Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przewożenie paliwa do silnika zaburtowego w samochodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 31 maj 2020 - 16:41

Podobno w kanistrze (oczywiście atestowanym) można przewozić  max.10 litrów paliwa. Jak to się ma do paliwa przewożonego w zbiorniku do silnika?  Oczywiście zbiornik przewożony jest w bagażniku samochodu.



#2 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 31 maj 2020 - 18:37

Nadmiar trzeba odciągnąć z silnika przed jazdą.
  • Bułka lubi to

#3 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 31 maj 2020 - 20:17

A skąd to takie informacje? Przy przekraczaniu granicy to tak, tylko 10l ale wewnątrz kraju obostrzenia dotyczą oleju i nie jest to 10l.

#4 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 31 maj 2020 - 21:24

Zaraz się okaże ,że trzeba kurs ADR zrobić  :)  bo jadąc na ryby mam benzynę w kanistrach, olej do mieszanki i kartusz gazu i pewnie jakiś elektrolit w akumulatorku do echa i    jeszcze WD 40 w aerozolu  :lol:



#5 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 31 maj 2020 - 21:36

Zaraz się okaże ,że trzeba kurs ADR zrobić  :)  bo jadąc na ryby mam benzynę w kanistrach, olej do mieszanki i kartusz gazu i pewnie jakiś elektrolit w akumulatorku do echa i    jeszcze WD 40 w aerozolu  :lol:

Nie trzeba  ;)

 

Towary niebezpieczne – w zależności od ilości w jakich się je przewozi – stwarzają różny stopień zagrożenia. Zakres wymagań dotyczących przewozu paliwa zależy więc od ilości przewożonych materiałów, ale także od charakteru wykonywanego transportu. W określonych przypadkach przewóz paliw nie wymaga spełnienia dodatkowych wymagań (tj. wyłączonych z obowiązku stosowania umowy ADR). Zgodnie bowiem z umową ADR zawarte w niej szczegółowe wymagania dotyczące przewozu towarów niebezpiecznych nie obejmują m.in.:
1. przewozu towarów niebezpiecznych przez osoby fizyczne, jeżeli towary te znajdują się w opakowaniach stosowanych w sprzedaży detalicznej i służą tym osobom do ich osobistego lub domowego użytku, albo ich aktywności sportowo – rekreacyjnej.
Jeżeli powyższe towary są materiałami ciekłymi zapalnymi (a więc dotyczy to m.in. paliw) przewożonymi w naczyniach do wielokrotnego napełniania napełnionych przez osobą fizyczną lub na potrzeby tej osoby, to całkowita ich ilość nie powinna przekraczać 60 litrów na naczynie oraz 240 litrów na jednostkę transportową



#6 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 01 czerwiec 2020 - 07:18

GrzesM.

Podaj proszę jakiś link to tego przepisu.



#7 OFFLINE   marcin_ketrzyn

marcin_ketrzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 01 czerwiec 2020 - 07:29

Przewóz towarów niebezpiecznych regulują następujące przepisy:
1. ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych (Dz. U. Nr 227, poz. 1367 z późn. zm.);
2. Oświadczenie rządowe z dnia 23 marca 2011 r. w sprawie wejścia w życie zmian do załączników A i B Umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR), sporządzonej w Genewie dnia 30 września 1957 r. (Dz. U. Nr 110, poz. 641) – dalej umowa ADR.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych