Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Urlop z wędką na Mazurach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 30 czerwiec 2020 - 10:15

Witam kolegów!

szukałem ale nie znalazłem więc proszę wybaczcie, jeżeli znalazłem złe miejsce na ten temat. Wiadomo w tym roku troszkę lipa z wyjazdami zagranicznymi. Przynajmniej w moim przypadku szykuje się urlop w północnej części naszego kraju. Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógł by się podzielić jakimiś fajnymi i sprawdzonymi noclegami z możliwością wędkowania i (o zgrozo) złowienia jakiejś sensownej rybki w tamtych rejonach? Osób jedzie 7 sztuk z czego wędkuje tylko ja ale jako iż jestem organizatorem to mam taki przywilej żeby zasugerować miejsce ;) Termin to druga połowa sierpnia :)

 

dziękuję!



#2 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 10:26

Poczytaj:

http://jerkbait.pl/t...eziorem-pomocy/

http://jerkbait.pl/t...też-nad-morzem/

 

Nie idealnie to, czego szukasz, ale ....



#3 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 30 czerwiec 2020 - 11:06

Dziękuję. Na pewno przeglądnę :)



#4 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 01 lipiec 2020 - 05:52

Wysłałem Ci na PW coś w pomorskim.



#5 OFFLINE   mackowiak

mackowiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 01 lipiec 2020 - 07:36

Całkiem spoko bazę masz nad Gołdapiwem. Rok temu gość z sąsiedniego domku wyjął szczupaka 115cm. Ja połowiłem pasiaków 10-28cm za wszystkie czasy (jak weszły w ławicę stynki przy brzegu, to w 2h natłukłem ponad 200 sztuk - nie przeszkadzało im nawet to, że od razu wypuszczałem-nie odprowadziły ławicy). Na bata trzaskaliśmy (na castersy) płocie 18-30cm i krasnopiórki, z czego największa 34cm. A jako wisienka na torcie, lin około 2kg też na bata.
Polecam, ponieważ nastawiałem się na totalnie partyzanckie łowienie, bez nęcenia i bez łódki (na Mazurach!!! :) ) a wyniki mnie zaskoczyły. Za trzy tygodnie powtarzam wypad, ale teraz połowa bagażnika to sprzęt za rybą - jeśli się pofarci jak rok temu przy partyzantce, to będzie jeszcze lepiej. Wiochy z fajną bazą to: Kruklanki, Jeziorowskie (w Jeziorowskich jest fajny, ale nie tani, pensjonat, bodajże Helena się nazywa: kręgle, bilard itp.)


  • luk_gda lubi to

#6 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 01 lipiec 2020 - 08:13

Dzięki :) Mile widziane konkretne propozycje. Może ktoś jest właścicielem takiego domku? :)



#7 OFFLINE   Braco

Braco

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Imię:Braco

Napisano 01 lipiec 2020 - 09:26

Mam ten sam problem panowie. Tylko ja 2 lub 4 osoby. Myślę o czymś przy samej wodzie, najlepiej domek choć może być ciężko. Żeby w miarę spokój był i jakieś rybki. Przejrze to co proponujecie i czekam na dalsze pomysly :) termin to sierpien

#8 ONLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 lipiec 2020 - 07:31

@mackowiak wysłałem priv



#9 ONLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 lipiec 2020 - 15:18

Jeżdżę z rodziną do Folwarku Łękuk, sam hotel 10/10, jeziorko też spoko ale bez fajerwerków. Niby łowisko specjalne sandacza, ale nie uświadczyłem. Plus jest taki że łatwo żonę przekonać (spa na miejscu), bardzo dobra restauracja i świetne miejsce dla rodziny.
  • Braco lubi to

#10 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 08 lipiec 2020 - 05:53

Mam ten sam problem, szukam czegos dla 4 osob na kilka dni. Najlepiej z wlasna linia brzegową. Biestety wszystkie ogloszenia na olx sa juz porezerwowane do wrzesnia. A mi zalezy na sierpniu bo taki urlop nagle wyskoczył. Jakby ktoś coś wiedział ;) północno-wschodnia polska.

#11 OFFLINE   Braco

Braco

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Imię:Braco

Napisano 08 lipiec 2020 - 12:33

Coś jeszcze idzie wyszperac a te najlepsze miejsca niestety już zajęte.
To co panowie, lepiej nie brać nawet sprzętu wedkarskiego i się nie łudzić? Podobno jeziora Mazur/ Suwalszczyzny są jak studnia. Może podlubie chociaż okonki z pomostu?

#12 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 08 lipiec 2020 - 12:37

Coś jeszcze idzie wyszperac a te najlepsze miejsca niestety już zajęte.
To co panowie, lepiej nie brać nawet sprzętu wedkarskiego i się nie łudzić? Podobno jeziora Mazur/ Suwalszczyzny są jak studnia. Może podlubie chociaż okonki z pomostu?

marzyciel



#13 OFFLINE   Braco

Braco

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Imię:Braco

Napisano 08 lipiec 2020 - 14:33

marzyciel


No jestem nim, to nic nie kosztuje, miło mi :)
Jeszcze pare takich miejsc odwiedzę i będzie na giełdzie trochę sprzętu wedkarskiego w dobrej cenie.
Człowiek myśli, że w rejonach mniej atrakcyjnych wedkarsko nie ma ryb bo PZW dba bardziej o właśnie jeziora mazurskie, parki narodowe czy kraine pstraga i lipienia a tu wszędzie kaszana.
Wiem oczywiscie, że miejscowi lubią mówić w stylu "tu nie ma ryb" by bronić swojego dziedzictwa ale ciężko już o inne głosy.
patologia

#14 OFFLINE   lech181

lech181

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 0 postów

Napisano 15 lipiec 2020 - 11:26

Mam ten sam problem, szukam czegos dla 4 osob na kilka dni. Najlepiej z wlasna linia brzegową. Biestety wszystkie ogloszenia na olx sa juz porezerwowane do wrzesnia. A mi zalezy na sierpniu bo taki urlop nagle wyskoczył. Jakby ktoś coś wiedział ;) północno-wschodnia polska.

Witam jeżeli chcesz to kolega ma nocleg jest własna linia brzegowa można połowić białoryb okonia i szczupaka jest to jezioro Okmin na Suwalszczyźnie w pobliżu masz dużo innych jezior Szelment Wielki Wigry link z kontaktem do niego   https://www.facebook...iCzarnakowizna/



#15 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 17 lipiec 2020 - 22:20

Witam jeżeli chcesz to kolega ma nocleg jest własna linia brzegowa można połowić białoryb okonia i szczupaka jest to jezioro Okmin na Suwalszczyźnie w pobliżu masz dużo innych jezior Szelment Wielki Wigry link z kontaktem do niego https://www.facebook...iCzarnakowizna/


Jako że sam szukam miejsca na wyjazd rodzinny to zajrzałem, niestety niektóre zdjęcia mnie odrzuciły od tego miejsca ☹️
  • Tomasz eS lubi to

#16 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 lipiec 2020 - 13:29

Jako że sam szukam miejsca na wyjazd rodzinny to zajrzałem, niestety niektóre zdjęcia mnie odrzuciły od tego miejsca ☹️

Te tekst o wekowaniu prawie 13 kg szczupaka rozwalił mnie.


Użytkownik godski edytował ten post 18 lipiec 2020 - 13:29


#17 OFFLINE   mackowiak

mackowiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 18 lipiec 2020 - 14:07

Dlatego tam jest tylko sezon letni. Jakby ktoś wytępił mięsiarskie nawyki, to wędkarze byliby cały rok.

#18 OFFLINE   mackowiak

mackowiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 22 lipiec 2020 - 07:42

Wczoraj obejrzałem filmik Fishing With Ace gdzie też "reklamował" ośrodek. O ile dobrze pamiętam, też wspomniał o zdjęciach, które raczej zniechęcają. Więc chyba nadal w narodzie silna potrzeba walenia w łeb wszystkiego co się na haku uczepi występuje.



#19 OFFLINE   IRQ

IRQ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Imię:Irek

Napisano 22 lipiec 2020 - 13:03

Koło Mrągowa jest sporo ciekawych miejsc gdzie można wypocząć i powędkować.

W tym miejscu można połowić szczupaki i okonie, jest także sporo węgorza, jest to spokojne miejsce z linią brzegową

https://www.facebook...f=page_internal , nie wiem czy są wolne terminy






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych