Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z czego chwosty? - materiały i sposoby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 02 styczeń 2009 - 00:43

Szukam czegoś na chwosty do przynęt. Robię duże, kilkunastocentymetrowe przynęty na kształt i podobieństwo szczupaczka tudzież płotki. Chcę, żeby zadnia kotwica nie była tylko dyndającym hakiem, ale stanowiła częśc przynęty, czyli udawała płetwę ogonową.

Jakaś włóczka? Piórka?

Szczególnie wdzięczny będę za linki do sklepów czy aukcji, na których będę mógł coś takiego kupic.

#2 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 02 styczeń 2009 - 05:00

Jedno i drugie się nadaje, jak wróce z ryb to może wstawie Ci jakieś fotki na wzór

#3 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaNad Łebą
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 styczeń 2009 - 10:10

fajne są do tego różnego rodzaju FLESZE(syntetyki które błyszcza i piórka marabuta (podczas ruchu przynęty się składają,a podczas postoju pęcznieją)
oto pare linków
http://www.taimen.co...cPath=49_69_109
http://www.taimen.com/mt/product_info.php?cPath=49_50_173&am p;products_id=46
http://www.taimen.com/mt/product_info.php?cPath=49_50_173&am p;products_id=4545

#4 OFFLINE   Dejv

Dejv

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 styczeń 2009 - 12:05

Witam!
Oczywiście flesze, ale jako dodatki - atraktory.
Wszelkiego rodzaju chwosty rewelacyjnie wychodzą z lisa.Lis posiada sztywne włosie które nie przyjmuje dużych ilości wody - będzie lżejszy. Istnieje bogata gama kolorystyczna. Super będzie koza. Osobiście nie jestem przekonany do chwostów w woblerach z miękkich materiałów typu marabut, indyk. Ponieważ, aby materiał ten dobrze pracował musi mieć odpowiednia długość. Boczna praca woblera może powodować zaczepianie się długich miękkich pasm piór o kotwice i zabużanie pracy woblera. Jest też materiał zwany dywanem to długie syntetyczne włókna na materiale. Do kupienia w pasmanteriach. Robione są z niego czapki, maskotki. Myślę że będzie dobry.

#5 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaNad Łebą
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 styczeń 2009 - 16:26

Dejv dużo łowię na muchę i chyba pojęcia nie masz co piszesz.Im bardziej miękki materiał tym jego praca lepsza.Z kozy to ty możesz sobie pędzel zrobić ,a nie chwost.Z mocheru(dywan) fajne to czapki dla starszych kobiet wychodzą ,a nie chwosty na kotwiczkach.Roch chce materiałów które mają wyglądadem i pracą byc zbliżone do płetw ryby.Lis ,dywan,koza to bardzo długie włosie.

#6 OFFLINE   Dejv

Dejv

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 styczeń 2009 - 18:16

Masz racje nie mam pojęcia.....
I im więcej łowię tym mniej wiem...
Po dwudziestym tysiącu much mogą się człowiekowi materiały pomieszać.
Ale dobrze, że są takie osoby jak Ty które chętnie służą pomocą i ogromnym bagażem wiedzy.
Pozdrawiam Cię serdecznie.

#7 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 styczeń 2009 - 18:23

.Im bardziej miękki materiał tym jego praca lepsza..


Tak długo jak nie postawisz tego w nurcie, wtedy miękkie materiały sklejają się i przestają pracować. Jak się popatrzy po wzorach łososiowych to akurat marabuta praktycznie się nie uświadczy (po za turbodiscami Frodina), a właśnie lis, koza czy cielak są wszechobecne i pracują pięknie w nurcie. Co do długości włosia - bez problemu można wykonać muchę z cielaka na treblu 12 czy 14, więc niezbyt rozumiem w czym miałby być kłopot. Myślę ze przy jerkowaniu (lub trollingu) marabut będzie się właśnie składał i niezbyt pracował.

I na koniec - @Roch - jak w końcu przyjedziesz na szczupłe to się przypomnij, zajrzysz do moich materiałów i sobie ocenisz na żywo co lepsze.
  • Knocinsky lubi to

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 styczeń 2009 - 19:55

w zaleznosci od zastosowania: sarnia siersc, ogony wiewiorki, piora koguta albo indcze (tzw. marabou) :D

#9 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 02 styczeń 2009 - 19:57

Dzięki za podpowiedzi. Teraz trzeba się na coś zdecydowac... :D

#10 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaNad Łebą
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 styczeń 2009 - 20:06

Standerus muchy łososiowe mają wywoływać agrsję poprzez stosowanie krzykliwych kolorów.Z tego co sobie przypominam i na czym się opierałem w moich poprzednich postach to Roch robi dżerki i nijak mi się one nie kojażą z wartkim nurtem łososiowej rzeki,a raczej z jeziorem.A w wodzie stojącej materiały inaczej się zachowują niż w wodzie płynącej.

#11 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaNad Łebą
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 styczeń 2009 - 20:14

Roch nie wiem jakiej wielkości haki stosujesz,ale ciekawy efekt mogło by dać obwinięcie trzonka haka zonkerem.Szczególnie mi chodzi o te :http://www.taimen.com/mt/product_info.php?cPath=49_108_287& amp;products_id=1953
http://www.taimen.com/mt/product_info.php?cPath=49_108_287&a mp;products_id=4837

#12 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 styczeń 2009 - 22:42

Standerus muchy łososiowe mają wywoływać agrsję poprzez stosowanie krzykliwych kolorów.Z tego co sobie przypominam i na czym się opierałem w moich poprzednich postach to Roch robi dżerki i nijak mi się one nie kojażą z wartkim nurtem łososiowej rzeki,a raczej z jeziorem.A w wodzie stojącej materiały inaczej się zachowują niż w wodzie płynącej.



nie zmienia to faktu ze muchy musza pracować. Marabut dostępny jest w dowolnych kolorach a jednak z niegu much łososiowych czy szczupakowych się nie robi. Akurat przy jerkach czy woblerach trollingowych moim zdaniem marabut się nie sprawdzi - one zasuwają dość szybko. Na początku używałem marabuta do pierwszych musz na szczupaki i nie sprawdzał się - sklejały się i nie pracowały. Użyłbym właśnie lisa, kozy lub cielaka - tak jak do much szczupakowych.

#13 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 05 styczeń 2009 - 01:45

Może, może... Póki co zmierzam w kierunku sierści (do wobów i jerków) i włóczki (tylko do jerków -może wyjśc z tego interesujący, pulsujący efekt). Te skóry z wiewióry wpisuję na listę rezerwowych :D Dzięki.

#14 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 992 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 13:38

Cześć Panowie, 

Szukam TANICH syntetyków dobrych na chwosty. Badam na razie temat futer tego typu:

http://futrasztuczne.pl/

Niestety, odcięta przy skórze kępka jest zbyt obfita przy skórze, a zbyt skąpa przy końcu, co uniemożliwia wykonanie ładnego chwosta (gruba gulałka na trzonku kotwicy i a później ciut łyso).

Ktoś spotkał się z 'dywanami', które byłyby mniej koniczne? Albo zna jakąś fajną alternatywę w podobnej cenie? (tutaj około 50zł za 1,5x0,4m).

 

pozdrawiam,

Paweł



#15 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów

Napisano 19 kwiecień 2020 - 14:05

Witam

Sezon się zbliża, a ja postanowiłem pozakładać chwościki do wahadłówek szczupakowych. Macie pomysły z czego wyciąć czy może gdzie kupić plastikowe chwościki, coś na wzór polspingowskich, czerwonych płetewek?

Dzięki



#16 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 kwiecień 2020 - 14:09

Wycinam z kubeczków po Danonkach a jak chcę grubsze to z opakowań po Nescafe rozpuszczalnej.
  • Popej i cyprys19 lubią to

#17 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 19 kwiecień 2020 - 16:14

Pierzaste chwosty  trzeba suszyć. Wiadomo  .. potem rdza jak robi ruinę jak o tym nie będziemy pamiętać.

Ja wycinam z grubych rurek termokurczliwych.



#18 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 19 kwiecień 2020 - 16:45

Chwosty -pierzaste, włóczkowe itp.- gaszą pracę wahadłówek. Płetewki można wycinać z opakowań po keczupie na przykład. Ich kształt nie ma w zasadzie znaczenia, kolor i rozmiar już tak.
  • HaDe, Dokuś i kasperek lubią to

#19 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 19 kwiecień 2020 - 18:18

Z butli po Mountain Dew będziesz miał oczojeby. To działa. 


  • Dokuś i Bułka lubią to

#20 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów

Napisano 19 kwiecień 2020 - 19:59

Właśnie tylko o plastikowe mi chodziło. Z włosia itp. to tylko do obrotówek jeśli już. Dzięki za porady. Wychodzi na to, że radosna twórczość króluje.

A jak zakładacie na kółeczka? Nie rozrywają się?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych