Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódź Gelex. Opinie użytkowników ?! Uwagi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Trouter

Trouter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 październik 2021 - 22:54

Witam. Dorosłem chyba do chwili gdy z pontonu przyjedzie mi się przesiąść na jednostkę która wymaga slipu, nie przewiezie się jej w bagażniku ... itp. itd. Ale druga strona medalu to .. komfort w pływaniu na falach, bo ponton Bush 360 jakim dotychczas pływam daje radę, ale trzęsie "toto",  strach łowić jerkami (duży szczupak zapięty na tylnej kotwicy, gdy przednia "goła" śmiga koło balonów przy podebraniu ... średnia przyjemność.

Postanowiłem, że kupię sobie aluminiową łódkę ... i zaczęły się schody. Koledzy łowią (i chwalą) Tangiri, Skylla. Ale czas oczekiwania na łódkę to jakiś kosmos (od 6 do 12 miesięcy). A na stronie Tokarexu jest fajna łódź: tytułowy Gelex (konkretnie 390 light). Po rozmowie telefonicznej okazuje się, że dostępna od ręki. Tylko brak opinii jakichkolwiek w necie.

Miał ktoś z Was koledzy do czynienia w tym temacie. Pływał ktoś tą łódką. Ja docelowo chciałbym jej podpiąć silnik 15KM. Na stronie Tokarexu są filmiki jak się ona zachowuje z silnikiem 10KM Mercury. Ale gdybym chociaż jedną opinię "niezależnego" użytkownika przeczytał ......



#2 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 09 październik 2021 - 23:07

Warto odezwać się do Luaksza z KFP. Może coś ciekawego dogadacie się.
Obstawiam że póki co mało ludzi nabylo Geneza.

#3 OFFLINE   Trouter

Trouter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 październik 2021 - 23:21

.. jakiś konkretny namiar można prosić?



#4 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 09 październik 2021 - 23:55

KFP watersports, może coś się dogadacie:)

#5 OFFLINE   Trouter

Trouter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 październik 2021 - 00:16

Thx



#6 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 październik 2021 - 14:44

Podziel się opiniami jak będziesz już mądrzejszy w temacie...

#7 OFFLINE   sieko

sieko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 10 październik 2021 - 16:50

Też bym chętnie usłyszał opinie o Gelexach



#8 OFFLINE   Trouter

Trouter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 październik 2021 - 20:40

.. przyjedzie mi chyba, w takim razie "przecierać szlak". Na ukraińskiej stronie jeszcze wyczytałem, że ta łódeczka z silnikiem 10km płynie z jedną osobę na pokładzie 31km\h, w dwie osoby na pokładzie 27,28. (pewnie testy na sucho, bez "szpeju" w środku łodzi).  Czyli samemu na 15-tce (z dobrze wyposażoną torbą sandaczową + gaśnica + pełne zbiorniki paliwa) powinno być około 35. Z Łukaszem z KFP jeszcze nie gadałem, może on mnie jednak przekona. Pochwalę się wyborem.



#9 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 12 październik 2021 - 07:30

Widziałem w tym roku na żywo wersje 390 light, nie jestem konstruktorem ani spawaczem, ale jeśli komuś podoba się wygląd tej łajby to na jakość wykonania spawów moim zdaniem nie powinien narzekać bo wyglądało to solidnie i przyznam że całkiem fajnie zaprojektowany design łodzi. 
 

Rozwiązania na burcie pod szynę Ram Mount, możliwość dołożenia sterówki ( bardzo zgrabnie małej ), do dziobowej bakisty z tego co pamiętam wchodzi zbiornik 25l co może być komuś mocno przydatne podczas dłuższych wypadów w "dzicz". 

Dodatkowo masz przesuwane ławeczki, możliwość zrobienia pokładu słonecznego, kompatybilne z systemami Borika .

 

No i cena nie zabija :)


  • Maciej_K lubi to

#10 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 12 październik 2021 - 09:38

Widziałem w tym roku na żywo wersje 390 light, nie jestem konstruktorem ani spawaczem, ale jeśli komuś podoba się wygląd tej łajby to na jakość wykonania spawów moim zdaniem nie powinien narzekać bo wyglądało to solidnie i przyznam że całkiem fajnie zaprojektowany design łodzi.

Rozwiązania na burcie pod szynę Ram Mount, możliwość dołożenia sterówki ( bardzo zgrabnie małej ), do dziobowej bakisty z tego co pamiętam wchodzi zbiornik 25l co może być komuś mocno przydatne podczas dłuższych wypadów w "dzicz".
Dodatkowo masz przesuwane ławeczki, możliwość zrobienia pokładu słonecznego, kompatybilne z systemami Borika .

No i cena nie zabija :)

No zabijać nie zabija, ale 22000 za 390 na 160 cm bez chociażby bakisty na wędki, no jajek nie urwało :-)
Pomijając fakt blach oklejonych pianką, no niema nic prostszego i tańszego w wykończeniu łodzi
Na plus to nowoczesny wygląd i montaże i tu się postarali 😉
Jak była wcześniej za 18 to brać w ciemno :-) , ale za 22000 to hmnm..
Na olku była wczoraj 405 alu, cała w dywanie za 25000 cudo-rakieta

Użytkownik @Brig edytował ten post 12 październik 2021 - 10:25

  • welfron1 lubi to

#11 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 12 październik 2021 - 09:57

Nie widziałem tej łódki na żywo, ale przegladajac zdjęcia zrloobioone przez polskiego dystrybutora rzucił mi się w czy beznadziejnie rozwiązany system zamykania bakist, w czasie deszczu wszystko leci do środka.



#12 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 12 październik 2021 - 17:42

Na olx jest właśnie 405 za 25tysi. A jest też coś 380za chyba 16tysi oklejona winylem w środku i na zewnątrz polakierowana.


BRIG A wy jeszcze robicie 375 ? Czy to już definitywny koniec ?

#13 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 12 październik 2021 - 19:53

Na olx jest właśnie 405 za 25tysi. A jest też coś 380za chyba 16tysi oklejona winylem w środku i na zewnątrz polakierowana.


BRIG A wy jeszcze robicie 375 ? Czy to już definitywny koniec ?


Teraz najmniejszym modelem jest 440

#14 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 12 październik 2021 - 21:08

No zabijać nie zabija, ale 22000 za 390 na 160 cm bez chociażby bakisty na wędki, no jajek nie urwało :-)
Pomijając fakt blach oklejonych pianką, no niema nic prostszego i tańszego w wykończeniu łodzi
Na plus to nowoczesny wygląd i montaże i tu się postarali
Jak była wcześniej za 18 to brać w ciemno :-) , ale za 22000 to hmnm..
Na olku była wczoraj 405 alu, cała w dywanie za 25000 cudo-rakieta

Wydaje mi się że wysokość ceny w sporej mierze spowodowana jest ceną zakupu aluminium oraz tym że wszyscy windują ceny do góry , jeden importer itp.  Łodzie z laminatu też podrożały, inflacja na poziomie 6% , ceny transportu - to wszystko niekorzystnie wpływa na ceny w naszym kraju. 

 

Jest wariactwo na rynku bo brakuje łodzi i silników, a nawet jak jak się coś pojawi to w małej ilości.



#15 OFFLINE   Trouter

Trouter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 październik 2021 - 22:17

Dzięki serdeczne "Cabage" za opinię, bo jako osoba która widziała łodkę na żywo ta opinia jest dla mnie bardzo cenna.

Dzięki "Maniolo". Rzeczywiście w dobrym deszczu przy otwieraniu bakist woda będzie się wlewać do środka ... trzeba będzie się przyjrzeć "na żywo" temu rozwiązaniu. Jakkolwiek właśnie duża ilość bakist i taka prostota wykonania sprawiła, że się tą łódką zainteresowałem. Generalnie też jakiś czas temu (nieodległy) łódka była za 18 tyś. ... minął miesiąc i jest 22700 (tyle oficjalnie usłyszałem od pracownika Tokarexu w rozmowie tel).

Mam w związku z tym pytanie do osób doświadczonych w kupowaniu łodzi, znających ten rynek. Z racji tego że łódki nie muszę mieć "na już". Generalnie będę jej potrzebował od czerwca przyszłego roku, a "deadline" to wrzesień przyszły rok .... macie jakieś doświadczenie odnośnie cen produktów w martwym sezonie. Jest szansa, że ta łódź będzie tańsza np. w grudniu, czy wręcz odwrotnie może się zdarzyć. Ja tam "szkocki" nie jestem, ale tutaj skok ceny o 4 tysiące w ciągu jednego miesiąca to trochę niepokojące zjawisko.


Użytkownik Trouter edytował ten post 12 październik 2021 - 22:18


#16 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 13 październik 2021 - 05:35

Dzięki serdeczne "Cabage" za opinię, bo jako osoba która widziała łodkę na żywo ta opinia jest dla mnie bardzo cenna.
Dzięki "Maniolo". Rzeczywiście w dobrym deszczu przy otwieraniu bakist woda będzie się wlewać do środka ... trzeba będzie się przyjrzeć "na żywo" temu rozwiązaniu. Jakkolwiek właśnie duża ilość bakist i taka prostota wykonania sprawiła, że się tą łódką zainteresowałem. Generalnie też jakiś czas temu (nieodległy) łódka była za 18 tyś. ... minął miesiąc i jest 22700 (tyle oficjalnie usłyszałem od pracownika Tokarexu w rozmowie tel).
Mam w związku z tym pytanie do osób doświadczonych w kupowaniu łodzi, znających ten rynek. Z racji tego że łódki nie muszę mieć "na już". Generalnie będę jej potrzebował od czerwca przyszłego roku, a "deadline" to wrzesień przyszły rok .... macie jakieś doświadczenie odnośnie cen produktów w martwym sezonie. Jest szansa, że ta łódź będzie tańsza np. w grudniu, czy wręcz odwrotnie może się zdarzyć. Ja tam "szkocki" nie jestem, ale tutaj skok ceny o 4 tysiące w ciągu jednego miesiąca to trochę niepokojące zjawisko.


Kolego przedzwon sobie do chłopaków z Bremy bo z tego co się orientuje to terminy realizacji mają normalne i z cenami nie szaleją
  • nurek28 lubi to

#17 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 13 październik 2021 - 07:14

Tańsza? 😁😁
Chyba kogoś oderwało od żeczywistości😂😂
A coś ostatnio staniało 🤔
Może gaz, prąd, paliwo, wiem pewnie chodzi o aluminium 😎
Za rok to pewnie dołożysz kolejne 15%, albo kupisz mydelniczkę z laminatu 😁

Użytkownik @Brig edytował ten post 13 październik 2021 - 08:13

  • Radbraw lubi to

#18 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 13 październik 2021 - 08:55

Tańsza?
Chyba kogoś oderwało od żeczywistości
A coś ostatnio staniało
Może gaz, prąd, paliwo, wiem pewnie chodzi o aluminium
Za rok to pewnie dołożysz kolejne 15%

Gaz, prąd , paliwo to pójdą jeszcze do góry od przyszłego roku. Swoją drogą to dostałem info od znajomego z hurtowni metali że jest jakiś problem z dostępnością Alu u Chińczyków ( będą wygaszać piece czy coś takiego) ile w tym prawdy to nie wiem, ale patrząc przez pryzmat kosztów transportu kontenera z Chin, 2 lata temu  kosztował 1500$ - obecnie już koło 16 000 $ to gwarantuję że ani silniki ani łódki, nie będą tańsze w przyszłym roku :)

W czasach kiedy na rynku łodzi ( nowych i używanych jest mały wybór dostępnych od ręki na promocję bym nie liczył , chyba że kogoś przyciśnie ale na to raczej bym nie liczył.


  • @Brig lubi to

#19 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 13 październik 2021 - 09:48

Alumacraft escape, jakiś czas temu sprzedałem po dwóch latach pływania, za tyle co kupiłem nową
A dziś chętnie bym ją za tyle samo odkupił
Chcesz mieć dobre, trzeba będzie dobrze zapłacić 😂
Ta z olka już sprzedana, szybko poszło 😂😂
Siedzę trochę w łodziach i widzę co się dzieje, będzie jeszcze gorzej
Przykład z wczoraj, lampka dziobowa osrama z 300 podskoczyła do 400 😁

Użytkownik @Brig edytował ten post 13 październik 2021 - 10:11


#20 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 13 październik 2021 - 10:12

Na wszystkim będzie tylko gorzej. Z rybami również :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych