Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Linka do switch'a Jaxon monolith xt #7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 02 czerwiec 2014 - 08:24

Witam,

Zakupilem tego switcha na prezent i chcialem sie dowiedziec z jakimi linkami / glowicami najlepiej sie spisuje (spey, skagit, skandi)? Przeznaczenie to finskie rzeki sredniego rozmiaru pod troc i moze lososia i pod muchy trociowo - lososiowe. Pozdrawiam



#2 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 02 czerwiec 2014 - 09:14

Przeczytaj ten temat, :)

 

http://jerkbait.pl/t...h-pod-strzechy/



#3 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 czerwiec 2014 - 10:59

Tylko to inna wędka, inna klasa - ciezko powiedzieć.



#4 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 02 czerwiec 2014 - 17:11

czytalem ten link juz wczesniej ale jak Kuba zauwazyl jest po pierwsze o switchu w lzejszej klasie a po drugie temat ten tak sie rozwinal ze ma wiecej watkow niz caly ''Pan Tadeusz'':) Stad tez konkretne pytanie : konkretna wedka - konkretne linki - bez watkow zbednotematycznych



#5 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 02 czerwiec 2014 - 20:10

Podam Ci tu troszkę lektury  którą już  umieszczałem ;)

 

Jakiś czas temu spotkałem się z kolegą który zakupił switcha jaxona #7  porównywaliśmy go bezpośrednio do mojego switcha visona również # 7.
Co do moich odczuć prywatnych to oczywiście jeśli chodzi o tego typu sprawy jak wykończenie, detale itd oczywiście można by jaxonowi zarzucić wiele małych niedociągnięć. Vision oczywiście w tej kategorii to jest wizualności i jakości z duża przewagą na pierwszym miejscu (choć to mogą być odczucia i preferencję osobiste). Przy czym za visiona trzeba zapłacić prawie 6 razy więcej a i tak firmie trafią się wpadki ( znam przypadek Kolegi z innego forum któremu switch visiona po kilku wyjazdach prawie rozleciał się w rekach). Druga sprawa ja wielkim estetom nie jestem dla mnie najważniejsze aby sprzęt był funkcjonalny i nie wyrywał mi ostatnich oszczędności z sejfu. Mankamentem mogą być powiedzmy umownie klasy kijów które mogą szczególnie dla początkujących trochę mylne jeśli wezmą sobie jakieś tam tabelki i przełożą bezpośrednio że do switcha w kasie 7 maja być takie i takie wagi głowic lub klasy linek. Śmiem twierdzić że te co się połamały to po prostu źle miały dobrane głowice ale nie wiem może się mylę.

Biorąc te dwa kije do ręki mam wrażenie że jaxon jakby bardziej delikatniejszy ( bardziej kluskowaty ) . Co może być prawdą bo przy holach teczaków do 45 cm zdecydowanej powiedzmy głębiej pracował przez co i mniej spadów z niego było. Switch jaxona # 7 & switch visiona #7 użyliśmy jednych linek i głowic tu i tu. Do rzutów znad głowy airflo cold saltwater double hand beach line intermedia #9/10 do rzucania powiedzmy technikami DH używaliśmy głowicy visionowskiej ACE Switch 26 g hurch.pl/ace-...h-tip-p625.html.
Przy rzutach z nad głowy z linka airflo cold saltwater double hand beach line intermedia #9/10 dwa kije pracowały bardzo dobrze i strimery w granicach 7 cm naprawdę leciały po horyzont jednak jaxonem rzucał się tak standardowo o około 4 m bliżej miałem odczucie że ta linka jest trochę (minimalnie) przyciężka do tego kijka.
Przy rzutach DH również jaxonem trochę bliżej się rzucało głowica 26 gram miałem wrażenie, że dość mocno spowolniła kijek i kij trochę jest przygaszony nie oddaje swojej maxymalnej mocy przy rzutach . Do rzutów DH stosowaliśmy tipy które są w komplecie z głowicą jak i tipy samodzielne t14 najgrubiej.

Reasumując Jaxon w porównaniu do Visona bardziej delikatny jakby 0,5 / 1 klasy w dół od sygnowanego 7 (optuje że chyba jednak 0,5 kalsy). Ogólnie linki i głowice w tej gramaturze która my stosowaliśmy wydaja mi się minimalni przyciężkie do tego zestawu. Podczas rzutów odczuwałem dyskomfort przy rzucaniu w porównaniu do swojego visiona ale obiektywnie powiem że ten dyskomfort polegał na tym że vison to wybitny kij jeśli chodzi o warunki rzutowe smile.png. A druga spraw ja mam takie małe zboczenie że może coś nawet brzydko wyglądać ale zgrane w całości musi być na tip topa wink.png

Na zakończenie powiem, że są to nie tylko moje uwagi ale podobne spostrzeżenia miał kolega z tym że on powiedział na koniec, że jaxonem rzuca się dobrze to jest normalnie a vison rzuca prawie sam.

 

Daniel



#6 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 czerwiec 2014 - 17:49

Kategoria sama w sobie . Jaxon switch .. :)


  • Maciek Rożniata lubi to

#7 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 06 marzec 2020 - 20:01

Odgrzeję temat. Kupiłem Monolitha Switch #7, czy linki SH w klasie #9 będą współgrały Z wędką?

Linki jakie posiadam:

Guideline Pike WF9F

Greys GRXI WF9S

Podróba Outbonda WF9F

I jakaś pływająca z 12m głowicą


Użytkownik #Nord edytował ten post 06 marzec 2020 - 20:14


#8 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 06 marzec 2020 - 21:17

Moim zdaniem za ciężko, bo Monolity są opisane klasami jednoręcznych. Musisz sprawdzić czy będzie Ci pasowało. Rozumiem że chcesz rzucać nimi znad głowy...
  • #Nord lubi to

#9 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 06 marzec 2020 - 21:47

Nie z nad glowy, chodzi mi o rzuty z pętla D

Użytkownik #Nord edytował ten post 06 marzec 2020 - 21:47


#10 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 06 marzec 2020 - 23:54

Witam.

Mnie zieloną siódemką, 19-21 gram przyjemnie się rzuca z jakichś tam kotwic i z 10-cio stopowym polyleaderami. Ale niewprawny jestem i cięższym zestawem nie próbuję - u bardziej doświadczonych miotaczy pewnie nieco więcej wagi będze lepiej latać.

Zważ głowice linek, ktore posiadasz albo spojrzyj na opakowania, gdzie producenci podają często ich wagę. Na początek lepsze są te o dłuższym profilu.

Pozdrawiam


  • #Nord lubi to

#11 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 07 marzec 2020 - 09:13

Szczupakowe linki raczej z racji kształtu do kotwiczonych się nie nadają. Zwykłe Wf prędzej. #9 czyli tak jak napisał Ziemowit będzie OK.
  • #Nord lubi to

#12 OFFLINE   DinekOracz

DinekOracz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaMałopolskie

Napisano 13 marzec 2020 - 17:40

Panowie. Czy stara odwrócona linka WF4 nada się na running do głowicy?

#13 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 13 marzec 2020 - 19:32

Od biedy się nada, do lekkich głowic (poniżej 400 grain) lepszy jest lekki mono running.



#14 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 13 marzec 2020 - 21:33

Ja używam tylko shooting mono ale niektórzy, np Klaus Frimor, właśnie do lekkich głowic używają runningu w otulinie.

#15 OFFLINE   DinekOracz

DinekOracz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaMałopolskie

Napisano 13 marzec 2020 - 23:20

Ok. Zatem running mono. Jaki polecacie?

#16 OFFLINE   Zack

Zack

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 13 marzec 2020 - 23:35

Witam,https://allegro.pl/o...40kg-5178770796



#17 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 14 marzec 2020 - 12:24

Czy warto spróbować z taką głowicą?

 

https://pl.aliexpres...earchweb201603_



#18 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 14 marzec 2020 - 13:25

Tak, jak lubisz lżej to 300, a jak ciężej to 350 grain. 



#19 OFFLINE   DinekOracz

DinekOracz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaMałopolskie

Napisano 14 marzec 2020 - 14:01

Nord właśnie mi taka przyszła wczoraj. 350 grain. Będzie czas to będą testy. Weź 300. Najwyżej się wymienimy 😉

#20 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 14 marzec 2020 - 14:33

Nord właśnie mi taka przyszła wczoraj. 350 grain. Będzie czas to będą testy. Weź 300. Najwyżej się wymienimy

 

Wstawisz zdjęcie jak wygląda wizualnie? ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych