Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator 90Ah do Endury C2 55 - da radę?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   bzman

bzman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 22 czerwiec 2022 - 08:45

Dzień dobry.

Mam pytanie jak w temacie. Chciałbym zakupić akumulator 90Ah: https://specpart.pl/...przyczepy.html 

Silnika nie mam, myślę, że docelowo kupię do tego akumulatora max 45 lbs, ale to może już na przyszły sezon. Na razie kolega ma mi pożyczyć na wyjazd na wakacje Endurę C2 55 bez maximizera + ładowarkę EST. Ale akumulator muszę kupić. Jestem wstępnie przekonany do 90Ah, jest o ok. 4 kg lżejsza od 100Ah. Brałem jeden i drugi do ręki i naprawdę jest odczuwalna różnica. Zastanawiam się tylko, czy ta 90 Ah da radę z Endurą 55. Warunki łowienia: nieduża plastikowa łódka na oko 330-350 cm, nie więcej, na pokładzie max 2 osoby, najdłużej 3-4 godziny popołudniowo-wieczornego łowienia na jeziorze ok. 170 ha, ale to głęboka i dość wąska rynna. Oczywiście nie będzie to pływanie non stop, ale powiedzmy max 30 minut na 4-5 biegu i drugie tyle na niższych, nie więcej, reszta czasu to łowienie na kotwicy lub w dryfie z wyłączonym silnikiem. Czyli per saldo 60, no może 75 minut pływania na silniku na różnych biegach. Oczywiście wiosła awaryjnie na pokładzie. Ładowanie w nocy na full po każdym takim łowieniu. Na tym jeziorze duża fala powstaje przy jakimś ekstremalnym wietrze, kiedy i tak nikt nie łowi. Także nie ma mowy o potrzebie ucieczki przed burzą 2 km przez otwarty blat, to nie się nie wydarzy, nie na tym jeziorze. Tak, jak pisałem, docelowo myślę, że będzie silnik 45 lbs, o ile zdecyduję się już na zakup silnika. 

Na tą chwilę jednak proszę o Waszą radę czy zakup tej 90Ah do Endury C2 55 bez maxi ma w wyżej opisanych warunkach sens.

Z góry dziękuję za wszelkie opinie, temat dość pilny, bo chcę sfinalizować zakup w tym tygodniu;)


Użytkownik bzman edytował ten post 22 czerwiec 2022 - 08:46


#2 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 czerwiec 2022 - 08:49

http://jerkbait.pl/t...ycznego/page-39






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych