Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woda pod pokładem po pływaniu po falach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   damianb

damianb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaGryfice
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Bogdan

Napisano 12 październik 2020 - 19:48

Witam. Mam nową łódeczke, i zdaza się gdy wlatuje na wietrze na większą wodę i woda chlapie, to mam trochę wody pod pokładem jak spuszczam z korka.

I teraz pytanie czy przez otwór, który mi zrobił szkutnik w misce i w bakscie mam cięgna moze sie lać pod pokład? Jak lecę po fali to chlapie wszędzie i dookoła i przez ten otwór moze mi się lać pod podłogę? No i czy odpływie miski nie musi być korka takiego jak mam na podłodze do spuszczania? Bo jak cofam to woda sie leje do miski, jak ruszam to sie opróżnia (podejrzewam, że nawet do poziomu do tego otworu jak dłużej cofam). Mam osłonę z uszczelką na ciegna ale przez ciągła chęć pływania nie zdążyłem jej założyć :D spod bez jakiejkolwiek uszkodzeń laminatu, po za rysami na zelkocie i jednym odpryskiem. Dzieje sie tak tylko jak pływam po większej wodzie gdzie chlapie,( szczególnie jak uchwytu przetwornika odpowiednio nie ustawie do większej prędkości to leje sie strumieniem do miski i pewnie rzez otwór pod spod). Przy spokojnej wodzie i nie chlapiacym uchwycie echo nic nie ma wody.

Załączone pliki


Użytkownik damianb edytował ten post 12 październik 2020 - 19:55


#2 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1781 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 13 październik 2020 - 06:19

Nalej sobie pod domem wody to się dowiesz czy tędy leci.

#3 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 13 październik 2020 - 07:14

Nalej sobie pod domem wody to się dowiesz czy tędy leci.

 

Najlepiej wężem ogrodowym lub na myjni. 



#4 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 13 październik 2020 - 21:19

To nie jest takie oczywiste. Łodzie z laminatu piją wodę przez różne mikro pęknięcia. Przerabiałem to na różnych wyjazdach, gdzie łódź stała kilka dni na wodzie i stawała się co dzień coraz wolniejsza bo po prostu piła wodę. Wcale nie jest powiedziane, że odda ci wodę tą samą drogą, którą przyjęła, bo i napór wody na łódź zanurzoną jest inny.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Olo1970 edytował ten post 13 październik 2020 - 21:20


#5 OFFLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 14 październik 2020 - 11:41

To nie jest takie oczywiste. Łodzie z laminatu piją wodę przez różne mikro pęknięcia. Przerabiałem to na różnych wyjazdach, gdzie łódź stała kilka dni na wodzie i stawała się co dzień coraz wolniejsza bo po prostu piła wodę. Wcale nie jest powiedziane, że odda ci wodę tą samą drogą, którą przyjęła, bo i napór wody na łódź zanurzoną jest inny.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

Jak napisał Kolega Oio 1970 to jest to norma i dlatego,producent montuje tam korek odpływowy.Zęza lub zenza to najniższ część statku pływającego i dlatego tam się zbiera woda,bo gdzie miała by się zbierać.Po pływaniu na slipie odkręć korek i zanim zapniesz pasy po wodzie ani śladu jeżeli tam będzie,bo jak piszesz nie zawsze jest.Pływać,łowić i nie przejmować się duperelami.Wodą Cześć!!!
  • damianb lubi to

#6 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 17 październik 2020 - 15:38

Nie wiem czy to takie oczywiste że laminat przecieka po prostu zła technologia wykonania lub starzenie się  laminatu  popękany żelkot .

Laminat epoksydowy nie powinien chłonąć  wody a poliestrowy powinien być  zabezpieczony .

Oczywiście woda może się skraplać poprzez rosienie materiału zimnego w wilgotnym powietrzu .

Nie wolno dopuszczać do sytuacji gdy mokry laminat pozostawia sie na zimę na mróz .

Wiosną  mamy więcej pęknięć i przecieków .

Kilka warstw podkładu epoksydowego i poliuretan kolor załatwi sprawę .



#7 OFFLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 18 październik 2020 - 20:26

Nie wiem czy to takie oczywiste że laminat przecieka po prostu zła technologia wykonania lub starzenie się  laminatu  popękany żelkot .
Laminat epoksydowy nie powinien chłonąć  wody a poliestrowy powinien być  zabezpieczony .
Oczywiście woda może się skraplać poprzez rosienie materiału zimnego w wilgotnym powietrzu .
Nie wolno dopuszczać do sytuacji gdy mokry laminat pozostawia sie na zimę na mróz .
Wiosną  mamy więcej pęknięć i przecieków .
Kilka warstw podkładu epoksydowego i poliuretan kolor załatwi sprawę .

Przecież to nowa łódź pare groszy kosztowała a Ty proponujesz "remont".Jeżeli Kolega @damianb ma obiekcje niech zadzwoni do producenta i zasięgnie opinii(pewnie jest na gwarancji).Ja bym sobie d...y nie zawracał.

#8 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 19 październik 2020 - 15:46

cast64 na 100 % masz racji ale musi ustalić gdzie w laminacie przecieka mu woda .

Jak zawalił mu sprawę szkutnik to  co ma do tego gwarancja .

Teraz musi zadbać żeby wysuszyć laminat przed zimą  chyba że ma ogrzewane pomieszczenie w którym 

stoi łódka .

Jeśli jest to mała ilość wody bym się  nie przejmował .



#9 OFFLINE   damianb

damianb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaGryfice
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Bogdan

Napisano 19 październik 2020 - 20:11

Wlewa sie przez ten otwór w bakscie. Trzeba założyć osłonę cięgien.

#10 OFFLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 20 październik 2020 - 13:33

Wlewa sie przez ten otwór w bakscie. Trzeba założyć osłonę cięgien.

I po temacie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych