Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Świat zabawek Speku3

gumy obrotówki woblery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   speku3

speku3

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 03 maj 2020 - 12:34

Witajcie.

Długo się do tego zbierałem ale najwyższa pora na własny wątek.

Od roku wkręciłem się w robienie własnych przynęt miały być tańsze przynęty a ostatecznie pojawiła się kolejna studnia pochłaniająca oszczędności choć plusów lurebuildingu oczywiście nie brakuje :)

Mam wiele rozpoczętych projektów i wiele niedokończonych jednak kilka z nich udało mi się doprowadzić do efektu finalnego.

W pierwszej kolejności zaprezentuję wam mój ostatni twór.

Jest to guma płotka 15 cm waga oscyluje w granicach 32-33 gramy. Skromnie nazwana „szlachcianką” stworzona z myślą o majowych płytkich rozlewiskach. Pracuje na samej wkrętce bez obciążenia same kotwice ją wyważają. Średnio mocna praca ogonkiem delikatne lusterko praca moim zdaniem wyjątkowo kusząca dla zębatych. Pierwsze dni maja pokazały że pistolety ją lubią jednak największy głodny szczupak miał 60 cm więc nie spełnia formowego minimum. Sezon jednak się rozpoczyna więc mam nadzieję że uda mi się okrasić wątek zdjęciami fajnych ryb.

Co do samych gum i ich malowania wciąż się jeszcze uczę i kombinuję z kolorami więc proszę o wyrozumiałość w kwestii niedociągnięć jak również czekam na konstruktywną krytykę i porady by moje przynęty mogły stać się lepsze.

Miłego oglądania

Załączony plik  14.jpg   43,08 KB   63 Ilość pobrańZałączony plik  3.jpg   29,63 KB   60 Ilość pobrań

Załączony plik  5.jpg   33,06 KB   59 Ilość pobrańZałączony plik  20.jpg   34,99 KB   50 Ilość pobrań

Załączony plik  21.jpg   31,74 KB   43 Ilość pobrańZałączony plik  15.jpg   27,02 KB   43 Ilość pobrań

Załączony plik  16.jpg   26,78 KB   40 Ilość pobrańZałączony plik  18.jpg   23,81 KB   38 Ilość pobrań

Załączony plik  1.jpg   34,03 KB   36 Ilość pobrańZałączony plik  7.jpg   31,76 KB   35 Ilość pobrań

 



#2 OFFLINE   zator

zator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 03 maj 2020 - 13:28

Bardzo ładne

#3 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 03 maj 2020 - 13:33

I bardzo kolorowe :) Alle jak mawiają najstarsi jerkbaitowicze wrzuć może jakiś filmik z pracą.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 03 maj 2020 - 13:34


#4 ONLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 03 maj 2020 - 16:01

wykonanie na wysokim poziomie  :good:



#5 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 maj 2020 - 18:27

No, no no ... po naszej pierwszej rozmowie i prezentacji wersji surowej, nie spodziewałem się takiego efektu. Jeśli to są "pierwsze koty za płoty" to potem co? ...  ;)  :P  :D "Król Lew"?! B)  :D

Piękny debiut na forum. Gratuluję :clappinghands:



#6 OFFLINE   speku3

speku3

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 03 maj 2020 - 19:00

Panowie nie zchlebiajcie bo się zarumienię ^_^  Co do filmiku z pracy najpierw muszę dorwać jakąś względną kamerkę ;)



#7 OFFLINE   speku3

speku3

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 03 maj 2020 - 22:03

Panowie nie zchlebiajcie bo się zarumienię ^_^  Co do filmiku z pracy najpierw muszę dorwać jakąś względną kamerkę ;)

Ale babol ortograficzny i nikt mnie nie upomniał! schlebiajcie* powinno być 


  • BOB lubi to

#8 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 maj 2020 - 17:56

W sumie, to nawet w pewnym stopniu czuję się przeleciany przez front atmosferyczny, który pojawił się nad Warszawą. Odwykłem od opadów deszczu, które można nazwać opadami. Zirytował mnie tylko tym, że zbiegł się z odbiorem gum od Maćka skutecznie uniemożliwiając ich test w przemyślanym, wyselekcjonowanym łowisku, w którym na pewno brania ryb nie wypaczą ich oceny. Czyli dzisiejsza wizyta nad sławnym jeziorkiem Czerniakowskim.

Trzy wybrane gumy (golasy ważą 32,88gr przy 14,8 cm długości) uzbroiłem różnorodnie, ale na lekko. Klasyczna główka 10/0 7gr, wkrętka 5gr, i wkrętka bez dociążenia z bardzo lekką (świadomie za małą) kotwiczką.

Załączony plik  IMG_20200507_162140a.jpg   102,23 KB   24 Ilość pobrań

 

Gumę na główce i wkrętce (5gr) pracuja bardzo równo. Przy nawet szybkim prowadzeniu nie obracają się wzdłuż osi. W opadzie lekko lusterkują a ogon pracuje dość intensywnie. Można je poprowadzić bardzo płytko.

Guma z wkrętka bez obciążenia opada bardzo powoli. Wyważa ją lekka kotwiczka i wymaga baaardzo wolnego prowadzenia aby się nie obracała jednak nawet przy tak powolnej prezentacji, ogonek ładnie zamiata. 

Załączony plik  IMG_20200507_163740a.jpg   103,96 KB   23 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20200507_163852a.jpg   99 KB   23 Ilość pobrań

 

Fajnie łapią kolor pod światło

Załączony plik  IMG_20200507_162419a.jpg   47,01 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20200507_162559a.jpg   38,24 KB   21 Ilość pobrań

 

Podsumowując bez sugestii zachowaniem szczupaków: klasyka z dużym potencjałem :)  :good:

 



#9 OFFLINE   speku3

speku3

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 07 maj 2020 - 20:18

Dziękuję za pierwszą opinię szkoda, że pogoda i ryby nie dopisują ale liczę że to jeszcze ulegnie zmianie :)

Co do pracy na samej wkrętce o mało dostałem palpitacji serca jak napisałeś że ci się obraca ale później zobaczyłem twoje zbrojenie i myślę że to może być tego przyczyną. Później zrobię fotki i pokażę jak u mnie to wygląda. 

Chyba że twoje bardzo wolno to moje normalnie i szybko :P

Czas pokaże co będzie dalej :)


  • BOB lubi to

#10 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 maj 2020 - 21:10

Bardzo jestem ciekaw Twojego sposobu zbrojenia. Ja zastosowałem sposób, który stosuję w innych używanych u mnie przynętach, Jednak z góry wiedziałem, że tak lekka kotwiczka nie ma szans na utrzymanie przynęty. A jednak w opadzie (dla mnie bardzo wolnym) idzie brzuchem do dołu co jest bardzo dobre. Przy szybszym prowadzeniu wykłada się i co pewien czas obraca... i tego w sumie się spodziewałem. Opieram swoje opinie i doświadczenia na porównaniach i np. mam takie przynęty, które przy samej wkrętce i nawet dozbrojce z dwóch ciężkich kotwic w podbrzuszu i tak się kręcą.

Kiedy będę chciał łowić Twoimi gumami bardzo płytko to wcisnę im centralnie w brzuch bolec ołowiany 2gr i wiem, że spokojnie poprowadzę je 5cm pod powierzchnią wody  :)


  • speku3 lubi to

#11 OFFLINE   speku3

speku3

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 08 maj 2020 - 02:11

Jak obiecałem pokazuję :)

Na tych zdjęciacg guma jest uzbrojona w dwie kotwiczki rozmiar 2

Załączony plik  img-6843.jpg   40,72 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  img-6844_1.jpg   43,2 KB   25 Ilość pobrań

Natomiast tutaj guma uzbrojona w jedną kotwiczkę rozmiar 1

Załączony plik  img-6846.jpg   37,56 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  img-6848.jpg   44,15 KB   25 Ilość pobrań

Jak widać przy takiej wielkości gumy nie stosuję kółek łącznikowych ani krętlików (robię tak dopiero przy gumach 20+) linka idzie bezpośrednio do wkrętki.

Dodatkowo linkę stabilizuję w lini pośrodkowej malutkimi pinami z cienkiego drutu co stabilizuje gumę.

Daję słowo że przy tak uzbrojonej gumie trzeba się postarać by zaczęła się wykładać na boki i kręcić.

Przy normalnym prowadzeniu idzie prościutko a przy szybszym ogonek rysuje fale na tafli wody prawie można rzec, że guma powierzchniowa :lol:

 

Co by nie było zdecydowałem że chwilową zmniejszę zasób kolorystyki i skupię się na trzech kolorach z małymi modyfikacjami (kolory płetw, oka itp) gdy dojdę do perfekcji w malowaniu dopiero wezmę się za następne kolory. 

Natomiast z samego lania gum już jestem bardzo zadowolony :D kolejna partia do malowania

Załączony plik  img-6841.jpg   46,47 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  img-6842.jpg   32,09 KB   22 Ilość pobrań



#12 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 13 maj 2020 - 21:25

Dzięki za cenn uwagi dotyczące zbrojenia. Zobaczymy czy płoteczki przypasują miejscowym kaczkom. W sobotę, jak pogoda dopisze, pierwsze testy na rybie


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  • BOB i bob74 lubią to

#13 OFFLINE   speku3

speku3

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 13 maj 2020 - 22:17

Czekam z niecierpliwością :D



#14 OFFLINE   speku3

speku3

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 17 maj 2020 - 23:00

Ogólnie pomimo opóźnień coś się dzieje ;)  musiałem poprawić jeden problem gum związany z malowaniem ale już wszystko powinno być ok więc we wtorek pójdą kolejne płoteczki na testy

Załączony plik  img-6858.jpg   58,91 KB   19 Ilość pobrań

Cały czas próbuję udoskonalić malowanie i to chwilowo będą podstawowe kolory

Załączony plik  img-6861.jpg   55,69 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  img-6864.jpg   60,84 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  img-6866.jpg   54,47 KB   19 Ilość pobrań

Rzecz jasna próbuję tworzyć nowe ale muszę tego jeszcze trochę poprawić (muszę trochę wydłużyć czarne paski)

Załączony plik  img-6860.jpg   48,91 KB   20 Ilość pobrań



#15 OFFLINE   speku3

speku3

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 29 maj 2020 - 10:45

Cały czas coś się dzieje ;)

Wersja ostateczna (na tą chwilę)

Fire tiger i fire perch/zander (taka trochę kopia koloru od westina :ph34r: )

Załączony plik  IMG_6870_Easy-Resize.com.jpg   32,65 KB   20 Ilość pobrań

Co do reszty jakoś nie umiem przestać kombinować z duża liczbą kolorów po prostu lubię ogonki fluo.

Załączony plik  IMG_6877_Easy-Resize.com.jpg   34,42 KB   20 Ilość pobrań

Tutaj też ogonki fluo ale brzuszek transparentny z brokatem "holo"

Załączony plik  IMG_6885_Easy-Resize.com.jpg   32,39 KB   20 Ilość pobrań 



#16 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 08 czerwiec 2020 - 21:09

Na początku maja (dla mnie to środek sezonu szczupakowego na moich wodach) Maciek przesłał mi kilka swoich zabawek :) do testów na rybie. Jak sami zauważyliście, sesję fotograficzną miały nad jeziorkiem Czerniakowskim :D gdzie ryby nawet nie powąchały :ph34r:.

Po otwarciu paczki od Maćka byłem mile zaskoczony. W środku znalazłem pokaźne stadko płoteczek w różnorodnym malowaniu, jest naprawdę z czego wybierać. Do gustu przypadły gumy malowane na pomarańczowo i czerwono z czarnymi grzbietami. Według mnie to najlepsza kombinacja kolorów na pochmurne, deszczowe dni, kiedy trzeba użyć wyraźnych kontrastów.
Załączony plik  1 2.jpg   157,4 KB   20 Ilość pobrań

Wybrane gumy uzbroiłem na lekko hakiem 6/0 na główce 7 gr plus dozbrojka na kotwicy 1/0 (pomarańczowo-czarna), sama wkrętka z pojedynczą kotwicą 1/0 plus ciężarek-wkrętka 3.5gr od spodu po środku gumy (czerwono-czarna) oraz wkrętki z głowką 5g z pojedynczą kotwicą 1/0 (naturalsy). W tym zbrojeniu gumy pracowały idealnie na wodzie od 60 cm do 2.5 m. Zmiana w szybkości zwijania nie powodowała "wykładania" się gumy - i to jest ich wielką zaletą (wiele gum o wrzecionowatym kształcie i delikatnym korpusie ma niestety ten problem). Przy pauzach fajny opad z nienachalnym lusterkowaniem i dość szybkim migotaniem ogonka. Praca gum delikatna, naturalna.

Załączony plik  2 2.jpg   74,77 KB   20 Ilość pobrań

Gumy solidnie wykonane, dbałość o szczegóły zadowalająca. Bardzo udana konstrukcja.

A teraz to, co najważniejsze. Gumy są naprawdę skuteczne i swoją delikatną pracą kuszą zarówno pistolety jak i dorodne mamy- amatorki snaków. Najwięcej zniszczeń w gumie robiły 50-60ki, natomiast ryby powyżej 70 cm połykały w całości snaka i gumę wyciągałem bez większych uszkodzeń.

W czystej wodzie w słoneczne dni robotę robiły naturalsy, które muszę przyznać, prezentują się świetnie.
Załączony plik  3.jpg   45,78 KB   20 Ilość pobrańZałączony plik  7 2.jpg   47,06 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  6 2.jpg   57,01 KB   19 Ilość pobrań Załączony plik  5 2.jpg   57,81 KB   19 Ilość pobrań

Na koniec, moje dwie ulubienice - killery na pochmurne dni.

Załączony plik  4 2.jpg   48 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  8 2.jpg   51,57 KB   19 Ilość pobrań

Na ostatniej fotce piękna 102-ka, która wcześniej nawet nie chciała spojrzeć na jerka, dużego i mniejszego piga, a przywaliła w skromną płoteczkę w jakże prostym malowaniu.
Podsumowując, płoteczki od Maćką idealnie sprawdzą się na płytkich łowiskach (nie testowałem z cięższymi główkami) w kombinowanym prowadzeniu. Co najważniejsze, jak ryba jest w łowisku, to nie może im się oprzeć.

Powodzenia Maćku przy najstępnych projektach!

Użytkownik MarCinFin edytował ten post 09 czerwiec 2020 - 05:09


#17 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 08 czerwiec 2020 - 21:38

Brawo Marcinie, fajna guma, fajnie obłowiona :good:

Jednak coś mnie ukuło w Twojej relacji?!...aaaa już wiem! Porównanie Twojego łowiska do j. Czerniakowskiego w Warszawie.

Dla niewtajemniczonych ... łowisko Marcina to szkiery Turku w Finlandii!!! :D  :D  :D

Bez względu na wszystko...gratulacje tak dla twórcy jak i łowcy :clappinghands:

PS od czwartku , te gumiaki zapoznają się z wodami Żarnowca ;)  się zobaczy :)


  • MarCinFin i speku3 lubią to

#18 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 czerwiec 2020 - 09:31

Żarnowieckie 70 

Za jednym zamachem "rozdziewiczyłem" St.C Turnament oraz multik Lew's  ;)

Załączone pliki


Użytkownik BOB edytował ten post 16 czerwiec 2020 - 09:34

  • MarCinFin, bob74 i speku3 lubią to

#19 OFFLINE   speku3

speku3

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 09 wrzesień 2020 - 22:07

Czas leci nieubłaganie a ja cierpię na chroniczny brak wolnej chwili by zrobić jakiś projekt do końca :angry:

Jednak mam kilka rozpoczętych projektów znając życie może zimą coś się uda dokończyć.

Jednak coby wątek nie umarł wrzucę trochę półproduktów ;)

Na tych fotkach widać wstępne projekty modeli ogonków tak sobie pomyślałem że takie modele mogą mi ułatwić życie w przyszłości oto one: 

Załączony plik  IMG_7026_Easy-Resize.com.jpg   29,26 KB   26 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7033_Easy-Resize.com.jpg   33,82 KB   25 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7034_Easy-Resize.com.jpg   30,4 KB   24 Ilość pobrań

Może ktoś się wypowie które są obiecujące :lol: rzecz jasna są niedokończone i efekt końcowy może być zgoła inny.

Tu zaś ostatnie wypociny niestety pomimo jednego brania nie jestem zadowolony więc będę ten model jeszcze modyfikował.

Załączony plik  IMG_7042_Easy-Resize.com.jpg   46,78 KB   26 Ilość pobrań

Pozdrawiam wszystkich oglądających :D


  • MarCinFin i Tony69 lubią to

#20 OFFLINE   speku3

speku3

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 05 grudzień 2020 - 22:56

Wieczory już długie to i czasu trochę więcej na głupoty ;)

Na wiosenne okonie małe zapasy.

Załączony plik  IMG_7206_Easy-Resize.com.jpg   15,08 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7207_Easy-Resize.com.jpg   13,43 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7209_Easy-Resize.com.jpg   12,49 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7211_Easy-Resize.com.jpg   15,46 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7213_Easy-Resize.com.jpg   15,44 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7215_Easy-Resize.com.jpg   14,15 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7216_Easy-Resize.com.jpg   14,87 KB   12 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7217_Easy-Resize.com.jpg   17,42 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7218_Easy-Resize.com.jpg   13,87 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7219_Easy-Resize.com.jpg   32,99 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7221_Easy-Resize.com.jpg   24,18 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7222_Easy-Resize.com.jpg   28,9 KB   12 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7224_Easy-Resize.com.jpg   22,82 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7225_Easy-Resize.com.jpg   22,74 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7226_Easy-Resize.com.jpg   15,56 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7227_Easy-Resize.com.jpg   19,54 KB   11 Ilość pobrań


  • bob74 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gumy, obrotówki, woblery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych