Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Porównanie blanków Megabass i NFC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   TodomeyII

TodomeyII

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaGalway
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Gol

Napisano 13 styczeń 2021 - 23:25

Witam Serdecznie i wszystkiego naj w nowym roku

Jest gość który mieszka w kraju zwanym Węgrami Máté Puskás, ktoś go zna ? Pisałem z nim dostałem bardzo dziwną odpowiedź. Stwierdził że blanki north fork composites są najlepsze blanki na rynku !!!!! Zapytałem o porównanie do megabass-a to krótko rzekł że są lepsze. On robi wędki dla brytoli i oni to łykają a teraz w GB króluje tetong tsurinoja i takie podobne gówienka. Moje pytanie jest proste czy ktoś może porównać mega do nfc ? Ja mam jeden kij od Ito i jedyne co mogę się przyczepić to brak dostępności. 

Gaweł mnie pytał o ten kij mam nadzieję że już wszystko wie. DESTROYER P5 (JDM) F0st-66X Siglett. 

Tu link co ten kij potrafi https://megawrzuta.p...c191634033.html

 

Pozdrawiam Wszystkich

Tomasz

 

Edytowałem temat wątku, poprzedni niewiele mówił o temacie dyskujsji


Użytkownik Jano edytował ten post 14 styczeń 2021 - 11:24

  • gaweł lubi to

#2 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 14 styczeń 2021 - 01:25

Zasadnicza różnica jest taka, że megabass nie sprzedaje blanków. Co do reszty to nie wiem o co chodzi 😉
  • krokop i pointman lubią to

#3 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 14 styczeń 2021 - 01:30

Pytanie co znaczy lepsze 😁

#4 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 14 styczeń 2021 - 02:40

Sa najlepsze, bo gosc mozna by powiedziec, jest nieoficjalnym przedstawicielem NFC (moze i oficjalnym, tego nie wiem) 😏
Wystarczy przesledzic jego media spolecznosciowe.

#5 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 14 styczeń 2021 - 08:27

Reklama dźwignią handlu ...
Czy trzeba szukać po jakiś "egzotycznych" krajach takich rzeczy skoro na miejscu jest wystarczająca ilość źródeł informacji o tych bankach i punktów sprzedaży...

#6 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 14 styczeń 2021 - 08:36

... a co "najlepszosci" są dobre , ale brakuje jeszcze troche do najlepszych...
Nowy materiał i nowa technologia nawijania maty i stare mandrele z G.Loomisa...
  • gaweł i Hubertus lubią to

#7 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1847 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 14 styczeń 2021 - 09:16

Pytanie najlepszy blank pod to czy tamto słyszałęm nie raz.....nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, zawsze twierdziłem że jest to kwestia indywidualna, poza materiałem, technologia jest jeszcze pomysł, projekt itd. itp.



#8 OFFLINE   suareZ

suareZ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 14 styczeń 2021 - 10:30

I najważniejsza kwestia czyli marketingowy bełkot firm, które chcą zarabiać jak największą kasę. A wrażenia z użytkowania wedek są oczywiście subiektywne, rzucałem wędkami, które kosztują u nas 3.5k PLN, mam wedki z pracowni na różnych blankach, których cena na gotowo wychodzi 1-2k PLN, a najczęściej lowie chińczykami od tsurinoyi za 300 PLN. Czy te droższe były lepsze? Nie były, nawet jeśli by miały być lepsze, to pod jakim względem? Lepszej czułości? Wytrzymałości? Czy walorów estetycznych?

Najczęściej jest tak, ze sprzęt drogi kupują ludzie, których na to stać i chcą to pokazywać na każdym kroku. Oczywiście nie twierdzę, że pała od jaxona wazaca 0.5kg i wykazująca ugięcie jak osikowy kołek jest lepsza od wedek megabassa, tylko dlatego, że za ich wartość można kupić 20 jaxonow.

#9 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 styczeń 2021 - 19:37

I najważniejsza kwestia czyli marketingowy bełkot firm, które chcą zarabiać jak największą kasę. A wrażenia z użytkowania wedek są oczywiście subiektywne, rzucałem wędkami, które kosztują u nas 3.5k PLN, mam wedki z pracowni na różnych blankach, których cena na gotowo wychodzi 1-2k PLN, a najczęściej lowie chińczykami od tsurinoyi za 300 PLN. Czy te droższe były lepsze? Nie były, nawet jeśli by miały być lepsze, to pod jakim względem? Lepszej czułości? Wytrzymałości? Czy walorów estetycznych?

Najczęściej jest tak, ze sprzęt drogi kupują ludzie, których na to stać i chcą to pokazywać na każdym kroku. Oczywiście nie twierdzę, że pała od jaxona wazaca 0.5kg i wykazująca ugięcie jak osikowy kołek jest lepsza od wedek megabassa, tylko dlatego, że za ich wartość można kupić 20 jaxonow.


Jak nie czuć różnicy, to po co przepłacać :)
  • -PYTOON- i gaweł lubią to

#10 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 styczeń 2021 - 20:18

Kupuje się raz, a dobrze.. czyli Loomisa - a nie reprodukcje  :)



#11 OFFLINE   TodomeyII

TodomeyII

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaGalway
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Gol

Napisano 29 październik 2022 - 15:12

    

Sławek Oppeln Bronikowski ma niestety rację.

 

Mam od kilku miesięcy kij na blanku FW 601-1 od Garego NFC. I to jest mój kij numer jeden.
Użyłem części z pierwszego megabass-a sigletta, uzbrojenie spiralne. Moje uzbrojenie jest troszkę inne jak większość kijów.

 

Tylko dwie ostatnie przelotki od strony dolnika są przekrzywione i jedna czyli trzecia ale ta jest dosłownie minimalnie odkształcona od osi. Czemu tak ? Już wyjaśniam.

Podczas prób i testów jak ustawić przelotki przełożyłem linkę i koniec był w imadle nagiąłem kij i ustawiałem te dwie ostanie i jakoś linka tak chciała aby ta trzecia tez była minimalnie przekrzywiona.

 

Ja nie jestem specem od rodbuldingu właściwie to jestem kompletnym amatorem to moja pierwsza wędka, którą sam zrobiłem.

Mam zdolności manualne i może dlatego wyszło wszystko super. Lakieru dałem minimalnie, nie mam pięknej błyszczącej powłoki. To ma być kij  a nie panna młoda hahahaha.

 

Teraz troszkę o rzucaniu. Oryginalnie kij jest kompletnie nie doszacowany. Ja tym rzucam od 2 do 12 gram. Kij ma tylko 180 cm i 6 gram czerabuszka z małą gumką leci na odległość 41-45 metrów z malutką pomocą wiatru.

Kij potrzebuje dobrego rozbiegu aby coś leciało, może to wada a może zaleta, Ja przywykłem.

 

Do porównania mam megabas-a siglett i major craft limited 64ul.

Czułość jaką posiada major to tylko marzenie ale to sztywna pała przy dużej rybie (łosoś od 70 cm wzwyż) po prostu kij jest w paraboli i przestaje pracować, dolnik jest zbyt sztywny.

 

Megabass to już wspaniała parabola praca całego kija aż do dolnika ale dla mnie jest zbyt miękki, nawet podczas prowadzenia woblera w stylu fanatic kij się zbyt ugina i linka krzywo sie nawija na kalkutę.

NFC jest jakby idealnie pośrodku nie za sztywny nie za miękki, czułość bardzo dobra a praca jescze lepsza. Ja swój nałóg staram sie karmić łososiami ale to nie jest takie proste dwa tygodnie temu złapałem 59 cm kij nie dał szans tej rybie.

 

Miesiąc temu wpadł mi szczupak 90 cm 7 kg minimum rzeczny no ciężko było ale dałem radę. Nazwałem tą wędkę zakrwawiona piękność ( napis będzię niebawem hahaha, bo nie dam tej ordynarnej nakleji od producenta) czemu taka nazwa ?

 

HAHAHA samo życie pierwszy test nad wodą i szczupak 80 cm może więcej podczas miotania się na brzegu aby wyciągnąć malutką gumkę na 3 gramowym jigu z paszczy tej ryby dostałem w palec zębem i krew się lała non stop, dwa tygodnie miałem palec wyłączony. Blizna jest. A szczupak zsuwał się po brzegu i wrócił do wody szkoda tylko że bez foty.

 

Blank kupiłem we francji znawcy tematu wiedzą jaki to sklep nie napiszę nazwy bo napytam sobie biedy hahaha.

Koszt 104 euro, major craft prawie 400 a megabass 450.

Megabass wisi na ścianie nie używany od miesięcy, na majorze kolega się uczy sztuki rzucania multikiem.

Ja już nigdy nie spojrzę na megabass-a czy majora chyba ze ktoś za groszę chce sprzedać połamany kij.

 

Ten uchwyt megabasa jest niesamowity choć sporo waży mam gdzieś fotkę i to jest 44 albo 48 gram.

Jako arbor użyłem nitki, bo tak malutki był luz. Szczytowa przelotka od megabass-a jest zbyt mała i kupiłem jakies fuji ale wiem że te przelotki od megabass-a to jest klasa sama w sobie, podobno eksperymentale jakieś ... . waga 0.05 grama te 4 po szczytowej.

Panie i panowie nie bójcie się spiralnego uzbrojenia, jak jest deszczowo i bez wiatru troszkę plecionka się klei do blanku ale nie można mieć wszystkiego ... na raz hahaha.

Mam ogrom fotek ale ten limit rozmaiaru i to przerabianie ... no wolę iśc na ryby zamiast to przerabiać.

 

Na koniec zacytuję słowa kolegi Sławek Oppeln Bronikowski < Kupuje się raz, a dobrze.. czyli Loomisa - a nie reprodukcje > święte słowa ... .
 

Załączone pliki



#12 ONLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 29 październik 2022 - 17:09

Się Gary ucieszy. Nie wierzę w jedną jedyną.



#13 OFFLINE   TodomeyII

TodomeyII

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaGalway
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Gol

Napisano 29 październik 2022 - 19:42

Jedna,  jedyna ...  to jest najukochańsza kobieta która zwiemy mama.

Jeden major połamany czeka na drugie życie jak znam siebie to się doczeka hahahaha






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych