Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ponton Maweric 370C + Mercury 20 hp ( za duza moc silnika )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Grooby88

Grooby88

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 06 maj 2020 - 11:57

Witam , 

 

Zakupiłem niedawno ponton + silnik jak w temacie ... Mam problem ponieważ uważam że silnik jest za mocny mimo deklaracji że do tego pontonu max silnik to właśnie 20HP . Pływałem ostatnio i przy prędkości lekko ponad 30km/h zaczyna strasznie się podłoga unosić w pontonie wszystko trzeszczy itd . jakby miało się zaraz rozlecieć . Chciałem zapytać czy to normalne i mam sie nie obawiać niczego czy lepiej nie przekraczać tej magicznej prędkości 30km/h . Raczej nie będę aż tak szaleć ale chciałem sprawdzić ile to pójdzie na maxa . Proszę o opinie kolegów którzy maja podobne parametry ponton + silnik . 



#2 OFFLINE   Hubo

Hubo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 06 maj 2020 - 12:01

Hehe. W ślizg chcesz wchodzić? Dociąża ten ponton na dziobie i zobaczysz czy deklaracja producenta jest ok.
Wiadomo że jak lekki jest to będziesz latał. To nie łódź.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#3 OFFLINE   Grooby88

Grooby88

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 06 maj 2020 - 12:23

Hehe. W ślizg chcesz wchodzić? Dociąża ten ponton na dziobie i zobaczysz czy deklaracja producenta jest ok.
Wiadomo że jak lekki jest to będziesz latał. To nie łódź.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

W ślizg ponton wchodzi bez problemu . Nigdzie nie napisałem że mam problem z wejściem w ślizg ... 



#4 OFFLINE   Hubo

Hubo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 06 maj 2020 - 12:33

W ślizg ponton wchodzi bez problemu . Nigdzie nie napisałem że mam problem z wejściem w ślizg ...

Mi chodzi o to że jak lekki i podbijesz dziób a duża moc z tyłu to będzie Ci latał na boki.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#5 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 06 maj 2020 - 12:37

Mam 380 z 20hp aluminiowe dno lata prawie 40kmh cos tam podloga wydaje jakies dzwieki wszczegolnosci na falach ale ma strachu smialo bym zalozyl max 30hp. Zdejme z drugiej lodki kiedys 25hp tylko musze wymyslic cos zeby go podniesc tymczasowo to ci powiem jak lata na 25hp ale w porownaniu do 15hp przewiduje ze 45kmh

#6 OFFLINE   Grooby88

Grooby88

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 06 maj 2020 - 12:56

Mi chodzi o to że jak lekki i podbijesz dziób a duża moc z tyłu to będzie Ci latał na boki.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ok rozumiem . U mnie jest trochę inaczej bo płynę w ślizgu i zwiększając delikatnie prędkość to się dzieje po prostu ponad jakieś 33 km/h . Nie miałem na myśli że jeżeli dodaję gwałtownie gazu to przód idzie do góry i wszystko trzeszczy . 



#7 OFFLINE   Grooby88

Grooby88

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 06 maj 2020 - 12:57

Mam 380 z 20hp aluminiowe dno lata prawie 40kmh cos tam podloga wydaje jakies dzwieki wszczegolnosci na falach ale ma strachu smialo bym zalozyl max 30hp. Zdejme z drugiej lodki kiedys 25hp tylko musze wymyslic cos zeby go podniesc tymczasowo to ci powiem jak lata na 25hp ale w porownaniu do 15hp przewiduje ze 45kmh

postaram się na weekend nagrać filmik jak to u mnie wygląda . Wydaje mi się że te podane wartości są zaniżone właśnie i się zdziwiłem a nie chce rozwalić sprzętu :)



#8 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 06 maj 2020 - 13:05

A próbowałeś mocniej napompować kil?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#9 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 06 maj 2020 - 13:43

Czechofil ma racje sprubuj dopompowac kil u mnie kil jest napompowany 2xwiecej jak boki, cokolwiek podaje na tabliczce max cisnienia kil napompuj 2x .U mnie juz tak 2 lata nigdy go nie skladam i robi nic sie nie dzieje

#10 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2020 - 14:29

Napompuj na maxa balony tzn. chyba 0,25.


Użytkownik godski edytował ten post 06 maj 2020 - 14:29


#11 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 06 maj 2020 - 14:58

@Sharkfishing
Sugerujesz, że kil na dłuższą metę wytrzyma 0,5bara? Rozumiem 0,3 przy niskich temperaturach ale 0,5 wątpię.. Toż to 100% więcej niż zalecane. Airmata ma 0,75 gdzie to zupełnie inna konstrukcja i materiał pewnie też.

Co do trzeszczących wpustów podłogi aluminiowej to raczej bez stresu, ktoś kiedyś pisał na forum, że potraktował je jakimś "proszkiem smarnym" podobno dolegliwości ustały ale co to było dokładnie? Nie wiem.. Ktoś przypomni? 🙂

Użytkownik Jammaey edytował ten post 06 maj 2020 - 15:08


#12 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 06 maj 2020 - 15:27

z tego co pamietam to ktos pisal o graficie w proszku

#13 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 06 maj 2020 - 16:56

Jammaey mam tak napompowane caly czas .4-.5 nic sie nie dzieje zreszto w moim tak zaleca sprzedawca balcony 2.5 psi kil 5 moze mam inny kil lub te ,,amerykanskie" gumy sa lepsze🤣

#14 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 06 maj 2020 - 16:59

Zreszta ja moj ponton na lato pompuje azotem

#15 ONLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 06 maj 2020 - 17:06

@Sharkfishing
Sugerujesz, że kil na dłuższą metę wytrzyma 0,5bara? Rozumiem 0,3 przy niskich temperaturach ale 0,5 wątpię.. Toż to 100% więcej niż zalecane. Airmata ma 0,75 gdzie to zupełnie inna konstrukcja i materiał pewnie też.

Co do trzeszczących wpustów podłogi aluminiowej to raczej bez stresu, ktoś kiedyś pisał na forum, że potraktował je jakimś "proszkiem smarnym" podobno dolegliwości ustały ale co to było dokładnie? Nie wiem.. Ktoś przypomni?

Nie pompuj Mawerica dwukrotnie ponad normę. To nie najmądrzejsza rada kolegi wyżej.
Rozwalisz kil i kłopot tylko. Napompuj prawidłowo balony i maksymalnie o 0,05 więcej w kil.
Nagraj film i wrzuć proszę - będzie nam łatwiej zrozumieć.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

#16 OFFLINE   Grubyziom

Grubyziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaGrudZiadz
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Czerwiński

Napisano 06 maj 2020 - 18:57

Miałem maveric 330 i toske 9.8 leciałem 38 km/h i nie było takich rzeczy

#17 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 06 maj 2020 - 19:51

a moze to winna tych krotkich olowkow z tylu w wersji C plus niedociazony przod pontonu...cala masa skupiona od strony pawezy i dlatego tak slychac podloge

#18 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 06 maj 2020 - 19:57

moze odrazu sprostuje...nie mowie ze te krotkie olowki sa zle...moze poprostu tyl jest bardziej zanuzony pod dosc ciezkim silnikiem plus sternik itd

#19 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 maj 2020 - 06:10

Wczoraj latałem 300D z 15KM na 90% mocy w okolicy 40km/h. Pomimo że producent deklaruje 10KM. Podłoga rzeczywiście trzeszczała ale na rzece był wiatr i fale dochodzące do 30cm... :)
Na spokojnej wodzie kompletnie nic się nie dzieje, pomimo takiej łupinki.
ps co wyjazd dostrajam zestaw. Najpierw poszedł trym. Później podkładka pod silnik 2cm. Wczoraj 4cm i chyba zbliżam się do ideału.

Użytkownik Tresor edytował ten post 07 maj 2020 - 06:12


#20 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 07 maj 2020 - 07:37

Wczoraj latałem 300D z 15KM na 90% mocy w okolicy 40km/h. Pomimo że producent deklaruje 10KM. Podłoga rzeczywiście trzeszczała ale na rzece był wiatr i fale dochodzące do 30cm... :)
Na spokojnej wodzie kompletnie nic się nie dzieje, pomimo takiej łupinki.
ps co wyjazd dostrajam zestaw. Najpierw poszedł trym. Później podkładka pod silnik 2cm. Wczoraj 4cm i chyba zbliżam się do ideału.

Też mam 370D (poszerzany 10 cm) i też mi podłoga faluje przy prędkościach pow. 30 km/h.
Z tego co zauważyłem w różnych wątkach o pontonach, to ludzie mają problemy z większymi gumami i jest to logiczne jak dla mnie, gdyż większą powierzchnia podłogi nie będzie tak sztywna i zwarta jak mała , aczkolwiek nie uważam, że tak powinno być.

Użytkownik count_martin3z edytował ten post 07 maj 2020 - 07:38





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych