Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Haswing osapian 55 lbs + aku 80Ah


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   woodoo

woodoo

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 31 marzec 2021 - 07:10

Witam,

Proszę o poradę bo jestem zielony w tej całej elektronice, czy takie połączenie pojemności akumulatora 80Ah Deep Cycle w technologi NPCG nie zaszkodzi silnikowi jak w temacie Osapian 55 lbs. Wiem że zalecany jest min. 105Ah ale z racji na wagę zależy mi na jak najlżejszym i akurat mam tę wspomnianą osiemdziesiątkę. Czy na przykład używając tylko sporadycznie 5 biegu powinien wytrzymać na tym aku? Co ma wpływ na zalecenia producenta do tak dużego aku? Na mój chłopski rozum to myślałem że po prostu jak mniejszy akumulator to krócej popływam i tyle...



#2 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 31 marzec 2021 - 07:14

Witam,
Proszę o poradę bo jestem zielony w tej całej elektronice, czy takie połączenie pojemności akumulatora 80Ah Deep Cycle w technologi NPCG nie zaszkodzi silnikowi jak w temacie Osapian 55 lbs. Wiem że zalecany jest min. 105Ah ale z racji na wagę zależy mi na jak najlżejszym i akurat mam tę wspomnianą osiemdziesiątkę. Czy na przykład używając tylko sporadycznie 5 biegu powinien wytrzymać na tym aku? Co ma wpływ na zalecenia producenta do tak dużego aku? Na mój chłopski rozum to myślałem że po prostu jak mniejszy akumulator to krócej popływam i tyle...


IMO Da radę.
Pływam m.in. na 100ah npcg przy silniku 70lbs bez problemów.

#3 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 31 marzec 2021 - 07:28

Zalecany minimum to jest chyba 55, polecany jest 105. W Twoim przypadku jak aku jest w pełni sprawny spokojnie wystarczy, silnika nie uszkodzi. Sam na Drużnie do takiego osapiana używałem 80tki i na cały dzień dawała rade, oczywiście nie na max.

#4 OFFLINE   woodoo

woodoo

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 31 marzec 2021 - 08:56

Dziękuję bardzo Panowie za szybka odpowiedź! Pozdrawiam.



#5 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 31 marzec 2021 - 09:17

Podepnij zabezpieczenie akumulatora z odcięciem lub buzerem. A jak masz echo z opcją napięcia akumulatora i korzystasz też z tego samego aku to ustaw sobie alarm. 



#6 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 31 marzec 2021 - 09:26

Podepnij zabezpieczenie akumulatora z odcięciem lub buzerem. A jak masz echo z opcją napięcia akumulatora i korzystasz też z tego samego aku to ustaw sobie alarm.


Jak to miałoby działać?
Informuje o spadku napięcia? Pod obciążeniem?

#7 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 31 marzec 2021 - 09:37

Jak to miałoby działać?
Informuje o spadku napięcia? Pod obciążeniem?

http://stef-pol.com/.../est-707-12v/  



#8 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 31 marzec 2021 - 09:38

http://stef-pol.com/.../est-707-12v/


Ja nie klikajacy.
Nie da się opisać tu?

#9 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 31 marzec 2021 - 09:43

Opis ze strony

"

Sygnalizator kontroluje napięcie na akumulatorze, żeby nie rozładował się poniżej 10,5V.Sygnalizator zwalnia z obowiązku ciągłego kontrolowania akumulatora, żeby nie rozładować go poniżej napięcia zalecanego przez producenta akumulatorów.

Akumulator rozładowany poniżej 10,5V traci na pojemności i cyklach ładowania. Gdy akumulator osiągnie granicę napięcia 10,5V z sygnalizatora wydobywa się dźwięk który informuje nas o rozladowaniu akumulatora".



#10 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 31 marzec 2021 - 10:31

Jak miałem żelówki to maiłem taki :

 

https://allegro.pl/o...-fv-10525199783

 

Teraz już mam 100ah w 7kg i elektronikę co mi pilnuje do 9.5v i odcina,kręgosłup mi w tym roku podziękuje. ;)


  • hm62 lubi to

#11 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 31 marzec 2021 - 10:34

Opis ze strony
" Sygnalizator kontroluje napięcie na akumulatorze, żeby nie rozładował się poniżej 10,5V.Sygnalizator zwalnia z obowiązku ciągłego kontrolowania akumulatora, żeby nie rozładować go poniżej napięcia zalecanego przez producenta akumulatorów.
Akumulator rozładowany poniżej 10,5V traci na pojemności i cyklach ładowania. Gdy akumulator osiągnie granicę napięcia 10,5V z sygnalizatora wydobywa się dźwięk który informuje nas o rozladowaniu akumulatora".


Ale pod obciążeniem może spaść do takiej wartości a nie jest to przecież szkodliwe.
I wtedy odcina albo buczy?
Dziwne

#12 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 31 marzec 2021 - 10:38

Jak miałem żelówki to maiłem taki :

https://allegro.pl/o...-fv-10525199783

Teraz już mam 100ah w 7kg i elektronikę co mi pilnuje do 9.5v i odcina,kręgosłup mi w tym roku podziękuje. ;)


Swojego czasu pływałem z 2x 130Ah połączone rownolegle + 1x 100Ah npcg jako zapas. Na szczęście nie musiałem ich wyciągać ale uznałem ze to nie ma sensu.
Na max prędkościach nie pływa się nim stop bo prąd rośnie niemal wykładniczo a prędkości przybywa mizernie.
Jeden 130 pogonilem wiec




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych