak muszę założyć dodatkowo buty bo inaczej stopy mam nie usztywnione i odczuwam ból.


Co kupiłeś kolego?
Znalazłem takie gumiaki na Allegro; https://allegro.pl/o...source=facebook

#18 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 08 lipiec 2020 - 20:01

Nie. Ww to typowe gumiaki więc poza belly nie nadadzą się bo się ugotujesz. W oddychających po 3 godzinach w wodzie mam wilgotne nogi niestety. No ale przy membranie inaczej się chyba nie da.

#19 OFFLINE   Nales

Nales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaTurek
  • Imię:Kamil

Napisano 09 lipiec 2020 - 15:20

To prawda, że w gumiakach latem się gotujesz ale myślałem że szukasz typowo do belly.

#20 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 09 lipiec 2020 - 21:18

W sg jestem wysoko nad wodą. Także i tak bym się ugotował.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych