Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki dwuskładowe a wędki travel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 04 kwiecień 2021 - 17:22

Jak to jest i czy porównywał ktoś wędki tego samego producenta , ten sam model w różnych ilościach składów ? Czy to zwykłe aptekarstwo , nie mające nic do rzeczy poza funkcjonalnością modeli tzw. podróżnych ?

#2 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 04 kwiecień 2021 - 17:58

Witam.

Ciężko chyba porównać, bo modele się nieczęsto pokrywają. Ale miałem okazję dwa porównania poczynić.

Pierwsze to Konger WC 10'#4/5 oraz 10'#5/6 w dwuskładzie i czteroskładzie (były jeszcze w trzyskładzie). W dwuskładach byly cięższe i pałowate, czterosklady mają taką akcję jaką lubię - nabyłem obydwa jak zaczynałem przygodę z muchowaniem.

Drugi kijek to Vision 3 ZONE 9'. Mam kilka kijów z tej serii i bardoz ją lubię. Wszystkie kije to trzyskłady (opórcz długości 6'6'' w dwuskładzie) oraz travele w 6-cio składzie.

Zachwycony tą serią nabyłem 9'#5 3cz. i ... odesłałem sprzedawcy z powrotem (miałem taką możliwość). jako jedyny model z tej serii jest to po prostu sztywna pała. Ale to moje subiektywne odczucie oczywiście.

Natomiast 9'#5 travel 6 cz. to świetny, miękki kijek, taki jak reszta patyków 3 ZONE.

Spotkać można się z opiniami że travele są sztywniejsze przez większą ilość składów. Ja się akurat z tym nie zgodzę i twierdziłbym że kijek w dwuskładzie katalogowo są cięższe niż wieloskłady przez to że chyba sztywniejszą konstrukcję duższego blanku mieć musi.

Chociaż pewnie to nie jest regułą (?).

Pozdrawiam.



#3 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1830 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 04 kwiecień 2021 - 18:04

Porównywałem kiedyś Fenwicka HMG AV w dwu i czteroskładzie. Długość i klasa ta sama, akcja zupełnie inna. Gdybym nie potrzebował czteroskładu to wolałbym dwu...

Szybszy, bardziej przyjazny, odczuwalnie lżejszy z mniejszym swingiem i chyba lepiej rybę trzymał.



#4 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 04 kwiecień 2021 - 22:29

W niedługim czasie mam nadzieję się przekonam.
Zakupiłem kij w w dwóch częściach do posiadanego w wersji travel.
Raczej z ciekawości i okazyjnej ceny.
Jednak trudno w ofercie znaleźć teraz model w dwóch częściach.

#5 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2636 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 05 kwiecień 2021 - 18:51

4-składowe blanki muchowe, to już nie wersja travel, ale standard. Teraz 2-składów już prawie nie ma. 3-składy, to też już rzadkość. Na pewno dotyczy to kijów z wyższej półki i większości blanków z półek wyższych i średnich.


  • Jack__Daniels i Włodzimierz Janowicz lubią to

#6 OFFLINE   Fanc

Fanc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów

Napisano 05 kwiecień 2021 - 22:46

Witam, kiedyś to może była różnica w wędkach z różną ilością składów.
Mam kilka starszych RST. Seria M3 np. wychodziła w 2,3 i 4 składzie, te wędki nie mają że sobą absolutnie nic wspólnego pozna nazwą.
W nowszych produkcjach zauważyłem że, zdążają się modele w których np. 9' #4 4pc. ma zupełnie inny charakter aniżeli ten sam model w klasie #5.

Użytkownik Fanc edytował ten post 05 kwiecień 2021 - 22:48


#7 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 06 kwiecień 2021 - 21:27

Tomku, sądzę, że konieczna jest każdorazowa ocena i próba, bo faktyczne wędzisko dwuczęściowe może być kompletnie różne od wieloczęśćiowego (3,4, lub więcej)odpowiednika. Więc chyba najpierw pytanie o potrzeby( latam więc travel, woda pod domem- o,...może być nawet jednoczęściówka), a potem zakup. Z pewnością łączenia nie służą czułości i trwałości (castingowe doświadczenia firmy st croix np.), jednak czasem inaczej się nie da. Doświadczeni producenci proponują idealne łączenia nasadowe( np sage), ale przyznam, że największe wrażenie zawsze wywierały na mnie mikrospigoty nie wpływajace na zbieżność blanku. Krótki, a więc lekki i nie usztywniający wędziska spigot jest tu w moim odczuciu najlepszy wymaga jednak niebywałej precyzji od wykonawcy.

Reasumując-trzeba pomacać... :)


  • Marszal, Zielony i marian-56 lubią to

#8 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 28 kwiecień 2021 - 18:15

Przyleciał do mnie w końcu... dwuskład
Wędki co prawda różnią się o 0,4'lecz są tej samej firmy i modelu. W weekend testy:-)

Załączone pliki



#9 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 28 kwiecień 2021 - 18:50

Witam
Wędzisko 8'6"#6 będzie szybsze👍
Kłaniam się Marian

Użytkownik marian-56 edytował ten post 28 kwiecień 2021 - 18:51





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych