Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Reveal 7 / 9


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
221 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tousen666

Tousen666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 29 czerwiec 2020 - 06:55

Witam mam pytanie dotyczące echosondy Lowrance Reveal 7 lub 9 cali.

Obie sondy posiadają slot kart pamięci, czy będzie działała na nich maximapa?

#2 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 29 czerwiec 2020 - 07:00

Jak najbardziej.



#3 OFFLINE   zander79

zander79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • Lokalizacja...na rybach
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 czerwiec 2020 - 16:26

Jak ten model echo ma się do Ti bądź Ti2? Cena wygląda bardzo atrakcyjnie...



#4 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 czerwiec 2020 - 16:59

Jak ten model echo ma się do Ti bądź Ti2? Cena wygląda bardzo atrakcyjnie...

-brak ekranu dotykowego

- brak podłączenia do nmea2000

- wolniejszy system operacyjny

- gps 1hz

- słabszy nieco przetwornik 

-konieczność kupienia kabla przejściówki dla wpięcia innego przetwornika

 

Konkurent Strikera z całkiem niezłym sonarem bocznym. 



#5 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 29 czerwiec 2020 - 17:08

To jest właśnie wszystkomająca  ekonomiczna alternatywa dla wyższych modeli.



#6 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 czerwiec 2020 - 17:17

Maximapa to format At5, nie bedzie dzialac- brak cieniowania i kolorów!
  • Patryk122 lubi to

#7 OFFLINE   Vader

Vader

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 29 czerwiec 2020 - 23:17

Napiszcie coś więcej o tym urządzeniu. Jak w praktyce się sprawdza. Czy warto

#8 OFFLINE   herbata666

herbata666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • Lokalizacjapolska
  • Imię:Piotrek

Napisano 29 czerwiec 2020 - 23:37

Tez myślę na 9”, ktoś ma używa, zależy mi na opinii doświadczonych użytkowników czy warto w to iść czy dozbierać do czegoś lepszego ?

#9 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 czerwiec 2020 - 06:29

To jest normalne echo, na poziomie Strikera- bez dodatkowych bajerów, które można podłączać. Poprawny sonar boczny. Mapkę na wodzie też ci porysuje. Klasyczne echo pierwszego kontaktu z kilkoma przydatnymi bajerami. Widziałem w akcji kilka sztuk, wspierałem chłopaków w "ustawianiu". Generalnie nie ma się do czego przyczepić. Menu intuicyjne jak to u Navico, mało grzebania overall, w zasadzie jeden ekran wyczerpuje temat- na dole SI, u góry mapka i DI z nakładką FishReveal. Więcej nie potrzeba. 

Moim zdaniem w zupełności wystarczające echo- mapę porysuje, dane pozbiera, bez wodotrysków i proste w obsłudze. Niemniej warto przeczytać instrukcje, albo popatrzeć na yt jakie są ogólne pryncypia obsługi sprzętów Lowrance, bo są one praktycznie takie same w całej gamie modelowej. 

Natomiast jako plotter nawigacyjny- no nie. 

Finansowo jest to tak skalkulowane, że następny tier Lowrance, czyli Ti2 - to prawie 2x wyższa cena...Jeżeli już- to widziałem u Szwedów TI2 z przetwornikiem za 750E/ ti2 9 za 1100E niecałe. 



#10 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 07:47

Tez myślę na 9”, ktoś ma używa, zależy mi na opinii doświadczonych użytkowników czy warto w to iść czy dozbierać do czegoś lepszego ?

 

Coś lepszego w 9" ? To trzeba jeszcze dużo dozbierać.



#11 OFFLINE   Vader

Vader

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 30 czerwiec 2020 - 09:26

To jest normalne echo, na poziomie Strikera- bez dodatkowych bajerów, które można podłączać. Poprawny sonar boczny. Mapkę na wodzie też ci porysuje. Klasyczne echo pierwszego kontaktu z kilkoma przydatnymi bajerami. Widziałem w akcji kilka sztuk, wspierałem chłopaków w "ustawianiu". Generalnie nie ma się do czego przyczepić. Menu intuicyjne jak to u Navico, mało grzebania overall, w zasadzie jeden ekran wyczerpuje temat- na dole SI, u góry mapka i DI z nakładką FishReveal. Więcej nie potrzeba. 

Moim zdaniem w zupełności wystarczające echo- mapę porysuje, dane pozbiera, bez wodotrysków i proste w obsłudze. Niemniej warto przeczytać instrukcje, albo popatrzeć na yt jakie są ogólne pryncypia obsługi sprzętów Lowrance, bo są one praktycznie takie same w całej gamie modelowej. 

Natomiast jako plotter nawigacyjny- no nie. 

Finansowo jest to tak skalkulowane, że następny tier Lowrance, czyli Ti2 - to prawie 2x wyższa cena...Jeżeli już- to widziałem u Szwedów TI2 z przetwornikiem za 750E/ ti2 9 za 1100E niecałe. 

Dzięki Maciej_K za odpowiedź. Zaczynam przygodę w tej materii. Czy na początek zacząć od L. Reveala czy od G. Strikera.

Oczywiscie chciałoby by się mieć jak najwiecej informacji na początek od tego urządzenia. Tylko pytanie: czy mi to jest potrzebne.

Jak wyglada wybór przetwornika do echa.



#12 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 czerwiec 2020 - 09:29

Jak kupisz wariant tripleshot, to masz trzy obrazowania - 2d, Di,SI. Splitshot to 2d/Di.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#13 OFFLINE   herbata666

herbata666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • Lokalizacjapolska
  • Imię:Piotrek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 09:46

Czyli bierzemy tak jak w temacie Lowrance Reveal dokładnie 9” z przetwornikiem Tripleshot, na początek wystarczy, trochę się pouczymy a w przyszłym roku przejdziemy albo na Ti2 albo na HDS, czy może szukać u szwedów tak jak kolega wspomniał 9” Ti2 za 1100e ???
Kupował ktoś tutaj :
https://www.waveinn....ing/136999957/p
?

Tu jest Reveal 9” ale chyba ze zwykłym przetwornikiem nie z Tripleshot :
https://www.waveinn....row/137394689/p

I dla czego cena tego Ti2 jest taka niska w porównaniu z cenami w naszym kraju ??

Użytkownik herbata666 edytował ten post 30 czerwiec 2020 - 09:58


#14 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 czerwiec 2020 - 10:48

Czy kupisz z vaweinn czy od Szwedów- jeden pies, znaczy brak języka polskiego w menu. Odnośnie naszych cen krajowych- monopol+ wliczony w cenę pakiet języków środkowoeuropejskich, który można sobie dokupić do zagranicznego sonaru- wtedy już takich cudów w różnicy cenowej niema ( z wyjątkiem akcji promocyjnych w Skandynawii). 

Reveal to fizycznie to samo co poprzednik, dodano softowo funkcję Genesis Live i Structure overlay oraz odświeżono palety kolorystyczne. Jak na pierwszy kontakt , jak najbardziej. Za to gromadzi dane, czego nie robi ani Garmin, ani Raymarine- tak by móc je przejrzeć na kompie i coś z nich wysmażyć lub po prostu obejrzeć i  nanieść waypointy. 

Jak chcesz więcej możliwości, trzeba płacić, niezależnie od brandu.  


  • Sailfish lubi to

#15 OFFLINE   herbata666

herbata666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • Lokalizacjapolska
  • Imię:Piotrek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 10:57

Ok czyli za Ti2 9” trzeba płacić w pl 7k, ale jak to jest z tym językiem, czy jak kupię w Szwecji na kolegę Polaka który tam mieszka i on napisze do nich żeby mu wgrali język pl przed wysyłka to nie będzie problemu ? Zawsze 2k zostaje w kieszeni.
Język angielski jest w pakiecie przy zakupie u szwedów ?

Użytkownik herbata666 edytował ten post 30 czerwiec 2020 - 10:58


#16 OFFLINE   gucio2020

gucio2020

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 30 czerwiec 2020 - 11:12

Hej.

Ja zamówiłem w happyangler  EliteTI2 9 3in1 cali za 999 ojro. Jeszcze do mnie nie dotarła. Wyszło 4,5kpln  przy obecnym kursie. Nie będzie j polskiego ale przy cenie w Polsce ok 7kpln nie zastanawiałem się. W Polsce za Hook Reveal 9 trippleshot trzeba dać 3,6kpln. Potrzebna męska decyzja adekwatna do możliwości :) Ja też mocno rozważałem Hook Reveal...


Użytkownik gucio2020 edytował ten post 30 czerwiec 2020 - 11:23


#17 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 czerwiec 2020 - 11:29

Ok czyli za Ti2 9” trzeba płacić w pl 7k, ale jak to jest z tym językiem, czy jak kupię w Szwecji na kolegę Polaka który tam mieszka i on napisze do nich żeby mu wgrali język pl przed wysyłka to nie będzie problemu ? Zawsze 2k zostaje w kieszeni.
Język angielski jest w pakiecie przy zakupie u szwedów ?

Angielski jest. Nie wiem czy się uda polonizacja przez Szwedów, nie zajmowałem się tym. 



#18 OFFLINE   herbata666

herbata666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • Lokalizacjapolska
  • Imię:Piotrek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 13:06

Hej.
Ja zamówiłem w happyangler EliteTI2 9 3in1 cali za 999 ojro. Jeszcze do mnie nie dotarła. Wyszło 4,5kpln przy obecnym kursie. Nie będzie j polskiego ale przy cenie w Polsce ok 7kpln nie zastanawiałem się. W Polsce za Hook Reveal 9 trippleshot trzeba dać 3,6kpln. Potrzebna męska decyzja adekwatna do możliwości :) Ja też mocno rozważałem Hook Reveal...


Dokładnie chyba też pójdę tą drogą, Angielski spokojnie wystarczy, a jak się uda wgrać pl to będzie super. Muszę się Jeszcze podpytać znajomych z Norwegii jak to u nich wygląda.

#19 OFFLINE   mrc142

mrc142

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • Lokalizacjapoznan
  • Imię:marcin

Napisano 30 czerwiec 2020 - 13:45

tez chetnie sie dowiem jak to wygląda w Norwegii :)



#20 OFFLINE   herbata666

herbata666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • Lokalizacjapolska
  • Imię:Piotrek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 14:26

Rozmawiałem, przed chwilą z człowiekiem z OLX który świadczy usługi odblokowania/wgrania języka pl, bardzo miła rozmowa i podobno nie będzie problemu bo już odblokowywali język pl w nowych Ti2 z softem 20... coś tam. Z tego co było w ogłoszeniu to koszt 600 zł, zobaczymy trzeba kupić i wypróbować, a z wieczorka albo jutro rano mam mieć też info z Norwegii od znajomego.

Ps.
Jak echo wyjdzie około 1000e plus odblokowanie to nadal prawie 2,5k taniej niż w pl.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych