Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przeróbka casta w spinning

casting spinning

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 12 październik 2020 - 19:26

Pytanie kieruję do wszystkich wędkorobów i znawców tematu. Ja w rodbuildingu jestem totalnie zielony, a mam fajną wędeczke do przezbrojenia. Jakis czas temu wpadł mi w ręce połamany jednoskład casting Graphiteleader Vigore do 3/4 uncji. Udało się wstawić spigot(dzięki filser!) i wędka została przywrócona do stanu użyteczności :) Ja dokupiłem sobie multik i postanowiłem troszkę pocastingować. O ile sama wędka bardzo mi się spodobała... okazji do łowienia nią mam niewiele, a co za tym idzie nie ma kiedy szlifować techniki rzutów. Stwierdziłem więc, że multik sprzedam a wędeczke przerobie na spina co by można cieszyć się jej własciwosciami jak będzie chwila na wędkowanie zamiast denerwowania się na nieudolne rzuty castem.

 

Pytanie brzmi czy oprócz uchwytu muszę zmienić cały set przelotek czy wystarczą te 2 pierwsze które są na dolnej częsci wędki? Czy mocno zmienią się właściwości wędki po ewentualnym przezbrojeniu całości? A może przelotki muszą zostać uzbrojone odwrotnie, bo kręgosłup coś tam coś tam? :D 

Generalnie chciałbym załatwić temat możliwie jak najtaniej przy zachowaniu walorów wędki, więc kupna nowego setu torzitów i zbrojenia wszystkiego od nowa wolałbym uniknąć :)

 

Będę wdzięczny za wszelkie rady i spostrzeżenia. Poniżej załączam zdjęcia wędki. Chętnie wysłucham też opinii jak podejść do tematu dolnika, żeby jak najbardziej przypominał obecny(wizualnie) a miał uchwyt spinningowy(który wybrać, jak zmontowac itd)

Załączony plik  121456830_739235229959317_7461629033624602203_n.jpg   80,2 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  118226698_368839650769434_5473819130551909047_n.jpg   66,54 KB   18 Ilość pobrańZałączony plik  118296604_313890233060408_2696602756833549545_n.jpg   58,3 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  118346893_299379831156140_6299130449062157051_n.jpg   99,75 KB   15 Ilość pobrańZałączony plik  118348558_753551418728322_3650569411383100384_n.jpg   89,96 KB   15 Ilość pobrań

 

 



#2 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 12 październik 2020 - 19:45

... co najmniej 4 przelotki od dołu + uchwyt + fore ... + wykończenie + robocizna ...  ;)

 

... nie biorąc pod uwagę tego , że blank castingowy uzbraja się "odwrotnie"  do spiningu ...  :rolleyes:  więc tak naprawdę przełożenie wszystkich przelotek na "drugą" stronę ...  B)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 12 październik 2020 - 19:49

  • Karpiu95 i S.N. lubią to

#3 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 12 październik 2020 - 20:06

... aby wszystko działało super , wcale nie trzeba kupować TROZITÓW  B)  :rolleyes: , wystarczy dobry komplet SIC Slim  ;)



#4 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 12 październik 2020 - 20:09

... suma sumarum : słabo to wygląda finansowo  :unsure: , jak każda przeróbka ...  ;)  



#5 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 12 październik 2020 - 20:16

No to mnie pocieszyłeś..... myślałem że opierdziele temat za 3 stówki a tu sie grubsza robota szykuje :( :(

Aktualnie na wędce są tytanowe SICi. Jaki set przelotek będzie tu sensowny żeby nie stracic za bardzo na dynamice ?



#6 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 12 październik 2020 - 21:36

No to mnie pocieszyłeś..... myślałem że opierdziele temat za 3 stówki a tu sie grubsza robota szykuje :( :(
Aktualnie na wędce są tytanowe SICi. Jaki set przelotek będzie tu sensowny żeby nie stracic za bardzo na dynamice ?

Pomysł o SeaGuide Ls tytanowych wychodzą taniej jak TZ, jak budżetowo to o stalowych Sea Guide ls, będą lżejsze jak Fuji alconite..

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#7 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 12 październik 2020 - 21:38

Jest też opcja że zostawiasz tytanowe sic te z tunelu a dokupujesz stożek... Może ma ktoś zdjęty z innego patyka..

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
  • Karpiu95 lubi to

#8 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 12 październik 2020 - 21:54

Dokupienie stożka to jest jakaś opcja :D



#9 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5353 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 październik 2020 - 07:31

LUZNA MYSL

A mnie sie wydaje ze skupiajac sie na watku finansowym tego planowanego przedsiewziecia tracisz sens zalozonej przerobki.

TEZA

Z tego co napisales rozumiem, ze ta wedka po jej naprawie lowi ci sie bardzo dobrze i do pelni szczescia brakuje tego by byla ona w wersji spiningowej, bo wtedy siegal bys po nia czesciej niz obecnie w wersji  castingowej. Pytanie - czy to mozliwe?

ARGUMENTY

By miec odczuwalnie te same wrazenia przy ladowaniu sie blanku musilbys pozostawic przelotki po tej samej stronie "kregoslupa" blanku. Jednak w wersji spiningowej przewidziane jest inne zbrojenie i (bez wiekszych wykladow) ma to sens, choc nie mozna powiedziec, ze czasem nie udaja sie takie experymentalne uklady.

Trzeba jednak pamietac w tym wypadku o tym, ze parametry cw i realnej mocy blanku zmienia sie nieco.

Chcac sie nieco wglebic w temat i potwierdzic moje poprzednie zdanie zwroc uwage na fimy takie jak np: NFC, Lamiglas czy wiele innych o ugruntowanej pozycji na rynku, ktore produkuja blank  x,y,z i ten sam blank po uzbrojeniu w wersji cast ma inne parametry co w wersji spin. 

W tej argumentacji pomijam celowo kwestie odczuwania calego zestawu, bo kazdy ma inny prog tej odczuwalnosci i nie jest on mierzalny.

Mowiac prosciej,- w cascie caly ciezar zarowno multika jak i przelotek masz na gorze blanku a w spinie na dole.

Dolnik w werji takiej jak byl ale z uchwytem spiningowym nie jest najmniejszym technicznym problemem, wiec go wogole nie komentuje.

WNIOSEK

Jak to tylko fanaberia - olej, za duze koszty i niepewnosc efektu tych wydatkow. 

Jak sie zakochales w tym kiju to musisz to zrobic bez wzgledu na koszty.

Powodzenia w mysleniu  ;) i znalezieniu dobrego dla siebie rozwiazania  :)


  • MarcinZ i ManiekL-ski lubią to

#10 OFFLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 14 październik 2020 - 11:50

Cześć
Sprzedaj,zamień casta na spina,nie marnuj fajnego kijka
Ale to tak na marginesie.

#11 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 14 październik 2020 - 13:12

Wędka i tak już jest po przeróbkach bo była złamana, jest spigot ale składy nie są symetryczne. Nikt mi za taki kij nie da sensownych pieniędzy dlatego wole juz sobie go przerobić





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: casting, spinning

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych