Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Biała farba podkładowa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   turboaspius

turboaspius

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 16 lipiec 2013 - 17:47

Witam Zaczynam dopiero przygodę z robieniem woblerów i mam problem. Nic nie mogę poszukać jaką farbą podkładową pokrywać woblery z drewna lipowego po kąpieli w caponie? Może ktoś mi poda coś sprawdzonego? pozdrawiam

#2 OFFLINE   bryka

bryka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Michał

Napisano 16 lipiec 2013 - 17:57

Ja robie tak... caponuje kilka razy , następnie daje 2 warstwy lakieru .. jeśli powierzchnia jest idealna  to wtedy maluje , jeśli nie to przecieram papierkiem drobniutkim i daje kolejną warstwe lakieru. Jak już powierzchnia jest okej wtedy maluje aerografem białym pigmentem... no i pózniej już kolejne kolory jakie sobie tylko wymyślisz.

Aha... no i ja robie z balsy... Ty robiąc z lipy nie bedziesz musial pewnie dawać tyle warstw lakieru zanim Twoja powierzchnia będzie idealna.


Użytkownik bryka edytował ten post 16 lipiec 2013 - 17:58


#3 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 16 lipiec 2013 - 18:00

Trochę info n/t podkładów 

 

http://jerkbait.pl/t... farba podkład



#4 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 16 lipiec 2013 - 18:10

Nie wiem czym pokrywasz wobka na wierzchu, ale ja bym po prostu wybrał zwykłą farbę nitro. Na caponie się "przyjmie" a przy okazji wyrówna drobne nierówności (przy 2 - warstwach) i da trochę twardości. Jedyny feler nitro to twardość (potrafi pęknąć bo jest twarda).



#5 OFFLINE   Tomala

Tomala

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 16 lipiec 2013 - 23:00

po co się męczyć daj capon najlepiej pędzelkiem i na to kilka warstw z reguły wystarczą 3 farby śnieżka super mal emalia biała nitro i po sprawie  malujesz potem domalux z 4 w normalnych w boleniowych 6 warstw i bryka :D


Użytkownik Tomala edytował ten post 16 lipiec 2013 - 23:01


#6 OFFLINE   turboaspius

turboaspius

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 20:11

Dzięki za odpowiedz. Zainwestuję w białą nitro. Jeszcze pytanie na temat szpachlowania. Jaką szpachlówkę użyć aby uzupełnić dość duże ubytki po otworach na ołów? Szpachlówka do drewna wydaje się bardzo delikatna. Może zastosować szpachlówkę samochodową? Są jakieś miękkie odmiany, łatwe do szlifowania.

#7 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2013 - 20:21

NOVOL Uni



#8 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 17 lipiec 2013 - 20:22

Mi samochodowe pękały niestety a sprawdzałem kilka rodzaji i zostałem przy tej :

http://www.hirsch-po...hlowa-do-drewna



#9 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 lipiec 2013 - 20:37

Piotrze, a gdzie jest jakiś sklep z tą szpachlą? Na stronie producenta nie ma nic o dystrybucji ich produktów. 



#10 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 lipiec 2013 - 20:46

Mi samochodowe pękały niestety a sprawdzałem kilka rodzaji i zostałem przy tej :

http://www.hirsch-po...hlowa-do-drewna

Ta, przy dużych grubościach (2-3mm) ile dni schnie?



#11 OFFLINE   pawel79

pawel79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 17 lipiec 2013 - 21:12

Piotro dobrze prawi. Schnie szybki, wieczorkiem nakładasz rankiem szlifujesz. Pozdrawiam :D



#12 OFFLINE   Tomala

Tomala

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 22:28

jak wkręcasz oczka i chcesz tylko zaszpachlować otwory z ołowiem to wklejasz na distal i dajesz zwykłą do drewna nie ma większego znaczenia jaka marka czy rodzaj , jeśli dajesz pełny stelaż  jak ja to przednią cześć dokładnie wypełniasz distalem szlifujesz a resztę szpachlówką do drewna jak tak zrobisz to  nic ci nie popęka przy korekcji oczka przedniego, ale i tak proponuje ustawiać wobler nie oczkiem a sterem jednak nigdy nie wiadomo i czasem trzeba delikatnie podgiąć  poza tym  mało waży a sama szpachla samochodowa psuła prace małej przynęty przeciążając ją w dodatku jeszcze po jakimś czasie samoczynnie pękała ale może to jaką źle rozrobiłem sam nie wiem :o :D a i mała rada jak ew. zrobi ci się bąbelek czy coś przy dawaniu podkładu to papier 1000 i po sprawie nic nie widać pamiętaj żeby zawsze farba dobrze wyschła przy nakładaniu następnej warstwy  to wtedy ci się nic nie będzie działo  ja zawsze jak dam 3 warstwy białej czekam mimo wszystko  dwa dni potem dokładnie nożykiem czyszczę oczka z farby maluje i w lakier



#13 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 18 lipiec 2013 - 07:53

nie wiem co wy robicie że szpachla samochodowa pęka...ale wina jest na pewno po waszej stronie a nie to że szpachla zła....ja używam samochodowej i nigdy mi nic nie pękło ani przy drewnie ani przy piance czy żywicy....schnie 10-15min. i można szlifować....



#14 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 18 lipiec 2013 - 08:07

Piotro dobrze prawi. Schnie szybki, wieczorkiem nakładasz rankiem szlifujesz. Pozdrawiam :D

Czyli to zwykła szpachla opisywana jako akrylowa. Rozcieńczalniki typu nitro ją pewnie zmiękczają.



#15 OFFLINE   BartoszS

BartoszS

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 26 sierpień 2013 - 19:03

Podepnę się pd temat , szukam perłowego lakieru w spray.Zna ktoś ? Ewentualnie perłowa farba do maczania 



#16 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 805 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 26 sierpień 2013 - 19:07

też szukam takich dobrych sprawdzonych ;) najlepiej jak to się mówi podać na tacy  he he ;) 



#17 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 sierpień 2013 - 19:22

Najlepsze co można dostać to iść do mieszalni i poprosić o zrobienie i nabicie. Z 50zl, ale jakośc 1. klasa.



#18 OFFLINE   klonek02

klonek02

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaKoło Wisłoka

Napisano 26 sierpień 2013 - 21:24

Panowie proszę o pomoc!! :D

MAm 4 gotowe korpusy do malowania podkładem ale w piwnicy nie mam żadnego kaponu tylko 2 puszki Białej emalii jedna Śnieżka MAX emalia alkidowa uretanowa biała z połyskiem a druga Dekoral Extra wydajna Śnieżnobiała emalia do drewna i metalu, Proszę o zweryfikowanie która będzie odpowiednia :) Wobki to malutkie boleniówki 4-5cm oraz w przyszłości wobki pstrągowe. Dopiero będę łowić na nie w nast roku bo za tydzień szkoła :( A na zimę zamawiam kompletny zestaw do wobków czyli Spraye, listewki, druty stery itp. Pozdrawiam

 

#19 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 27 sierpień 2013 - 07:40

skoro bedziesz nimi lowil za rok a na zime i tak zamawiasz komplet to moze wstrzymaj sie z tym malowaniem....



#20 OFFLINE   klonek02

klonek02

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaKoło Wisłoka

Napisano 27 sierpień 2013 - 10:49

Czyli farby są złe czy po prostu należy malować w jednym terminie??






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych